Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Sub 8 AS

Org.nr 825260692www.subway.no
Omsetning
5,7 mill
+7,5 %
Resultat
270 329
+22,1 %
Ansatte
20
Mer

Om Sub 8 AS

Sub 8 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Arendal, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Drift av restauranter. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Julie Marie Haugen er daglig leder, og Klaus Inge Torp er styreleder. I 2025 hadde Sub 8 AS en omsetning på 5,70 mill kr, en økning på 7 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 270 329 kr. Egenkapitalen var 44 393 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Sub Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 95 innen drift av restauranter i Arendal, og ett av 11 257 i Norge. Det ble etablert samme år som 612 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (77 %).

Aktivitet

Drift av Subway, samt alt som står i naturlig forbindelse med dette.

Formål

Å yte serveringstjenester og salg av mat med alt som står i naturlig forbindelse med dette.

API og MCPGET /company/825260692

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/825260692" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "825260692",
  "name": "SUB 8 AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "56.110",
  "nace_desc": "Drift av restauranter",
  "employees": 20,
  "address": { "municipality": "ARENDAL", "county": "AGDER", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "825260692" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken bransje er Sub 8 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Sub 8 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Arendal holder Sub 8 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +7,5 % fra 2024 · +64,9 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20255,70 mill kr285 987 kr270 329 kr1,01 mill kr44 393 kr964 097 kr
20245,31 mill kr261 839 kr221 477 kr1,26 mill kr44 334 kr1,22 mill kr
20234,86 mill kr278 073 kr239 062 kr843 257 kr47 887 kr795 370 kr
20224,98 mill kr360 652 kr280 858 kr1,12 mill kr36 246 kr1,09 mill kr
20213,46 mill kr514 917 kr401 678 kr969 328 kr35 875 kr933 453 kr

Balanse

2025
Eiendeler1,01 mill kr
Anleggsmidler1 %13 800 krOmløpsmidler99 %994 690 kr
Egenkapital og gjeld1,01 mill kr
Innskutt egenkapital4 %43 210 krOpptjent egenkapital0 %1 183 krLangsiktig gjeld0 %503 krKortsiktig gjeld96 %963 594 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader5,42 mill kr
Finansinntekter70 310 kr
Finanskostnader9 745 kr
Netto finans60 566 kr
Ordinært resultat før skatt346 553 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

I 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 32 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 31 prosent av driftsinntektene. Regnskapet inneholder konsernbidrag.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 12 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.

API og MCPGET /company/825260692/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/825260692/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "825260692",
  "years": [
    { "year": 2025, "revenue": 5703624, "operating_profit": 285987, "net_profit": 270329, "equity": 44393, … },
    { "year": 2024, "revenue": 5306133, "operating_profit": 261839, "net_profit": 221477, "equity": 44334, … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "825260692" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mye vokste omsetningen til Sub 8 AS fra 2024 til 2025?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Sub 8 AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Sub 8 AS per år.

Roller og styre2

Daglig leder

1Sist endret 26.06.2020
Daglig lederSignatur

Styre

1Sist endret 26.06.2020
Styrets lederSignatur
API og MCPGET /company/825260692/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/825260692/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "825260692",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "825260692" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem er daglig leder og styreleder i Sub 8 AS?
  • List alle roller i Sub 8 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Sub 8 AS?

Aksjonærer og eierstruktur

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Sub Holding ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %300

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/825260692/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/825260692/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "825260692",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "SUB HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "825260692" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange aksjonærer har Sub 8 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Sub 8 AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Sub 8 AS eier Sub Holding AS, og hvem eier resten?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Sub 8 ASBEDRDrift av restauranterArendal20

Kunngjøringer8

API og MCPGET /company/825260692/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/825260692/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "825260692",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-07-20", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-08-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "825260692" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Sub 8 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Sub 8 AS sist godkjent årsregnskap?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Sub 8 AS i Brønnøysundregistrene?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:19→20
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:18→19
  3. Stilling utlyst
    Renholder Subway Stoa
  4. Stilling utlyst
    Renholder Subway Stoa
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Lønnskostnad utgjør 30,6 % av driftsinntektene — 8,8 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin5,0 %1,5 %
Resultatmargin4,7 %1,1 %
Egenkapitalandel4,4 %13,7 %
Likviditetsgrad1,030,95
Gjeldsgrad21,721,86
Egenkapitalrentabilitet608,9 %21,0 %
Omsetningsvekst (siste år)+7,5 %+4,1 %
Omsetning per ansatt285 181,2 kr561 110,903 kr
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Lønnskostnad30,6 %39,4 %
Annen driftskostnad32,1 %23,7 %
Avskrivninger0,3 %1,3 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/825260692/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/825260692/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "825260692",
  "nace_code": "56.110",
  "industry_count": 8003,
  "revenue": { "value": 5703624, "percentile": 0.615 },
  "operating_margin": { "value": 0.0501, "percentile": 0.6483 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "825260692" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor solid er Sub 8 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Sub 8 AS på i bransjen?
  • Hvor ligger Sub 8 AS blant de 8003 selskapene i bransjen på omsetning og margin?

Ofte spurt om Sub 8 AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Sub 8 AS?

Det er registrert 11 257 selskaper i Norge innen drift av restauranter, hvorav 95 i Arendal.

Er Sub 8 AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2020, som er lenger enn 48 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 612 andre selskaper i bransjen etablert.

Hva er statusen til Sub 8 AS?

Sub 8 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvem er daglig leder i Sub 8 AS?

Daglig leder i Sub 8 AS er Julie Marie Haugen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvem er største aksjonær i Sub 8 AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Sub Holding AS største eier i Sub 8 AS med 100 % av aksjene.

Hva er omsetningen til Sub 8 AS?

Sub 8 AS hadde i 2025 en omsetning på 5,70 mill kr og et overskudd på 270 329 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hvor mange ansatte har Sub 8 AS?

Sub 8 AS har 20 ansatte registrert i NAV Aa-registeret.

Hvordan kommer jeg i kontakt med Sub 8 AS?

I Enhetsregisteret har Sub 8 AS registrert nettsiden www.subway.no.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Agder