- Omsetning
- 6,8 mill
- −12,1 %
- Resultat
- −286 944
- −243,9 %
- Ansatte
- 9
- −9 siden mars
Om Sub 5 AS
Sub 5 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Arendal, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Drift av restauranter. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Klaus Inge Torp er styrets leder. I 2025 hadde Sub 5 AS en omsetning på 6,83 mill kr, en nedgang på 12 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 286 944 kr. Egenkapitalen var −230 763 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Sub Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 95 innen drift av restauranter i Arendal, og ett av 11 260 i Norge. Det ble etablert samme år som 610 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (77 %).
Aktivitet og formål
Å yte serveringstjenester og salg av mat med alt som står i naturlig forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/925246824
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925246824" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925246824",
"name": "SUB 5 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "56.110",
"nace_desc": "Drift av restauranter",
"employees": 9,
"address": { "municipality": "ARENDAL", "county": "AGDER", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "925246824" })Spør AI-assistenten
Hva driver Sub 5 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Sub 5 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Sub 5 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −12,1 % fra 2024 · +76,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6,83 mill kr | −360 500 kr | −286 944 kr | 727 629 kr | −230 763 kr | 958 392 kr |
| 2024 | 7,77 mill kr | 281 399 kr | 199 456 kr | 719 822 kr | −152 625 kr | 872 447 kr |
| 2023 | 6,93 mill kr | 287 123 kr | 185 834 kr | 1,04 mill kr | −352 081 kr | 1,39 mill kr |
| 2022 | 5,50 mill kr | −97 445 kr | −121 742 kr | 1,21 mill kr | −537 915 kr | 1,75 mill kr |
| 2021 | 3,87 mill kr | −448 712 kr | −398 759 kr | 1,41 mill kr | −416 173 kr | 1,82 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2024 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 32 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 28 prosent av driftsinntektene. Regnskapet inneholder konsernbidrag.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 31 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Mellomværende med konsernselskaper (2024)
- Gjeld til konsernselskaper
- 630 000 kr (88 % av balansen)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 7 000 kr
API og MCPGET /company/925246824/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925246824/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925246824",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 6834434,
"operating_profit": -360500,
"net_profit": -286944,
"equity": -230763,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 7773153,
"operating_profit": 281399,
"net_profit": 199456,
"equity": -152625,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "925246824" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde Sub 5 AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Sub 5 AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Sub 5 AS per år.
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 16.10.2025Revisor
1Sist endret 16.10.2025API og MCPGET /company/925246824/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925246824/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925246824",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "925246824" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Sub 5 AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Sub 5 AS?
List alle roller i Sub 5 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Jmg Holding AShadde 49,7 %
- Sub Holding AS50,3 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Sub Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 300 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/925246824/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925246824/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925246824",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "SUB HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "925246824" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Sub 5 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Sub 5 AS eier Sub Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Sub 5 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Sub Holding AS
12 selskaperAPI og MCPGET /company/925246824/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925246824/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925246824",
"chain": [
{ "org_no": "995673568", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "923795014", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "925246824", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "925246824" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Sub 5 AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Sub 5 AS?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Sub 5 AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Sub 5 AS | BEDR | Drift av restauranter | Bergen | 9 |
Kunngjøringer12
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 8.10.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.10.2025 | Revisor ↗ |
| 16.10.2025 | Styre ↗ |
| 6.10.2025 | Manglende roller ↗ |
| 28.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.3.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 10.3.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/925246824/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925246824/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925246824",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-08", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-10-16", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "925246824" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Sub 5 AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Sub 5 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Sub 5 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:19→9
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:18→19
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 28,3 % av driftsinntektene — 11,1 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -5,3 % | 1,5 % |
| Resultatmargin | -4,2 % | 1,1 % |
| Egenkapitalandel | -31,7 % | 13,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,61 | 0,95 |
| Omsetningsvekst (siste år) | -12,1 % | +4,0 % |
| Omsetning per ansatt | 759 381,556 kr | 561 386 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 28,3 % | 39,4 % |
| Annen driftskostnad | 32,0 % | 23,7 % |
| Avskrivninger | 3,4 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/925246824/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925246824/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925246824",
"nace_code": "56.110",
"industry_count": 8000,
"revenue": { "value": 6834434, "percentile": 0.6756 },
"operating_margin": { "value": -0.0527, "percentile": 0.2563 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "925246824" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Sub 5 AS blant de 8000 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Sub 5 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Sub 5 AS blant de største selskapene innen drift av restauranter?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+10 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Sub 5 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Sub 5 AS?
Det er registrert 11 260 selskaper i Norge innen drift av restauranter, hvorav 95 i Arendal.
Er Sub 5 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2020, som er lenger enn 48 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 610 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Sub 5 AS bedre enn andre i bransjen?
Sub 5 AS hadde en driftsmargin på −5,3 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 1,5 % for drift av restauranter.
Hvilken status har Sub 5 AS i Enhetsregisteret?
Sub 5 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem eier Sub 5 AS?
Sub 5 AS eies i hovedsak av Sub Holding AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva er omsetningen til Sub 5 AS?
Sub 5 AS hadde i 2025 en omsetning på 6,83 mill kr og et underskudd på 286 944 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er balansen til Sub 5 AS?
Egenkapitalen i Sub 5 AS var −230 763 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på −31,7 % av totalkapitalen.
Hvor ligger Sub 5 AS?
Forretningsadressen til Sub 5 AS er Moldfaret 2G, 4848, ARENDAL i Arendal kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Agder
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.