Bygdinvegen Utvikling AS
- Omsetning
- 2,9 mill
- +42,4 %
- Resultat
- 1,4 mill
- +90,1 %
Om Bygdinvegen Utvikling AS
Bygdinvegen Utvikling AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nord-Aurdal, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2007 og har vært i drift i 19 år. Håkon Bergene er styrets leder. I 2025 hadde Bygdinvegen Utvikling AS en omsetning på 2,89 mill kr, en økning på 42 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,41 mill kr. Egenkapitalen var 8,77 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Vlm Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 120 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Nord-Aurdal, og ett av 76 534 i Norge. Det er eldre enn 62 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Utleie utvikling av fast eiendom.
Formål
Selv eller gjennom hel- eller deleide selskaper eller ved samarbeide med andre virksomheter å drive kjøp, salg og utvikling av fast eiendom og annen virksomhet beslektet med dette.
API og MCPGET /company/992089784
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992089784" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992089784",
"name": "BYGDINVEGEN UTVIKLING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "NORD-AURDAL", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "992089784" })Spør AI-assistenten
Hva driver Bygdinvegen Utvikling AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Bygdinvegen Utvikling AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Bygdinvegen Utvikling AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +42,4 % fra 2024 · +59,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,89 mill kr | 2,39 mill kr | 1,41 mill kr | 20,42 mill kr | 8,77 mill kr | 11,65 mill kr |
| 2024 | 2,03 mill kr | 1,48 mill kr | 743 241 kr | 16,04 mill kr | 7,42 mill kr | 8,63 mill kr |
| 2023 | 1,99 mill kr | 1,60 mill kr | 897 388 kr | 15,69 mill kr | 6,67 mill kr | 9,02 mill kr |
| 2022 | 1,96 mill kr | 1,49 mill kr | 913 684 kr | 15,40 mill kr | 5,78 mill kr | 9,63 mill kr |
| 2021 | 1,81 mill kr | 1,48 mill kr | 969 069 kr | 13,24 mill kr | 4,86 mill kr | 8,37 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIRegnskapet for 2025 inneholder konsernbidrag.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/992089784/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992089784/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992089784",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2885065,
"operating_profit": 2394214,
"net_profit": 1412827,
"equity": 8773765,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2026280,
"operating_profit": 1482674,
"net_profit": 743241,
"equity": 7416490,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "992089784" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Bygdinvegen Utvikling AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Bygdinvegen Utvikling AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Bygdinvegen Utvikling AS per år.
Roller og styre5
Styre
3Sist endret 04.09.2013Regnskapsfører
1Sist endret 03.01.2013Revisor
1Sist endret 15.12.2008API og MCPGET /company/992089784/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992089784/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992089784",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "992089784" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Bygdinvegen Utvikling AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Bygdinvegen Utvikling AS?
Hvem er regnskapsfører for Bygdinvegen Utvikling AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Vlm Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/992089784/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992089784/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992089784",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "VLM HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "992089784" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Bygdinvegen Utvikling AS eier Vlm Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Bygdinvegen Utvikling AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Bygdinvegen Utvikling AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Vlm Holding AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/992089784/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992089784/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992089784",
"chain": [
{ "org_no": "998461146", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "992089784", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "992089784" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Bygdinvegen Utvikling AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Bygdinvegen Utvikling AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Bygdinvegen Utvikling AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Nord-Aurdal | − |
Kunngjøringer26
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 23.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 15.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.7.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/992089784/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992089784/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992089784",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-17", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "992089784" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Bygdinvegen Utvikling AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Bygdinvegen Utvikling AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Bygdinvegen Utvikling AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 4,7 % av driftsinntektene — 14,5 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 83,0 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 49,0 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 43,0 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 2,45 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 1,33 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 16,1 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +42,4 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 0,5 % | 5,9 % |
| Annen driftskostnad | 4,7 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 11,8 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/992089784/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992089784/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992089784",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64535,
"revenue": { "value": 2885065, "percentile": 0.7964 },
"operating_margin": { "value": 0.8299, "percentile": 0.9354 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "992089784" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Bygdinvegen Utvikling AS blant de 64535 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Bygdinvegen Utvikling AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Bygdinvegen Utvikling AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Lignende selskaper
AIOgså i Nord-Aurdal
1 000+ til i Nord-Aurdal →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Bygdinvegen Utvikling AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Bygdinvegen Utvikling AS?
Det er registrert 76 534 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 120 i Nord-Aurdal.
Er Bygdinvegen Utvikling AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2007, som er lenger enn 62 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 376 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Bygdinvegen Utvikling AS et aktivt selskap?
Bygdinvegen Utvikling AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem sitter i styret i Bygdinvegen Utvikling AS?
Håkon Bergene er registrert som styreleder i Bygdinvegen Utvikling AS, i et styre med 3 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem er største aksjonær i Bygdinvegen Utvikling AS?
Største aksjonær i Bygdinvegen Utvikling AS er Vlm Holding AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Bygdinvegen Utvikling AS?
Bygdinvegen Utvikling AS hadde i 2025 en omsetning på 2,89 mill kr og et overskudd på 1,41 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er aksjekapitalen i Bygdinvegen Utvikling AS?
Bygdinvegen Utvikling AS har en registrert aksjekapital på 100 000 kr, fordelt på 100 aksjer.
Hvor ligger Bygdinvegen Utvikling AS?
Forretningsadressen til Bygdinvegen Utvikling AS er c/o Valdres Landbruksmaskiner AS Bygdinvegen, 2900, FAGERNES i Nord-Aurdal kommune.
Er Bygdinvegen Utvikling AS registrert i MVA-registeret?
Bygdinvegen Utvikling AS er registrert i MVA-registeret (siden 2008) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Hva er organisasjonsnummeret til Bygdinvegen Utvikling AS?
Bygdinvegen Utvikling AS har organisasjonsnummer 992 089 784. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.