Mango Holding AS
- Omsetning
- 2,0 mill
- 2025
- Resultat
- 1,9 mill
- 7 års regnskap
Om Mango Holding AS
Mango Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bærum, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Andre egeninvesteringsselskaper. Virksomheten ble stiftet i 2005 og har vært i drift i 21 år. Pål Brynsrud er daglig leder, og Pål Brynsrud er styreleder. I 2025 hadde Mango Holding AS en omsetning på 2,02 mill kr, en økning på 157 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,94 mill kr. Egenkapitalen var 54,43 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Pål Brynsrud med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 857 innen andre egeninvesteringsselskaper i Bærum, og ett av 13 763 i Norge. Det er eldre enn 87 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (100 %).
Aktivitet og formål
Investere i aksjer og andeler i andre selskaper.
API og MCPGET /company/888961402
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/888961402" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "888961402",
"name": "MANGO HOLDING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "64.323",
"nace_desc": "Andre egeninvesteringsselskaper",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BÆRUM", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "888961402" })Spør AI-assistenten
Hva driver Mango Holding AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Mango Holding AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Mango Holding AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +157 % fra 2024 · −95,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,02 mill kr | 1,67 mill kr | 1,94 mill kr | 64,59 mill kr | 54,43 mill kr | 10,16 mill kr |
| 2024 | −3,54 mill kr | −4,26 mill kr | −3,88 mill kr | 52,63 mill kr | 52,48 mill kr | 151 979 kr |
| 2023 | 10,42 mill kr | 9,67 mill kr | 10,66 mill kr | 59,16 mill kr | 58,86 mill kr | 302 182 kr |
| 2022 | 24,13 mill kr | 24,09 mill kr | 24,15 mill kr | 51,56 mill kr | 48,20 mill kr | 3,36 mill kr |
| 2021 | 48,73 mill kr | 48,67 mill kr | 48,62 mill kr | 62,13 mill kr | 34,75 mill kr | 27,38 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/888961402/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/888961402/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "888961402",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2019004,
"operating_profit": 1667992,
"net_profit": 1944939,
"equity": 54427525,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": -3542915,
"operating_profit": -4258932,
"net_profit": -3878034,
"equity": 52482586,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "888961402" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Mango Holding AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Mango Holding AS per år.
Hvordan har omsetningen til Mango Holding AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 07.12.2005Styre
2Sist endret 07.12.2005Regnskapsfører
1Sist endret 01.11.2025Revisor
1Sist endret 05.10.2026API og MCPGET /company/888961402/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/888961402/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "888961402",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "888961402" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Mango Holding AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Mango Holding AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Mango Holding AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Pål Brynsrud | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 2 220 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/888961402/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/888961402/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "888961402",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "888961402" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Mango Holding AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Mango Holding AS, og hvor store eierandeler har de?
Kunngjøringer31
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 5.10.2026 | Revisor ↗ |
| 22.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.7.2026 | Revisor ↗ |
| 5.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 9.2.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.3.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.11.2021 | Godkjent mellombalanse ↗ |
| 23.1.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/888961402/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/888961402/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "888961402",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-05", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-07-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "888961402" })Spør AI-assistenten
Når leverte Mango Holding AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Mango Holding AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Mango Holding AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE BOREALIS AS(Revisor)
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE BOREALIS AS(Revisor)−TC NEWCO NORWAY IV AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+TC NEWCO NORWAY IV AS(Revisor)−ERNST & YOUNG AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 17,1 % av driftsinntektene — 12,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 82,6 % | 63,6 % |
| Resultatmargin | 96,3 % | 92,6 % |
| Egenkapitalandel | 84,3 % | 95,9 % |
| Likviditetsgrad | 29,89 | 14,50 |
| Gjeldsgrad | 0,19 | 0,03 |
| Egenkapitalrentabilitet | 3,6 % | 7,0 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 0,2 % | 0,6 % |
| Annen driftskostnad | 17,1 % | 4,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/888961402/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/888961402/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "888961402",
"nace_code": "64.323",
"industry_count": 13714,
"revenue": { "value": 2019004, "percentile": 0.9641 },
"operating_margin": { "value": 0.8261, "percentile": 0.6427 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "888961402" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Mango Holding AS blant de 13714 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Mango Holding AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Mango Holding AS blant de største selskapene innen andre egeninvesteringsselskaper?
Investeringer
MANGO HOLDING AS eier aksjer i 20 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Sirius Co-Invest AS | Oslo | 36,5 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Credo I AS | Oslo | 24,8 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
| Credo K1 AS | Oslo | 17,2 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
| Credo N1 AS | Oslo | 17,2 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Credo II AS | Oslo | 17,1 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Credo III AS | Oslo | 14,9 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Credo Partners AS | Oslo | 12,3 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Cvp Invest AS | Oslo | 11,7 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Biosort AS | Bærum | 3,0 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
| Credo Invest Nr 18 AS | Oslo | 2,3 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Bærum
1 000+ til i Bærum →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Mango Holding AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Mango Holding AS?
Det er registrert 13 763 selskaper i Norge innen andre egeninvesteringsselskaper, hvorav 857 i Bærum.
Er Mango Holding AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2005, som er lenger enn 87 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 3 597 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Mango Holding AS i Enhetsregisteret?
Mango Holding AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva slags selskap er Mango Holding AS?
Mango Holding AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Mango Holding AS?
Daglig leder i Mango Holding AS er Pål Brynsrud, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Mango Holding AS?
Største aksjonær i Mango Holding AS er Pål Brynsrud med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Mango Holding AS?
I 2025 omsatte Mango Holding AS for 2,02 mill kr, opp 157 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 1,94 mill kr.
Hva er driftsresultatet til Mango Holding AS?
I 2025 hadde Mango Holding AS et driftsresultat på 1,67 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på 82,6 %.
Hva er aksjekapitalen i Mango Holding AS?
Mango Holding AS har en registrert aksjekapital på 222 000 kr, fordelt på 2 220 aksjer.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.