Hopp til innhold
Slik bruker sokfirma.no AI.Les artikkelen
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Slemdalsveien 1 AS

Org.nr 911864940

Om Slemdalsveien 1 AS

Slemdalsveien 1 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Bjørn Henningsen er styrets leder. Selskapet er ett av 12 396 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 75 980 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 136 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).

Aktivitet og formål

Å investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.

AI-sammendrag

Sterk omsetningsvekst på 22% til 13 mill. kr kombinert med en driftsmargin i topp 10% av bransjen viser at eiendomsporteføljen genererer god kontantstrøm — men en egenkapitalandel på bare 2% plasserer selskapet i bunn 25% og indikerer høy gjeldsgrad med begrenset buffer mot renteoppgang. Selskapet er heleid av NAF Gårdene AS, noe som tyder på at det fungerer som et rendyrket eiendomsholdingselskap innenfor et større konsern, der finansiell risiko håndteres på konsernnivå.

Økonomi

Balanse

2025
Eiendeler29,39 mill kr
Anleggsmidler79 %23,34 mill krOmløpsmidler21 %6,05 mill kr
Egenkapital og gjeld29,39 mill kr
Innskutt egenkapital1 %289,34K krOpptjent egenkapital1 %371,13K krLangsiktig gjeld57 %16,89 mill krKortsiktig gjeld40 %11,84 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader1,83 mill kr
Finansinntekter639,80K kr
Finanskostnader1,78 mill kr
Netto finans−1,14 mill kr
Ordinært resultat før skatt10,09 mill kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
202513,05 mill kr11,22 mill kr7,87 mill kr29,39 mill kr660,46K kr28,73 mill kr
202410,74 mill kr7,58 mill kr5,06 mill kr38,88 mill kr712,13K kr38,17 mill kr
20238,76 mill kr5,57 mill kr3,56 mill kr32,77 mill kr785,26K kr31,98 mill kr
20228,95 mill kr5,28 mill kr3,57 mill kr42,62 mill kr1,14 mill kr41,48 mill kr
20218,91 mill kr5,44 mill kr3,59 mill kr36,75 mill kr1,45 mill kr35,30 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Regnskapet for 2025 inneholder konsernbidrag.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 14 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Roller og styre7

Styre

5Sist endret 10.01.2022
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur
Pål Kumle(f. 1984)
StyremedlemSignatur
Pål Saga(f. 1967)
StyremedlemSignatur
Aina Hallin(f. 1976)
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 31.01.2022
Regnskapsfører
repr. SOLIDITET ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 24.04.2013
Revisor
repr. BDO ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 1 ute

Inn (1)
Ut (1)
År:
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Naf Gårdene ASSelskapOrdinære aksjer100.0 %100

1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Union Real Estate Fund III ScspUtenlandsk · Luxemburg
16,4 %
Geveran Trading Co. LimitedUtenlandsk · Kypros
15,4 %
Bankjuliusbaer Obh. SwisspartnersagLiechtenstein
2,2 %
Vis 13 flere eiere ↓

Viser de 25 største av 140 beregnede eiere.

Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Slemdalsveien 1 ASBEDRUtleie av egen eller leid fast eiendomOslo

Kunngjøringer35

Kilde: Brønnøysundregistrene

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Annen driftskostnad utgjør 8,1 % av driftsinntektene — 11,1 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin86,0 %42,4 %
Resultatmargin60,3 %17,1 %
Egenkapitalandel2,2 %36,8 %
Likviditetsgrad0,511,76
Gjeldsgrad43,501,06
Egenkapitalrentabilitet1191,2 %5,8 %
Omsetningsvekst (siste år)+21,6 %+2,4 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Annen driftskostnad8,1 %19,2 %
Avskrivninger6,0 %14,8 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

Ofte spurt om Slemdalsveien 1 AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Slemdalsveien 1 AS?

Det er registrert 75 980 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 12 396 i Oslo.

Er Slemdalsveien 1 AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2013, som er lenger enn 50 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 136 andre selskaper i bransjen etablert.

Hva er statusen til Slemdalsveien 1 AS?

Slemdalsveien 1 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hva slags selskap er Slemdalsveien 1 AS?

Slemdalsveien 1 AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvilke eiere står bak Slemdalsveien 1 AS?

Største aksjonær i Slemdalsveien 1 AS er Naf Gårdene AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Hva er omsetningen til Slemdalsveien 1 AS?

Slemdalsveien 1 AS hadde i 2025 en omsetning på 13,05 mill kr og et overskudd på 7,87 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hvor solid er balansen til Slemdalsveien 1 AS?

Egenkapitalen i Slemdalsveien 1 AS var 660,46K kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 2,2 % av totalkapitalen.

Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Slemdalsveien 1 AS?

Slemdalsveien 1 AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.

Hva er organisasjonsnummeret til Slemdalsveien 1 AS?

Slemdalsveien 1 AS har organisasjonsnummer 911 864 940. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.

Hvem er revisor for Slemdalsveien 1 AS?

Slemdalsveien 1 AS bruker Soliditet AS som regnskapsfører og Bdo AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.

Andre interessante kommuner