Vlm Holding AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- 28 286
- 7 års regnskap
Om Vlm Holding AS
Vlm Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nord-Aurdal, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med maskiner og utstyr til jordbruk og skogbruk. Virksomheten ble stiftet i 2012 og har vært i drift i 14 år. Geir Løken er styrets leder. I 2025 hadde Vlm Holding AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 28 286 kr. Egenkapitalen var 4,62 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Erik Gudheim Hansen med 33,3 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 innen engroshandel med maskiner og utstyr til jordbruk og skogbruk i Nord-Aurdal, og ett av 657 i Norge. Det ble etablert samme år som 25 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (69 %).
Aktivitet
Investering i aksjer og andre verdipapirer.
Formål
Selv, gjennom hel- eller deleide selskaper eller ved samarbeide med andre virksomheter å forestå utlån av penger, investering i aksjer, obligasjoner, selskapsandeler og andre verdipapirer, samt erverv, utvikling, forvaltning og omsetning av faste eiendommer og annen virksomhet beslektet med dette.
API og MCPGET /company/998461146
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998461146" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998461146",
"name": "VLM HOLDING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "46.610",
"nace_desc": "Engroshandel med maskiner og utstyr til jordbruk og skogbruk",
"employees": null,
"address": { "municipality": "NORD-AURDAL", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "998461146" })Spør AI-assistenten
Hva driver Vlm Holding AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Vlm Holding AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Vlm Holding AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −34 465 kr | 28 286 kr | 5,61 mill kr | 4,62 mill kr | 990 421 kr |
| 2024 | 0 kr | −35 768 kr | −36 264 kr | 5,54 mill kr | 5,04 mill kr | 496 182 kr |
| 2023 | 0 kr | −33 098 kr | 0 kr | 5,57 mill kr | 5,53 mill kr | 42 923 kr |
| 2022 | 0 kr | −27 816 kr | 0 kr | 6,44 mill kr | 6,43 mill kr | 9 457 kr |
| 2021 | 0 kr | −26 078 kr | 0 kr | 7,19 mill kr | 7,18 mill kr | 9 300 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/998461146/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998461146/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998461146",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -34465, "net_profit": 28286, "equity": 4618863, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -35768, "net_profit": -36264, "equity": 5040578, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "998461146" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Vlm Holding AS per år.
Hvordan har omsetningen til Vlm Holding AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Vlm Holding AS i 2025?
Roller og styre4
Styre
2Sist endret 06.06.2012Regnskapsfører
1Sist endret 07.03.2013Revisor
1Sist endret 06.06.2012API og MCPGET /company/998461146/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998461146/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998461146",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "998461146" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Vlm Holding AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Vlm Holding AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Vlm Holding AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Erik Gudheim Hansen | Person | Ordinære aksjer | 33,3 % | 40 |
| Geir Løken | Person | Ordinære aksjer | 33,3 % | 40 |
| Håkon Bergene | Person | Ordinære aksjer | 33,3 % | 40 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/998461146/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998461146/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998461146",
"shareholders": [
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "998461146" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Vlm Holding AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Vlm Holding AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Vlm Holding AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Datterselskaper av Vlm Holding AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/998461146/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998461146/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998461146",
"chain": [
{ "org_no": "998461146", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 2,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "998461146" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Vlm Holding AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Kunngjøringer16
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 23.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 15.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.7.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/998461146/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998461146/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998461146",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-17", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "998461146" })Spør AI-assistenten
Når ble Vlm Holding AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Vlm Holding AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Vlm Holding AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 82,3 % | 43,1 % |
| Likviditetsgrad | 0,83 | 1,96 |
| Gjeldsgrad | 0,21 | 1,17 |
| Egenkapitalrentabilitet | 0,6 % | 10,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/998461146/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998461146/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998461146",
"nace_code": "46.610",
"industry_count": 434,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0046 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "998461146" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Vlm Holding AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvor ligger Vlm Holding AS blant de 434 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Vlm Holding AS sammenlignet med andre i bransjen?
Investeringer
VLM HOLDING AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Valdres Landbruksmaskiner AS | Nord-Aurdal | 100,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Bygdinvegen Utvikling AS | Nord-Aurdal | 100,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Ofte spurt om Vlm Holding AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Vlm Holding AS?
Det er registrert 657 selskaper i Norge innen engroshandel med maskiner og utstyr til jordbruk og skogbruk, hvorav 2 i Nord-Aurdal.
Er Vlm Holding AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2012, som er lenger enn 49 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 25 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Vlm Holding AS et aktivt selskap?
Vlm Holding AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva driver Vlm Holding AS med?
Vlm Holding AS driver innen engroshandel med maskiner og utstyr til jordbruk og skogbruk, med NACE-kode 46.610 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Investering i aksjer og andre verdipapirer.
Hvem er største aksjonær i Vlm Holding AS?
Største aksjonær i Vlm Holding AS er Erik Gudheim Hansen med 33,3 % av aksjene, fulgt av Geir Løken (33,3 %) og Håkon Bergene (33,3 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvilke datterselskaper har Vlm Holding AS?
Vlm Holding AS har 2 registrerte datterselskaper: Valdres Landbruksmaskiner AS og Bygdinvegen Utvikling AS. Hele eierstrukturen vises i Eierstruktur-seksjonen på denne siden.
Hva er omsetningen til Vlm Holding AS?
Vlm Holding AS hadde i 2025 en omsetning på 0 kr og et overskudd på 28 286 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Vlm Holding AS?
I 2025 hadde Vlm Holding AS et driftsresultat på −34 465 kr.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.