Mova Group AS
- Omsetning
- 18,2 mill
- −1,6 %
- Resultat
- −12,6 mill
- 5 års regnskap
- Ansatte
- 5
Om Mova Group AS
Mova Group AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Treningssentervirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Niels Kristian Hodt er daglig leder, og Victor Ring Evensen er styreleder. Selskapet er ett av 225 innen treningssentervirksomhet i Oslo, og ett av 1 786 i Norge. Det ble etablert samme år som 120 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (64 %).
Aktivitet og formål
Investere i og eie aksjer og andre finansielle instrumenter eller andeler samt virksomhet som naturlig hører med til dette.
AI-sammendrag
Eiendeler på 373M kr mot en omsetning på kun 18M kr avslører at dette primært er et holdingselskap som forvalter verdier snarere enn å drive operativ treningssentervirksomhet — noe formålet også bekrefter. Heleiet av FITNESS INVEST AS og med en egenkapitalandel på hele 91%, fremstår balansen som svært solid, men et underskudd på 13M kr antyder at de underliggende investeringene ennå ikke gir tilstrekkelig avkastning. Kombinasjonen av høy eiendelsbase, lavt ansattall og negativ margin peker mot et konsern i struktureringsfase, der verdiskapingen trolig skjer i datterselskaper snarere enn i dette leddet.
API og MCPGET /company/928902323
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928902323" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928902323",
"name": "MOVA GROUP AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "93.130",
"nace_desc": "Treningssentervirksomhet",
"employees": 5,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "928902323" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Mova Group AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Mova Group AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Mova Group AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −1,6 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 18,17 mill kr | −3,05 mill kr | −12,57 mill kr | 372,55 mill kr | 339,44 mill kr | 33,11 mill kr |
| 2024 | 18,46 mill kr | 879 064 kr | −7,85 mill kr | 337,34 mill kr | 193,44 mill kr | 143,90 mill kr |
| 2023 | 12,09 mill kr | −149 068 kr | −22,23 mill kr | 309,74 mill kr | 186,75 mill kr | 123,00 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −3,82 mill kr | −56 504 kr | 214,97 mill kr | 208,98 mill kr | 5,99 mill kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 88 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 15 mill kr (4 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 16 mill kr (4 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 140 000 kr
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 9,6 mill kr
API og MCPGET /company/928902323/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928902323/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928902323",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 18168743,
"operating_profit": -3048155,
"net_profit": -12565655,
"equity": 339443026,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 18460552,
"operating_profit": 879064,
"net_profit": -7854191,
"equity": 193440921,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "928902323" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Mova Group AS per år.
Hvordan har omsetningen til Mova Group AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Mova Group AS i 2025?
Roller og styre8
Daglig leder
1Sist endret 12.09.2025Styre
5Sist endret 12.02.2026Regnskapsfører
1Sist endret 14.12.2023Revisor
1Sist endret 25.01.2023API og MCPGET /company/928902323/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928902323/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928902323",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "928902323" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Mova Group AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Mova Group AS?
Hvem er regnskapsfører for Mova Group AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Fitness Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 209 050 265 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/928902323/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928902323/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928902323",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "FITNESS INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "928902323" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Mova Group AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Mova Group AS eier Fitness Invest AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Mova Group AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 89 beregnede eiere.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Datterselskaper av Mova Group AS
3 selskaperAPI og MCPGET /company/928902323/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928902323/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928902323",
"chain": [
{ "org_no": "928902374", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "928871673", "owner_pct": 98.16, … },
{ "org_no": "928902323", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 3,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "928902323" })Spør AI-assistenten
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Mova Group AS?
Hvilke datterselskaper har Mova Group AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Hvem eier Mova Group AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Mova Group AS | BEDR | Treningssentervirksomhet | Oslo | 5 |
Kunngjøringer26
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 27.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.2.2026 | Styre ↗ |
| 12.9.2025 | Daglig leder ↗ |
| 9.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.2.2025 | Styre ↗ |
| 7.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.3.2024 | Kapital ↗ |
| 20.3.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 15.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.3.2023 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/928902323/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928902323/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928902323",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-27", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-02-12", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "928902323" })Spør AI-assistenten
Når ble Mova Group AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Mova Group AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Mova Group AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 88,2 % av driftsinntektene — 59,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -16,8 % | 6,4 % |
| Resultatmargin | -69,2 % | 4,4 % |
| Egenkapitalandel | 91,1 % | 32,1 % |
| Likviditetsgrad | 0,49 | 1,25 |
| Gjeldsgrad | 0,10 | 1,12 |
| Egenkapitalrentabilitet | -3,7 % | 19,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -1,6 % | +6,0 % |
| Omsetning per ansatt | 3,63 mill kr | 340 931,286 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 88,2 % | 28,9 % |
| Annen driftskostnad | 26,1 % | 52,4 % |
| Avskrivninger | 2,5 % | 3,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/928902323/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928902323/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928902323",
"nace_code": "93.130",
"industry_count": 1036,
"revenue": { "value": 18168743, "percentile": 0.9593 },
"operating_margin": { "value": -0.1678, "percentile": 0.1217 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "928902323" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Mova Group AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Mova Group AS blant de største selskapene innen treningssentervirksomhet?
Hvor solid er Mova Group AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Immaterielle rettigheter
Mova Group AS har 2 varemerker registrert eller søkt hos Patentstyret.
Investeringer
MOVA GROUP AS eier aksjer i 3 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Sports Club Akropolis AS | Drammen | 100,0 % | 2025 | 2025 | Slettet |
| Lillehammer Treningssenter AS | Lillehammer | 100,0 % | 2025 | 2025 | Slettet |
| Mova AS | Oslo | 100,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+152 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Mova Group AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Mova Group AS?
Det er registrert 1 786 selskaper i Norge innen treningssentervirksomhet, hvorav 225 i Oslo.
Er Mova Group AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2022, som er lenger enn 30 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 120 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Mova Group AS bedre enn andre i bransjen?
Mova Group AS hadde en driftsmargin på −16,8 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 6,4 % for treningssentervirksomhet.
Er Mova Group AS et aktivt selskap?
Mova Group AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Mova Group AS?
Daglig leder i Mova Group AS er Niels Kristian Hodt, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Mova Group AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Fitness Invest AS største eier i Mova Group AS med 100 % av aksjene.
Hvilke datterselskaper har Mova Group AS?
Mova Group AS har 3 registrerte datterselskaper: Mova AS, Sports Club Akropolis AS og Lillehammer Treningssenter AS. Hele eierstrukturen vises i Eierstruktur-seksjonen på denne siden.
Hva er omsetningen til Mova Group AS?
Mova Group AS hadde i 2025 en omsetning på 18,17 mill kr og et underskudd på 12,57 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Mova Group AS?
I 2025 hadde Mova Group AS et driftsresultat på −3,05 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på −16,8 %.
Har Mova Group AS registrerte immaterielle rettigheter?
Hos Patentstyret er det registrert 2 varemerker knyttet til Mova Group AS.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.