Sabrura Ski AS
- Omsetning
- 11,5 mill
- +20,8 %
- Resultat
- 617 749
- 5 års regnskap
- Ansatte
- 21
- +2 siden mars
Om Sabrura Ski AS
Sabrura Ski AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nordre Follo, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Drift av restauranter. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Sazan Tahiri er daglig leder, og Sazan Tahiri er styreleder. I 2025 hadde Sabrura Ski AS en omsetning på 11,47 mill kr, en økning på 21 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 617 749 kr. Egenkapitalen var 300 095 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Sazan Tahiri med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 89 innen drift av restauranter i Nordre Follo, og ett av 11 260 i Norge. Det ble etablert samme år som 692 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (77 %).
Aktivitet
Drift av restauranter og kafeer.
Formål
Serveringsvirksomhet, og dermed alt som står i den forbindelse.
API og MCPGET /company/928775135
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928775135" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928775135",
"name": "SABRURA SKI AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "56.110",
"nace_desc": "Drift av restauranter",
"employees": 21,
"address": { "municipality": "NORDRE FOLLO", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "928775135" })Spør AI-assistenten
Er Sabrura Ski AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Sabrura Ski AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Sabrura Ski AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +20,8 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 11,47 mill kr | 704 857 kr | 617 749 kr | 2,33 mill kr | 300 095 kr | 2,03 mill kr |
| 2024 | 9,50 mill kr | −322 417 kr | −457 997 kr | 1,73 mill kr | −160 654 kr | 1,89 mill kr |
| 2023 | 7,90 mill kr | −1,72 mill kr | −1,37 mill kr | 4,79 mill kr | 297 342 kr | 4,49 mill kr |
| 2022 | 5,23 mill kr | −1,36 mill kr | −1,09 mill kr | 2,00 mill kr | −785 471 kr | 2,79 mill kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 34 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 30 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende en mindre del av årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 43 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/928775135/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928775135/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928775135",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 11474144,
"operating_profit": 704857,
"net_profit": 617749,
"equity": 300095,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 9497225,
"operating_profit": -322417,
"net_profit": -457997,
"equity": -160654,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "928775135" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Sabrura Ski AS per år.
Hvordan har omsetningen til Sabrura Ski AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Sabrura Ski AS i 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 21.08.2025Styre
1Sist endret 25.04.2026Regnskapsfører
1Sist endret 19.02.2022Revisor
1Sist endret 08.10.2024API og MCPGET /company/928775135/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928775135/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928775135",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "928775135" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Sabrura Ski AS?
Hvem er regnskapsfører for Sabrura Ski AS?
List alle roller i Sabrura Ski AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Sazan Tahiri100 %
- Sabrura Drift AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Sazan Tahiri | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 300 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/928775135/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928775135/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928775135",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "928775135" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Sabrura Ski AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Sabrura Ski AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Sabrura Ski AS | BEDR | Drift av restauranter | Nordre Follo | 21 |
Kunngjøringer17
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 8.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.4.2026 | Styre ↗ |
| 21.8.2025 | Daglig leder ↗ |
| 7.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.10.2024 | Revisor ↗ |
| 23.9.2024 | Styre ↗ |
| 31.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 26.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.5.2023 | Daglig leder ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/928775135/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928775135/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928775135",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-08", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-04-25", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "928775135" })Spør AI-assistenten
Har Sabrura Ski AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Sabrura Ski AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Sabrura Ski AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:16→21
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:13→16
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:20→13
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Stilling utlystKjøkkenmedarbeider 80 %
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 34,4 % av driftsinntektene — 10,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 6,1 % | 1,5 % |
| Resultatmargin | 5,4 % | 1,1 % |
| Egenkapitalandel | 12,9 % | 13,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,78 | 0,95 |
| Gjeldsgrad | 6,77 | 1,86 |
| Egenkapitalrentabilitet | 205,9 % | 20,9 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +20,8 % | +4,0 % |
| Omsetning per ansatt | 546 387,81 kr | 561 386 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 28,5 % | 31,3 % |
| Lønnskostnad | 29,7 % | 39,4 % |
| Annen driftskostnad | 34,4 % | 23,7 % |
| Avskrivninger | 1,2 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/928775135/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928775135/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928775135",
"nace_code": "56.110",
"industry_count": 7993,
"revenue": { "value": 11474144, "percentile": 0.8268 },
"operating_margin": { "value": 0.0614, "percentile": 0.6891 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "928775135" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Sabrura Ski AS blant de 7993 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Sabrura Ski AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Sabrura Ski AS blant de største selskapene innen drift av restauranter?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+107 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Sabrura Ski AS
Hvor stor er bransjen Sabrura Ski AS tilhører?
Sabrura Ski AS er ett av 89 selskaper innen drift av restauranter i Nordre Follo, og ett av 11 260 på landsbasis.
Hvor lenge har Sabrura Ski AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Sabrura Ski AS ble etablert i 2022 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 38 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Sabrura Ski AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Sabrura Ski AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Sabrura Ski AS?
Sazan Tahiri er registrert som daglig leder i Sabrura Ski AS.
Hvem er største aksjonær i Sabrura Ski AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Sazan Tahiri største eier i Sabrura Ski AS med 100 % av aksjene.
Går Sabrura Ski AS med overskudd?
I 2025 omsatte Sabrura Ski AS for 11,47 mill kr, opp 21 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 617 749 kr.
Hvor solid er økonomien i Sabrura Ski AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Sabrura Ski AS økonomisk helse-vurderingen D (Svak) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvor mange jobber i Sabrura Ski AS?
Det er registrert 21 ansatte i Sabrura Ski AS, ifølge tall fra NAV Aa-registeret.
Hvilket org.nr har Sabrura Ski AS?
Organisasjonsnummeret til Sabrura Ski AS er 928 775 135. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 19.02.2022.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Sabrura Ski AS?
I Enhetsregisteret er Sabrura Ski AS registrert med regnskapsfører Ast Regnskap AS og revisor Ernst & Young AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.