Sinsenveien Utvikling AS
- Omsetning
- 1,2 mrd
- −4,5 %
- Resultat
- 124 mill
- −14,7 %
Om Sinsenveien Utvikling AS
Sinsenveien Utvikling AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Kristin Solerød Tronaas er styrets leder. Selskapet er ett av 2 570 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Oslo, og ett av 14 380 i Norge. Det ble etablert samme år som 831 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet
Eiendomsutvikling.
Formål
Eiendomsvirksomhet, eiendomsutvikling, finansieringsvirksomhet og annen økonomisk virksomhet, herunder deltakelse i andre selskaper ved aksjeinnskudd eller på annen måte.
AI-sammendrag
Omsetningen på 1,2 mrd kr plasserer aktøren blant de 10 % største i bransjen, selv om den falt 5 % fra året før, og driftsmarginen ligger over snittet. Egenkapitalen på kun 124 tusen kr mot 212 mill. kr i gjeld gir imidlertid en svært tynn kapitalbase, noe som er typisk for prosjektselskaper, men gjør finansieringen sårbar for forsinkelser eller svakere salg. Eierskapet er delt med 50 % hos Nordr Norge AS, og den lille bemanningen tyder på at driften i stor grad styres gjennom eier- og samarbeidsstrukturen.
API og MCPGET /company/923560084
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923560084" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923560084",
"name": "SINSENVEIEN UTVIKLING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.120",
"nace_desc": "Utvikling og salg av byggeprosjekter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "923560084" })Spør AI-assistenten
Når ble Sinsenveien Utvikling AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Sinsenveien Utvikling AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Sinsenveien Utvikling AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −4,5 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,22 mrd kr | 159,41 mill kr | 123,87 mill kr | 212,46 mill kr | 123 966 kr | 212,34 mill kr |
| 2024 | 1,27 mrd kr | 185,73 mill kr | 145,29 mill kr | 922,93 mill kr | 657 872 kr | 922,27 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −12,02 mill kr | −9,37 mill kr | 1,40 mrd kr | −19,63 mill kr | 1,42 mrd kr |
| 2022 | 0 kr | −11,78 mill kr | −9,19 mill kr | 359,31 mill kr | −10,26 mill kr | 369,57 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −932 500 kr | −727 397 kr | 59,16 mill kr | −1,07 mill kr | 60,23 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 86 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.
Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/923560084/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923560084/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923560084",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1215250067,
"operating_profit": 159406377,
"net_profit": 123866094,
"equity": 123966,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 1273161564,
"operating_profit": 185732817,
"net_profit": 145287129,
"equity": 657872,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "923560084" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Sinsenveien Utvikling AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Sinsenveien Utvikling AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Sinsenveien Utvikling AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre5
Styre
4Sist endret 25.03.2025Revisor
1Sist endret 14.04.2020API og MCPGET /company/923560084/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923560084/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923560084",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "923560084" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Sinsenveien Utvikling AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Sinsenveien Utvikling AS?
List alle roller i Sinsenveien Utvikling AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye · 1 ute
- Nordr Norge AS50 %
- Selvaag Bolig ASA50 %
- Støperigata AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Nordr Norge AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 15 000 |
| Selvaag Bolig ASA | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 15 000 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/923560084/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923560084/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923560084",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "NORDR NORGE AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "SELVAAG BOLIG ASA", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "923560084" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Sinsenveien Utvikling AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Sinsenveien Utvikling AS eier Nordr Norge AS, og hvem eier resten?
Er Sinsenveien Utvikling AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
- 53,5 %Selvaag AS
- 5,3 %Skandinaviska Enskilda Banken Ab· Storbritannia
- 4,1 %Perestroika AS
- 2,9 %Verdipapirfondet Alfred Berg Gambak
- 2,3 %The Northern Trust Comp, London Br· Storbritannia
- 1,8 %Egd Capital AS
- 1,8 %Sanden Equity AS
- 1,7 %Hausta Investor AS
- 1,1 %Mustad Industrier AS
- 0,9 %The Northern Trust Comp, London Br· Storbritannia
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 31 beregnede eiere.
Eierstrukturen inneholder krysseierskap (sirkulært eierskap). Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Sinsenveien Utvikling AS | BEDR | − | Oslo | − |
Kunngjøringer28
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 8.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.3.2025 | Signatur ↗ |
| 25.3.2025 | Styre ↗ |
| 12.11.2024 | Rettelse av signatur ↗ |
| 29.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.11.2023 | Signatur ↗ |
| 24.11.2023 | Styre ↗ |
| 27.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/923560084/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923560084/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923560084",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-08", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "923560084" })Spør AI-assistenten
Når leverte Sinsenveien Utvikling AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Sinsenveien Utvikling AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Sinsenveien Utvikling AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 1,0 % av driftsinntektene — 3,8 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 13,1 % | 8,2 % |
| Resultatmargin | 10,2 % | 1,4 % |
| Egenkapitalandel | 0,1 % | 20,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,01 | 2,04 |
| Gjeldsgrad | 1712,90 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 99919,4 % | -0,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -4,5 % | -14,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 85,9 % | 82,7 % |
| Annen driftskostnad | 1,0 % | 4,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/923560084/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923560084/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923560084",
"nace_code": "68.120",
"industry_count": 13690,
"revenue": { "value": 1215250067, "percentile": 0.9996 },
"operating_margin": { "value": 0.1312, "percentile": 0.5588 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "923560084" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Sinsenveien Utvikling AS på i bransjen?
Hvor ligger Sinsenveien Utvikling AS blant de 13690 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Sinsenveien Utvikling AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+152 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Sinsenveien Utvikling AS
Hvor stor er bransjen Sinsenveien Utvikling AS tilhører?
Sinsenveien Utvikling AS er ett av 2 570 selskaper innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Oslo, og ett av 14 380 på landsbasis.
Hvor lenge har Sinsenveien Utvikling AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Sinsenveien Utvikling AS ble etablert i 2019 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 39 % av selskapene i bransjen.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Organisasjonsformen til Sinsenveien Utvikling AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er styreleder i Sinsenveien Utvikling AS?
Styrets leder i Sinsenveien Utvikling AS er Kristin Solerød Tronaas. Styret har totalt 4 registrerte medlemmer.
Hvem eier Sinsenveien Utvikling AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Nordr Norge AS største eier i Sinsenveien Utvikling AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Selvaag Bolig ASA med 50 %.
Hva omsatte Sinsenveien Utvikling AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 1,22 mrd kr, ned 5 % fra 2024. Egenkapitalen var 123 966 kr ved årsslutt.
Hvor stor aksjekapital har Sinsenveien Utvikling AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Sinsenveien Utvikling AS er 30 000 kr (30 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvor solid er økonomien i Sinsenveien Utvikling AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Sinsenveien Utvikling AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvilket revisjonsselskap bruker Sinsenveien Utvikling AS?
I Enhetsregisteret er Sinsenveien Utvikling AS registrert med revisor Pricewaterhousecoopers AS.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.