- Omsetning
- 18,5 mill
- +4,9 %
- Resultat
- 1,1 mill
- −25,4 %
- Ansatte
- 16
- +1 siden mars
Om Valdresrevisorene AS
Valdresrevisorene AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nord-Aurdal, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Revisjon. Virksomheten ble stiftet i 2008 og har vært i drift i 18 år. Vegard Vestrom er daglig leder, og Olve Lie er styreleder. I 2025 hadde Valdresrevisorene AS en omsetning på 18,52 mill kr, en økning på 5 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,10 mill kr. Egenkapitalen var 3,09 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Valdresrevisorene AS med 35 % av aksjene. Selskapet er ett av 790 i Norge innen revisjon. Det ble etablert samme år som 15 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (79 %).
Aktivitet
Utøve revisjonsvirksomhet og konsulentvirksomhet.
Formål
Revisjonsvirksomhet, regnsskapsførervirksomhet og konsulentvirksomhet innenfor regnskap, skatt og avgift alt og annet naturlig faller inn under dette.
API og MCPGET /company/992897104
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992897104" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992897104",
"name": "VALDRESREVISORENE AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "69.201",
"nace_desc": "Revisjon",
"employees": 16,
"address": { "municipality": "NORD-AURDAL", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "992897104" })Spør AI-assistenten
Er Valdresrevisorene AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Valdresrevisorene AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Valdresrevisorene AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +4,9 % fra 2024 · +22,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 18,52 mill kr | 1,47 mill kr | 1,10 mill kr | 10,91 mill kr | 3,09 mill kr | 7,82 mill kr |
| 2024 | 17,66 mill kr | 1,97 mill kr | 1,47 mill kr | 10,56 mill kr | 3,39 mill kr | 7,17 mill kr |
| 2023 | 17,81 mill kr | 2,74 mill kr | 2,02 mill kr | 12,45 mill kr | 5,72 mill kr | 6,73 mill kr |
| 2022 | 15,57 mill kr | 1,75 mill kr | 1,34 mill kr | 13,82 mill kr | – | – |
| 2021 | 15,10 mill kr | 2,60 mill kr | 2,04 mill kr | 8,94 mill kr | 3,63 mill kr | 5,31 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 72 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 27 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/992897104/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992897104/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992897104",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 18517156,
"operating_profit": 1471804,
"net_profit": 1098651,
"equity": 3087222,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 17655882,
"operating_profit": 1974845,
"net_profit": 1473615,
"equity": 3390195,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "992897104" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Valdresrevisorene AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Valdresrevisorene AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Valdresrevisorene AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 18.11.2024Styre
4Sist endret 21.01.2025Revisor
1Sist endret 09.09.2022API og MCPGET /company/992897104/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992897104/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992897104",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "992897104" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Valdresrevisorene AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Valdresrevisorene AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Valdresrevisorene AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
6 nye · 3 endret eierandel
- Vega Vestrom AS33,3 % → 26,9 %
- Oli AS33,3 % → 26,9 %
- Valdresrevisorene AS33,3 % → 35 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Valdresrevisorene AS | Selskap | C-aksjer | 35,0 % | 74 757 |
| Oli AS | Selskap | B-aksjer | 22,5 % | 47 999 |
| Vega Vestrom AS | Selskap | B-aksjer | 22,5 % | 47 999 |
| Hamre Aust AS | Selskap | B-aksjer | 5,6 % | 11 999 |
| Hippe AS | Selskap | B-aksjer | 5,6 % | 11 999 |
| Oli AS | Selskap | C-aksjer | 4,4 % | 9 288 |
| Vega Vestrom AS | Selskap | C-aksjer | 4,4 % | 9 288 |
| Ida Sæteren Hippe | Person | A-aksjer | 0,0 % | 1 |
| Kjetil Hamre | Person | A-aksjer | 0,0 % | 1 |
| Olve Lie | Person | A-aksjer | 0,0 % | 1 |
11 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/992897104/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992897104/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992897104",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "VALDRESREVISORENE AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 35.04,
"year": 2025,
…
},
{ "shareholder_name": "OLI AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 22.5, "year": 2025, … },
…
],
"total": 11
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "992897104" })Spør AI-assistenten
Er Valdresrevisorene AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Valdresrevisorene AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Valdresrevisorene AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Valdresrevisorene AS | BEDR | Revisjon | Nord-Aurdal | 16 |
Kunngjøringer58
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 13.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.2.2025 | Erverv av egne aksjer-fullmakt ↗ |
| 21.1.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 21.1.2025 | Styre ↗ |
| 20.12.2024 | Erverv av egne aksjer-fullmakt ↗ |
| 18.11.2024 | Styre ↗ |
| 18.11.2024 | Daglig leder ↗ |
| 18.11.2024 | Erverv av egne aksjer-fullmakt ↗ |
| 2.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/992897104/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992897104/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992897104",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-13", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-24", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "992897104" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Valdresrevisorene AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Valdresrevisorene AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Valdresrevisorene AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:15→16
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 72,3 % av driftsinntektene — 16,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 7,9 % | 25,7 % |
| Resultatmargin | 5,9 % | 22,7 % |
| Egenkapitalandel | 28,3 % | 56,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,14 | 1,85 |
| Gjeldsgrad | 2,53 | 0,75 |
| Egenkapitalrentabilitet | 35,6 % | 49,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +4,9 % | +5,5 % |
| Omsetning per ansatt | 1,16 mill kr | 1,73 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 0,6 % | 1,0 % |
| Lønnskostnad | 72,3 % | 56,0 % |
| Annen driftskostnad | 16,6 % | 15,6 % |
| Avskrivninger | 2,5 % | 0,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/992897104/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/992897104/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "992897104",
"nace_code": "69.201",
"industry_count": 682,
"revenue": { "value": 18517156, "percentile": 0.8769 },
"operating_margin": { "value": 0.0795, "percentile": 0.1976 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "992897104" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Valdresrevisorene AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Valdresrevisorene AS blant de største selskapene innen revisjon?
Hvor solid er Valdresrevisorene AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Investeringer
VALDRESREVISORENE AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Valdresrevisorene AS | Nord-Aurdal | 35,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Valdresrevisorene AS
Hvor stor er bransjen Valdresrevisorene AS tilhører?
Valdresrevisorene AS er ett av 790 selskaper i Norge innen revisjon.
Hvor lenge har Valdresrevisorene AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Valdresrevisorene AS ble etablert i 2008 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 54 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Valdresrevisorene AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for revisjon er en driftsmargin på 25,7 %. Valdresrevisorene AS lå på 7,9 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hvilken status har Valdresrevisorene AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Valdresrevisorene AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Valdresrevisorene AS?
Vegard Vestrom er registrert som daglig leder i Valdresrevisorene AS.
Hvilke eiere står bak Valdresrevisorene AS?
Største aksjonær i Valdresrevisorene AS er Valdresrevisorene AS med 35 % av aksjene, fulgt av Oli AS (22,5 %) og Vega Vestrom AS (22,5 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Valdresrevisorene AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 18,52 mill kr, opp 5 % fra 2024. Egenkapitalen var 3,09 mill kr ved årsslutt.
Hvor mange jobber i Valdresrevisorene AS?
Det er registrert 16 ansatte i Valdresrevisorene AS, ifølge tall fra NAV Aa-registeret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.