Mpolo AS
- Omsetning
- 11,4 mill
- +451,6 %
- Resultat
- −892 517
- 2 års regnskap
- Ansatte
- 15
- −2 siden mars
Om Mpolo AS
Mpolo AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Arendal, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Drift av restauranter. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Julie Marie Haugen er daglig leder, og Klaus Inge Torp er styreleder. Selskapet er ett av 95 innen drift av restauranter i Arendal, og ett av 11 257 i Norge. Det ble etablert samme år som 793 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (77 %).
Aktivitet
Drift av restaurant/kafe.
Formål
Restaurantdrift med servering av mat og drikke, samt takeaway og alt annet som står i naturlig tilknytning til dette.
AI-sammendrag
Omsetningen har mangedoblet seg med 452% til 11 mrd kr på ett år, men veksten er kjøpt dyrt: et underskudd på 893 000 kr og negativ egenkapital på 461 000 kr plasserer restauranten i bunnsjiktet på driftsmargin. Med 90,2% eierskap hos KIT HOLDING AS avhenger den finansielle stabiliteten i stor grad av morselskapets vilje til å tilføre kapital mens virksomheten skalerer opp.
API og MCPGET /company/932259710
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932259710" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932259710",
"name": "MPOLO AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "56.110",
"nace_desc": "Drift av restauranter",
"employees": 15,
"address": { "municipality": "ARENDAL", "county": "AGDER", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "932259710" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Mpolo AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Mpolo AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Arendal holder Mpolo AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2023–2024 · +451,6 % fra 2023
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 11,44 mill kr | −1,09 mill kr | −892 517 kr | 2,80 mill kr | −460 755 kr | 3,26 mill kr |
| 2023 | 2,07 mill kr | −226 299 kr | −189 868 kr | 2,42 mill kr | −120 868 kr | 2,54 mill kr |
Balanse
2024Hva årsregnskapet forteller
AII 2024 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 43 prosent av driftsinntektene. Regnskapet inneholder konsernbidrag.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 13 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Mellomværende med konsernselskaper (2024)
- Gjeld til konsernselskaper
- 1 mill kr (36 % av balansen)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 35 000 kr
API og MCPGET /company/932259710/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932259710/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932259710",
"years": [
{
"year": 2024,
"revenue": 11436331,
"operating_profit": -1089775,
"net_profit": -892517,
"equity": -460755,
…
},
{
"year": 2023,
"revenue": 2073280,
"operating_profit": -226299,
"net_profit": -189868,
"equity": -120868,
…
}
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "932259710" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Mpolo AS i 2024?
Hvor mye vokste omsetningen til Mpolo AS fra 2023 til 2024?
Hvor stort underskudd hadde Mpolo AS i 2024, og hvor mye egenkapital er igjen?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 14.06.2024Styre
3Sist endret 14.06.2024Revisor
1Sist endret 27.10.2025API og MCPGET /company/932259710/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932259710/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932259710",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "932259710" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Mpolo AS?
List alle roller i Mpolo AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Mpolo AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Juhland Aps4,9 %
- Jesper Juhl Andersenhadde 4,9 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Kit Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 90,2 % | 902 |
| Juhland Aps | Selskap | Ordinære aksjer | 4,9 % | 49 |
| Julie Marie Haugen | Person | Ordinære aksjer | 4,9 % | 49 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/932259710/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932259710/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932259710",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "KIT HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 90.2, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "JUHLAND APS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 4.9, "year": 2025, … },
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "932259710" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Mpolo AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Mpolo AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Mpolo AS eier Kit Holding AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Andre selskaper eid av Kit Holding AS
7 selskaperAPI og MCPGET /company/932259710/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932259710/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932259710",
"chain": [
{ "org_no": "995673568", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "932259710", "owner_pct": 90.2, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "932259710" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Mpolo AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Mpolo AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Mpolo AS | BEDR | Drift av restauranter | Arendal | 15 |
Kunngjøringer7
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 27.10.2025 | Revisor ↗ |
| 6.10.2025 | Manglende roller ↗ |
| 2.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.6.2024 | Styre ↗ |
| 14.6.2024 | Daglig leder ↗ |
| 16.10.2023 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/932259710/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932259710/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932259710",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2025-10-27", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2025-10-06", "type": "Manglende roller", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "932259710" })Spør AI-assistenten
Når ble Mpolo AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Mpolo AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Mpolo AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:17→15
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:15→17
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:17→15
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 42,6 % av driftsinntektene — 3,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -9,5 % | 1,5 % |
| Resultatmargin | -7,8 % | 1,1 % |
| Egenkapitalandel | -16,5 % | 13,7 % |
| Likviditetsgrad | 0,58 | 0,95 |
| Omsetningsvekst (siste år) | +451,6 % | +4,0 % |
| Omsetning per ansatt | 762 422,067 kr | 561 386 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 42,6 % | 39,4 % |
| Annen driftskostnad | 23,7 % | 23,7 % |
| Avskrivninger | 1,3 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/932259710/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932259710/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932259710",
"nace_code": "56.110",
"industry_count": 7995,
"revenue": { "value": 11436331, "percentile": 0.8258 },
"operating_margin": { "value": -0.0953, "percentile": 0.1781 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "932259710" })Spør AI-assistenten
Er Mpolo AS blant de største selskapene innen drift av restauranter?
Hvor solid er Mpolo AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Mpolo AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+10 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Mpolo AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Mpolo AS?
Det er registrert 11 257 selskaper i Norge innen drift av restauranter, hvorav 95 i Arendal.
Er Mpolo AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2023, som er lenger enn 28 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 793 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Mpolo AS i Enhetsregisteret?
Mpolo AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Mpolo AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Mpolo AS?
Daglig leder i Mpolo AS er Julie Marie Haugen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Mpolo AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Kit Holding AS største eier i Mpolo AS med 90,2 % av aksjene. Nest størst er Juhland Aps med 4,9 %.
Hvordan går det økonomisk med Mpolo AS?
I 2024 omsatte Mpolo AS for 11,44 mill kr, opp 452 % fra 2023. Årsresultatet ble et underskudd på 892 517 kr.
Hva er driftsresultatet til Mpolo AS?
I 2024 hadde Mpolo AS et driftsresultat på −1,09 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på −9,5 %.
Hvor solid er balansen til Mpolo AS?
Egenkapitalen i Mpolo AS var −460 755 kr i 2024-regnskapet, med en egenkapitalandel på −16,5 % av totalkapitalen.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Agder
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.