Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Sub 7 AS

Org.nr 925260797www.subway.no
Omsetning
3,9 mill
−3,9 %
Resultat
−184 004
7 års regnskap
Ansatte
12
+5 siden mars
Mer

Om Sub 7 AS

Sub 7 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Arendal, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Drift av restauranter. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Julie Marie Haugen er daglig leder, og Klaus Inge Torp er styreleder. Selskapet er ett av 95 innen drift av restauranter i Arendal, og ett av 11 256 i Norge. Det ble etablert samme år som 612 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (77 %).

Aktivitet

Drift av Subway, samt alt som står i naturlig forbindelse med dette.

Formål

Yte serveringstjenester og salg av mat med alt som står i naturlig forbindelse med dette.

AI-sammendrag

Konsentrert eierskap gjennom SUB HOLDING AS (100%) plasserer selskapet i en tydelig konsernstruktur, men driften i Arendal sliter tungt: negativ egenkapital på -232K kr og et underskudd på 184K kr på kun 4M kr i omsetning peker mot en presset kapitalsituasjon som krever eierstøtte. Med driftsmargin i bunnsjiktet av bransjen og en omsetningsnedgang på 4% er den finansielle risikoen betydelig høyere enn for et gjennomsnittlig restaurantselskap i samme størrelsesklasse.

API og MCPGET /company/925260797

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/925260797" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "925260797",
  "name": "SUB 7 AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "56.110",
  "nace_desc": "Drift av restauranter",
  "employees": 12,
  "address": { "municipality": "ARENDAL", "county": "AGDER", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "925260797" })

Spør AI-assistenten

  • Gi meg en kort oversikt over Sub 7 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
  • Hvilken bransje er Sub 7 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Sub 7 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · −3,9 % fra 2024 · +56 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20253,89 mill kr−235 029 kr−184 004 kr1,35 mill kr−232 149 kr1,58 mill kr
20244,05 mill kr−117 666 kr−78 546 kr504 620 kr−48 145 kr552 766 kr
20234,24 mill kr210 872 kr180 916 kr636 956 kr30 400 kr606 556 kr
20223,81 mill kr−103 175 kr−80 987 kr716 086 kr−50 909 kr766 995 kr
20212,49 mill kr117 518 kr91 681 kr645 604 kr30 078 kr615 527 kr

Balanse

2025
Eiendeler1,35 mill kr
Anleggsmidler9 %123 052 krOmløpsmidler91 %1,23 mill kr
Egenkapital og gjeld1,35 mill kr
Innskutt egenkapital2 %30 000 krOpptjent egenkapital-19 %−262 149 krKortsiktig gjeld117 %1,58 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader4,13 mill kr
Finansinntekter10 704 kr
Finanskostnader11 577 kr
Netto finans−873 kr
Ordinært resultat før skatt−235 902 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

I 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 40 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 39 prosent av driftsinntektene. Regnskapet inneholder konsernbidrag.

Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 60 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Renteinntekt fra konsernselskaper
10 000 kr
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/925260797/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/925260797/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "925260797",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 3890632,
      "operating_profit": -235029,
      "net_profit": -184004,
      "equity": -232149,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 4048555,
      "operating_profit": -117666,
      "net_profit": -78546,
      "equity": -48145,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "925260797" })

Spør AI-assistenten

  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Sub 7 AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Sub 7 AS per år.
  • Hvordan har omsetningen til Sub 7 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?

Roller og styre2

Daglig leder

1Sist endret 26.06.2020
Daglig lederSignatur

Styre

1Sist endret 26.06.2020
Styrets lederSignatur
API og MCPGET /company/925260797/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/925260797/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "925260797",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "925260797" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem sitter i styret i Sub 7 AS?
  • Hvem er daglig leder og styreleder i Sub 7 AS?
  • List alle roller i Sub 7 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.

Aksjonærer og eierstruktur

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Sub Holding ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %300

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/925260797/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/925260797/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "925260797",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "SUB HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "925260797" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem eier Sub 7 AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Sub 7 AS eier Sub Holding AS, og hvem eier resten?
  • Hvor mange aksjonærer har Sub 7 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Sub 7 ASBEDRDrift av restauranterSkien12

Kunngjøringer8

API og MCPGET /company/925260797/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/925260797/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "925260797",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-07-20", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-08-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "925260797" })

Spør AI-assistenten

  • Når leverte Sub 7 AS sist godkjent årsregnskap?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Sub 7 AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Sub 7 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Stilling utlyst
    Sandwich Artist til Subway Herkules Dagtid/ kveld/helg
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:11→12
  4. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:8→11
  5. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:7→8

Bransjesammenligning

Annen driftskostnad utgjør 39,5 % av driftsinntektene — 15,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin-6,0 %1,5 %
Resultatmargin-4,7 %1,1 %
Egenkapitalandel-17,2 %13,7 %
Likviditetsgrad0,780,95
Omsetningsvekst (siste år)-3,9 %+4,0 %
Omsetning per ansatt324 219,333 kr561 110,903 kr
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Lønnskostnad38,9 %39,4 %
Annen driftskostnad39,5 %23,7 %
Avskrivninger0,3 %1,3 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/925260797/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/925260797/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "925260797",
  "nace_code": "56.110",
  "industry_count": 8002,
  "revenue": { "value": 3890632, "percentile": 0.5049 },
  "operating_margin": { "value": -0.0604, "percentile": 0.2388 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "925260797" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor ligger Sub 7 AS blant de 8002 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Sub 7 AS sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Sub 7 AS blant de største selskapene innen drift av restauranter?

Godt å vite om Sub 7 AS

Hvor stor er bransjen Sub 7 AS tilhører?

Sub 7 AS er ett av 95 selskaper innen drift av restauranter i Arendal, og ett av 11 256 på landsbasis.

Hvor lenge har Sub 7 AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Sub 7 AS ble etablert i 2020 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 48 % av selskapene i bransjen.

Hvordan er lønnsomheten til Sub 7 AS sammenlignet med bransjen?

Medianen for drift av restauranter er en driftsmargin på 1,5 %. Sub 7 AS lå på −6 % i siste tilgjengelige regnskap.

Hva er statusen til Sub 7 AS?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Sub 7 AS i Brønnøysundregistrene.

Hvilken selskapsform har Sub 7 AS?

Organisasjonsformen til Sub 7 AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvem leder Sub 7 AS?

Julie Marie Haugen er registrert som daglig leder i Sub 7 AS.

Hvem er største aksjonær i Sub 7 AS?

Største aksjonær i Sub 7 AS er Sub Holding AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Hva omsatte Sub 7 AS for i 2025?

Sub 7 AS hadde i 2025 en omsetning på 3,89 mill kr og et underskudd på 184 004 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hvor solid er økonomien i Sub 7 AS?

Basert på regnskapstallene for 2025 har Sub 7 AS økonomisk helse-vurderingen D (Svak) på sokfirma.no sin skala fra A til E.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Agder