- Omsetning
- 17,5 mill
- −2,2 %
- Resultat
- 126 412
- −77,6 %
- Ansatte
- 73
- +2 siden mars
Om Valdres Alpinsenter AS
Valdres Alpinsenter AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nord-Aurdal, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Drift av idrettsanlegg. Virksomheten ble stiftet i 1976 og har vært i drift i 50 år. Harald Kulhuset er daglig leder, og Petter Røed er styreleder. I 2025 hadde Valdres Alpinsenter AS en omsetning på 17,48 mill kr, en nedgang på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 126 412 kr. Egenkapitalen var 8,49 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Punis AS med 35 % av aksjene. Selskapet er ett av 6 innen drift av idrettsanlegg i Nord-Aurdal, og ett av 1 122 i Norge. Det er eldre enn 91 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (59 %).
Aktivitet
Anlegg og drift av skiheiser samt alt som står i naturlig sammenheng med fremme av Norefjell som et attraktivt frilufts- og idrettsområde.
Formål
Anlegg og drift av skiheiser.
API og MCPGET /company/932457040
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932457040" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932457040",
"name": "VALDRES ALPINSENTER AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "93.110",
"nace_desc": "Drift av idrettsanlegg",
"employees": 73,
"address": { "municipality": "NORD-AURDAL", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "932457040" })Spør AI-assistenten
Hva driver Valdres Alpinsenter AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Valdres Alpinsenter AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Valdres Alpinsenter AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −2,2 % fra 2024 · +49,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 17,48 mill kr | 1,22 mill kr | 126 412 kr | 35,57 mill kr | 8,49 mill kr | 27,08 mill kr |
| 2024 | 17,87 mill kr | 1,32 mill kr | 563 738 kr | 26,39 mill kr | 8,37 mill kr | 18,02 mill kr |
| 2023 | 17,57 mill kr | 2,29 mill kr | 1,49 mill kr | 26,29 mill kr | 7,80 mill kr | 18,49 mill kr |
| 2022 | 13,90 mill kr | 1,41 mill kr | 998 293 kr | 21,08 mill kr | 6,31 mill kr | 14,76 mill kr |
| 2021 | 11,69 mill kr | 1,79 mill kr | 1,29 mill kr | 16,01 mill kr | 5,32 mill kr | 10,69 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 38 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 33 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/932457040/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932457040/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932457040",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 17481160,
"operating_profit": 1223697,
"net_profit": 126412,
"equity": 8492641,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 17867310,
"operating_profit": 1319099,
"net_profit": 563738,
"equity": 8366229,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "932457040" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Valdres Alpinsenter AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Valdres Alpinsenter AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Valdres Alpinsenter AS per år.
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 10.01.2012Styre
3Sist endret 08.08.2022Regnskapsfører
1Sist endret 23.06.2025Revisor
1Sist endret 31.10.2014API og MCPGET /company/932457040/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932457040/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932457040",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "932457040" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Valdres Alpinsenter AS?
List alle roller i Valdres Alpinsenter AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Valdres Alpinsenter AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Banco AS27,5 %
- Prodigital AShadde 27,5 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Punis AS | Selskap | Ordinære aksjer | 35,0 % | 35 000 |
| Banco AS | Selskap | Ordinære aksjer | 27,5 % | 27 500 |
| Lomtjednet AS | Selskap | Ordinære aksjer | 27,5 % | 27 500 |
| Harald Kulhuset | Person | Ordinære aksjer | 10,0 % | 10 000 |
4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/932457040/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932457040/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932457040",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "PUNIS AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 35, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "BANCO AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 27.5, "year": 2025, … },
…
],
"total": 4
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "932457040" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Valdres Alpinsenter AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Valdres Alpinsenter AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Valdres Alpinsenter AS eier Punis AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Valdres Alpinsenter AS | BEDR | Drift av idrettsanlegg | Nord-Aurdal | 73 |
Kunngjøringer70
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 8.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.1.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 25.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.8.2022 | Styre ↗ |
| 22.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.3.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/932457040/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932457040/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932457040",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-08", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "932457040" })Spør AI-assistenten
Når ble Valdres Alpinsenter AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Valdres Alpinsenter AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Valdres Alpinsenter AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:75→73
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:74→75
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:72→74
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:71→72
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 37,8 % av driftsinntektene — 6,8 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 7,0 % | 3,8 % |
| Resultatmargin | 0,7 % | 0,6 % |
| Egenkapitalandel | 23,9 % | 34,4 % |
| Likviditetsgrad | 0,68 | 1,55 |
| Gjeldsgrad | 3,19 | 0,91 |
| Egenkapitalrentabilitet | 1,5 % | 1,5 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -2,2 % | +1,6 % |
| Omsetning per ansatt | 239 467,945 kr | 566 151,188 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 11,3 % | 7,6 % |
| Lønnskostnad | 33,4 % | 28,5 % |
| Annen driftskostnad | 37,8 % | 44,6 % |
| Avskrivninger | 10,5 % | 7,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/932457040/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932457040/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932457040",
"nace_code": "93.110",
"industry_count": 710,
"revenue": { "value": 17481160, "percentile": 0.8941 },
"operating_margin": { "value": 0.07, "percentile": 0.5627 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "932457040" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Valdres Alpinsenter AS blant de 710 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Valdres Alpinsenter AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Valdres Alpinsenter AS blant de største selskapene innen drift av idrettsanlegg?
Offentlig støtte
Valdres Alpinsenter AS er registrert med 1 tildeling fra Innovasjon Norge (179 277 kr).
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 29.9.2020 | Ekstraordinære tiltak | Koronatiltak | 179 277 kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/932457040/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932457040/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932457040",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Ekstraordinære tiltak",
"innvilget_belop": 179277,
"innvilget_dato": "2020-09-29",
…
}
],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": []
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "932457040" })Spør AI-assistenten
Hvilken offentlig støtte har Valdres Alpinsenter AS fått?
Hvor mye har Valdres Alpinsenter AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Lignende selskaper
AIOgså i Nord-Aurdal
1 000+ til i Nord-Aurdal →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Valdres Alpinsenter AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Valdres Alpinsenter AS?
Det er registrert 1 122 selskaper i Norge innen drift av idrettsanlegg, hvorav 6 i Nord-Aurdal.
Er Valdres Alpinsenter AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1976, som er lenger enn 91 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 annet selskap i bransjen etablert.
Hvilken status har Valdres Alpinsenter AS i Enhetsregisteret?
Valdres Alpinsenter AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Valdres Alpinsenter AS?
Daglig leder i Valdres Alpinsenter AS er Harald Kulhuset, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Valdres Alpinsenter AS?
Petter Røed er registrert som styreleder i Valdres Alpinsenter AS, i et styre med 3 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem eier Valdres Alpinsenter AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Punis AS største eier i Valdres Alpinsenter AS med 35 % av aksjene. Nest størst er Banco AS med 27,5 %.
Hvordan går det økonomisk med Valdres Alpinsenter AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 17,48 mill kr, ned 2 % fra 2024. Egenkapitalen var 8,49 mill kr ved årsslutt.
Hva er driftsresultatet til Valdres Alpinsenter AS?
I 2025 hadde Valdres Alpinsenter AS et driftsresultat på 1,22 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på 7 %.
Er Valdres Alpinsenter AS registrert i MVA-registeret?
Valdres Alpinsenter AS er registrert i MVA-registeret (siden 2003) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.