Gneisveien 2c AS
Org.nr 829207192
Om Gneisveien 2c AS
Gneisveien 2c AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Mads Mortensen er styrets leder. I 2025 hadde Gneisveien 2c AS en omsetning på 2,67 mill kr, en økning på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 524 201 kr. Egenkapitalen var −1,81 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Enebakk Loginvest AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 12 485 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 360 i Norge. Det ble etablert samme år som 3 373 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Å investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,67 mill kr | 1,46 mill kr | −524 201 kr | 23,84 mill kr | −1,81 mill kr | 25,65 mill kr |
| 2024 | 2,61 mill kr | 1,51 mill kr | −600 477 kr | 25,27 mill kr | −1,28 mill kr | 26,56 mill kr |
| 2023 | 2,42 mill kr | 1,12 mill kr | −812 254 kr | 25,83 mill kr | −684 261 kr | 26,51 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at avskrivninger er den største kostnadsposten, med om lag 25 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Roller og styre6
Styre
3Sist endret 25.11.2022Regnskapsfører
1Sist endret 22.12.2022Revisor
1Sist endret 12.05.2022Forretningsfører
1Sist endret 22.12.2022Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Enebakk Loginvest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 100 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 33 beregnede eiere.
Andre selskaper eid av Enebakk Loginvest AS
1 selskaperUnderenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Gneisveien 2c AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Oslo | − |
Kunngjøringer13
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 4.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.12.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 25.11.2022 | Redegjørelse finansiell bistand erverv av aksjer ↗ |
| 25.11.2022 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 25.11.2022 | Vedtektsdato ↗ |
| 25.11.2022 | Signatur ↗ |
| 25.11.2022 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 24,8 % av driftsinntektene — 10,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 54,5 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | -19,6 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | -7,6 % | 36,9 % |
| Likviditetsgrad | 0,34 | 1,76 |
| Omsetningsvekst (siste år) | +2,3 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 20,7 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 24,8 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+471 til på samme adresse →Ofte spurt om Gneisveien 2c AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Gneisveien 2c AS?
Det er registrert 76 360 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 12 485 i Oslo.
Er Gneisveien 2c AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2022, som er lenger enn 15 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 3 373 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Gneisveien 2c AS?
Gneisveien 2c AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er største aksjonær i Gneisveien 2c AS?
Største aksjonær i Gneisveien 2c AS er Enebakk Loginvest AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Gneisveien 2c AS?
I 2025 omsatte Gneisveien 2c AS for 2,67 mill kr, opp 2 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 524 201 kr.
Hvor solid er balansen til Gneisveien 2c AS?
Egenkapitalen i Gneisveien 2c AS var −1,81 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på −7,6 % av totalkapitalen.
Hva er aksjekapitalen i Gneisveien 2c AS?
Gneisveien 2c AS har en registrert aksjekapital på 30 000 kr, fordelt på 100 aksjer.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Gneisveien 2c AS?
Gneisveien 2c AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hva er organisasjonsnummeret til Gneisveien 2c AS?
Organisasjonsnummeret til Gneisveien 2c AS er 829 207 192. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 12.05.2022.
Hvem er revisor for Gneisveien 2c AS?
Gneisveien 2c AS bruker Malling & Co Forvaltning AS som regnskapsfører og Bdo AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.