Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Sub 1 AS

Org.nr 991098577www.subwaynorge.no
Omsetning
13,2 mill
−17,8 %
Resultat
−187 523
6 års regnskap

Om Sub 1 AS

Sub 1 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Arendal, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Drift av restauranter. Virksomheten ble stiftet i 2007 og har vært i drift i 19 år. Julie Marie Haugen er daglig leder, og Klaus Inge Torp er styreleder. I 2024 hadde Sub 1 AS en omsetning på 13,22 mill kr, en nedgang på 18 % fra 2023. Selskapet endte året med et underskudd på 187 523 kr. Egenkapitalen var −442 602 kr ved utgangen av 2024. Største aksjonær er Sub Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 95 innen drift av restauranter i Arendal, og ett av 11 257 i Norge. Det er eldre enn 84 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (77 %).

Aktivitet og formål

Yte serveringstjenester og salg av mat, investering i og omsetning av aksjer i andre selskaper og alt som hermed står i naturlig forbindelse.

API og MCPGET /company/991098577

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/991098577" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "991098577",
  "name": "SUB 1 AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "56.110",
  "nace_desc": "Drift av restauranter",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "ARENDAL", "county": "AGDER", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "991098577" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Sub 1 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Arendal holder Sub 1 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
  • Er Sub 1 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2020–2024 · −17,8 % fra 2023 · −0,8 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
202413,22 mill kr−1 390 kr−187 523 kr3,46 mill kr−442 602 kr3,90 mill kr
202316,08 mill kr−1,37 mill kr−1,14 mill kr4,87 mill kr−1,04 mill kr5,90 mill kr
202215,31 mill kr−939 437 kr−779 401 kr7,53 mill kr124 914 kr7,40 mill kr
20219,95 mill kr−897 170 kr−778 008 kr7,99 mill kr456 335 kr7,54 mill kr
202013,33 mill kr1,79 mill kr1,33 mill kr7,94 mill kr1,23 mill kr6,70 mill kr

Balanse

2024
Eiendeler3,46 mill kr
Anleggsmidler44 %1,54 mill krOmløpsmidler56 %1,92 mill kr
Egenkapital og gjeld3,46 mill kr
Innskutt egenkapital25 %880 000 krOpptjent egenkapital-38 %−1,32 mill krLangsiktig gjeld1 %50 846 krKortsiktig gjeld111 %3,85 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader13,22 mill kr
Finansinntekter94 069 kr
Finanskostnader333 092 kr
Netto finans−239 024 kr
Ordinært resultat før skatt−240 414 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Den største kostnadsposten i 2024-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 38 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 32 prosent av driftsinntektene. Regnskapet inneholder konsernbidrag.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 12 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.

Mellomværende med konsernselskaper (2024)

Gjeld til konsernselskaper
8 500 kr
Renteinntekt fra konsernselskaper
50 000 kr
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/991098577/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/991098577/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "991098577",
  "years": [
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 13221144,
      "operating_profit": -1390,
      "net_profit": -187523,
      "equity": -442602,
      …
    },
    {
      "year": 2023,
      "revenue": 16083564,
      "operating_profit": -1372247,
      "net_profit": -1144070,
      "equity": -1035079,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "991098577" })

Spør AI-assistenten

  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Sub 1 AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Sub 1 AS per år.
  • Hvordan har omsetningen til Sub 1 AS utviklet seg fra 2020 til 2024?

Roller og styre4

Daglig leder

1Sist endret 20.05.2019
Daglig lederSignatur

Styre

1Sist endret 27.10.2015
Styrets lederSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 30.01.2015
Regnskapsfører
repr. ECIT NORIAN ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 23.10.2025
Revisor
repr. CEDRA NORGE ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/991098577/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/991098577/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "991098577",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "991098577" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem er regnskapsfører for Sub 1 AS?
  • List alle roller i Sub 1 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Sub 1 AS?

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 1 ute

Inn (1)
Ut (1)
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Sub Holding ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %100

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/991098577/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/991098577/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "991098577",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "SUB HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "991098577" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor stor andel av Sub 1 AS eier Sub Holding AS, og hvem eier resten?
  • Hvor mange aksjonærer har Sub 1 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Sub 1 AS, og hvor store eierandeler har de?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter og kunngjøringer

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Sub 1 AdministrasjonBEDRDrift av restauranterOslo−
Subway ByportenBEDRDrift av restauranterOslo−
Subway KirkegataBEDRDrift av restauranterOslo−
Subway Lille GrensenBEDRDrift av restauranterOslo−
Subway StorgataBEDRDrift av restauranterOslo−

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:15→-
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:14→15
  3. Endring i roller og styre
  4. Selskapsopplysninger oppdatert
  5. Endring i roller og styre

Bransjesammenligning

Annen driftskostnad utgjør 38,4 % av driftsinntektene — 14,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2024Bransjemedian
Driftsmargin-0,0 %1,5 %
Resultatmargin-1,4 %1,1 %
Egenkapitalandel-12,8 %13,7 %
Likviditetsgrad0,500,95
Omsetningsvekst (siste år)-17,8 %+4,0 %
Andel av driftsinntekter2024Bransjemedian
Lønnskostnad32,5 %39,4 %
Annen driftskostnad38,4 %23,7 %
Avskrivninger0,8 %1,3 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/991098577/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/991098577/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "991098577",
  "nace_code": "56.110",
  "industry_count": 7995,
  "revenue": { "value": 13221144, "percentile": 0.8576 },
  "operating_margin": { "value": -0.0001, "percentile": 0.4262 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "991098577" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor solid er Sub 1 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Sub 1 AS på i bransjen?
  • Hvor ligger Sub 1 AS blant de 7995 selskapene i bransjen på omsetning og margin?

Investeringer

SUB 1 AS eier aksjer i 1 selskap

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Sub Trondheim ASArendal100,0 %20182018Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Godt å vite om Sub 1 AS

Hvor stor er bransjen Sub 1 AS tilhører?

Sub 1 AS er ett av 95 selskaper innen drift av restauranter i Arendal, og ett av 11 257 på landsbasis.

Hvor lenge har Sub 1 AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Sub 1 AS ble etablert i 2007 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 84 % av selskapene.

Hvilken status har Sub 1 AS i Enhetsregisteret?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Sub 1 AS i Brønnøysundregistrene.

Hvem leder Sub 1 AS?

Julie Marie Haugen er registrert som daglig leder i Sub 1 AS.

Hvilke eiere står bak Sub 1 AS?

Største aksjonær i Sub 1 AS er Sub Holding AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Hva omsatte Sub 1 AS for i 2024?

Sub 1 AS hadde i 2024 en omsetning på 13,22 mill kr og et underskudd på 187 523 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hvor holder Sub 1 AS til?

Sub 1 AS holder til i Moldfaret 2G, 4848, ARENDAL, i Arendal kommune i Agder.

Hva er nettsiden til Sub 1 AS?

Registrert nettside for Sub 1 AS er www.subwaynorge.no. Opplysningene er selskapets egne registreringer i Brønnøysundregistrene.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Agder