Valdres Arbeidssenter AS
- Omsetning
- 19,7 mill
- +4,9 %
- Resultat
- 2,0 mill
- −7,2 %
- Ansatte
- 73
- +1 siden mars
Om Valdres Arbeidssenter AS
Valdres Arbeidssenter AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nord-Aurdal, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Arbeidstrening og varig tilrettelagt arbeid. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Rune Andre Kværna er daglig leder, og Syver Gjevre er styreleder. I 2025 hadde Valdres Arbeidssenter AS en omsetning på 19,71 mill kr, en økning på 5 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 2,04 mill kr. Egenkapitalen var 15,17 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 3 innen arbeidstrening og varig tilrettelagt arbeid i Nord-Aurdal, og ett av 422 i Norge. Det ble etablert samme år som 8 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (95 %).
Aktivitet
Arbeidstrening og varig tilrettelagt arbeid.
Formål
Skape sysselsetting for yrkeshemmede gjennom produksjon, salg og alt som står i forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/917149275
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917149275" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917149275",
"name": "VALDRES ARBEIDSSENTER AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "88.993",
"nace_desc": "Arbeidstrening og varig tilrettelagt arbeid",
"employees": 73,
"address": { "municipality": "NORD-AURDAL", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "917149275" })Spør AI-assistenten
Er Valdres Arbeidssenter AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Valdres Arbeidssenter AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Valdres Arbeidssenter AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +4,9 % fra 2024 · +22,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 19,71 mill kr | 1,98 mill kr | 2,04 mill kr | 21,56 mill kr | 15,17 mill kr | 6,40 mill kr |
| 2024 | 18,80 mill kr | 2,23 mill kr | 2,20 mill kr | 20,56 mill kr | 13,13 mill kr | 7,43 mill kr |
| 2023 | 17,50 mill kr | 789 089 kr | 652 631 kr | 18,67 mill kr | 10,94 mill kr | 7,73 mill kr |
| 2022 | 16,56 mill kr | 1,52 mill kr | 1,40 mill kr | 18,17 mill kr | 10,28 mill kr | 7,88 mill kr |
| 2021 | 16,09 mill kr | 867 538 kr | 765 386 kr | 17,53 mill kr | 8,89 mill kr | 8,64 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 72 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 37 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/917149275/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917149275/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917149275",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 19712041,
"operating_profit": 1979637,
"net_profit": 2037162,
"equity": 15168082,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 18798090,
"operating_profit": 2228768,
"net_profit": 2195091,
"equity": 13130920,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "917149275" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Valdres Arbeidssenter AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Valdres Arbeidssenter AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Valdres Arbeidssenter AS de siste årene.
Roller og styre10
Daglig leder
1Sist endret 18.05.2020Styre
8Sist endret 30.06.2025Revisor
1Sist endret 11.05.2016API og MCPGET /company/917149275/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917149275/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917149275",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "917149275" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Valdres Arbeidssenter AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Valdres Arbeidssenter AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Valdres Arbeidssenter AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Valdres Arbeidssenter AS | BEDR | Arbeidstrening og varig tilrettelagt arbeid | Nord-Aurdal | 73 |
Kunngjøringer27
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 4.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.6.2025 | Styre ↗ |
| 18.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.7.2024 | Styre ↗ |
| 1.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.11.2023 | Styre ↗ |
| 17.8.2023 | Styre ↗ |
| 5.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.12.2022 | Vedtektsdato ↗ |
| 16.12.2022 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/917149275/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917149275/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917149275",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-04", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-30", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "917149275" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Valdres Arbeidssenter AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Valdres Arbeidssenter AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Valdres Arbeidssenter AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Monica Frøsaker Opheim(Varamedlem)−Monica Frøsaker(Varamedlem)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:72→73
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:71→72
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:72→71
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 72,5 % av driftsinntektene — 13,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 10,0 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 10,3 % | 2,2 % |
| Egenkapitalandel | 70,3 % | 67,3 % |
| Likviditetsgrad | 2,36 | 2,62 |
| Gjeldsgrad | 0,42 | 0,47 |
| Egenkapitalrentabilitet | 13,4 % | 3,6 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +4,9 % | +3,7 % |
| Omsetning per ansatt | 270 027,959 kr | 975 444 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 3,0 % | 9,0 % |
| Lønnskostnad | 72,5 % | 58,7 % |
| Annen driftskostnad | 11,2 % | 23,8 % |
| Avskrivninger | 3,3 % | 2,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/917149275/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917149275/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917149275",
"nace_code": "88.993",
"industry_count": 401,
"revenue": { "value": 19712041, "percentile": 0.5965 },
"operating_margin": { "value": 0.1004, "percentile": 0.8613 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "917149275" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Valdres Arbeidssenter AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Valdres Arbeidssenter AS blant de største selskapene innen arbeidstrening og varig tilrettelagt arbeid?
Hvor solid er Valdres Arbeidssenter AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså i Nord-Aurdal
1 000+ til i Nord-Aurdal →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Valdres Arbeidssenter AS
Hvor stor er bransjen Valdres Arbeidssenter AS tilhører?
Valdres Arbeidssenter AS er ett av 3 selskaper innen arbeidstrening og varig tilrettelagt arbeid i Nord-Aurdal, og ett av 422 på landsbasis.
Hvor lenge har Valdres Arbeidssenter AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Valdres Arbeidssenter AS ble etablert i 2016 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 41 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Valdres Arbeidssenter AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for arbeidstrening og varig tilrettelagt arbeid er en driftsmargin på 2,6 %. Valdres Arbeidssenter AS lå på 10 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hva er statusen til Valdres Arbeidssenter AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Valdres Arbeidssenter AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Valdres Arbeidssenter AS?
Rune Andre Kværna er registrert som daglig leder i Valdres Arbeidssenter AS.
Går Valdres Arbeidssenter AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 19,71 mill kr, opp 5 % fra 2024. Egenkapitalen var 15,17 mill kr ved årsslutt.
Hvor solid er økonomien i Valdres Arbeidssenter AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Valdres Arbeidssenter AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Er Valdres Arbeidssenter AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2016. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.