Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Høyt Under Taket AS

Org.nr 921221975
Omsetning
5,6 mill
+7,3 %
Resultat
−5,6 mill
7 års regnskap
Ansatte
76
+5 siden september

Om Høyt Under Taket AS

Høyt Under Taket AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Larvik, Vestfold. Selskapet er registrert i bransjen Drift av idrettsanlegg. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Pål Næss Buran er daglig leder, og Hans-Christian Wilson er styreleder. I 2025 hadde Høyt Under Taket AS en omsetning på 5,59 mill kr, en økning på 7 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 5,59 mill kr. Egenkapitalen var 18,08 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Høyt & Lavt Gruppen AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 6 innen drift av idrettsanlegg i Larvik, og ett av 1 123 i Norge. Det ble etablert samme år som 35 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (59 %).

Aktivitet og formål

Forvaltning av eierandeler i andre selskaper samt administrativ tjenesteyting.

API og MCPGET /company/921221975

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/921221975" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "921221975",
  "name": "HØYT UNDER TAKET AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "93.110",
  "nace_desc": "Drift av idrettsanlegg",
  "employees": 76,
  "address": { "municipality": "LARVIK", "county": "VESTFOLD", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "921221975" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken bransje er Høyt Under Taket AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Høyt Under Taket AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Larvik holder Høyt Under Taket AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +7,3 % fra 2024 · +196,7 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20255,59 mill kr−1,41 mill kr−5,59 mill kr34,14 mill kr18,08 mill kr16,06 mill kr
20245,21 mill kr−1,65 mill kr−2,40 mill kr28,73 mill kr13,67 mill kr15,06 mill kr
20234,17 mill kr−2,70 mill kr−3,25 mill kr28,30 mill kr16,07 mill kr12,23 mill kr
20223,79 mill kr−1,02 mill kr−1,17 mill kr28,51 mill kr19,33 mill kr9,19 mill kr
20211,89 mill kr−1,98 mill kr−1,92 mill kr21,22 mill kr17,50 mill kr3,73 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler34,14 mill kr
Anleggsmidler64 %21,88 mill krOmløpsmidler36 %12,26 mill kr
Egenkapital og gjeld34,14 mill kr
Innskutt egenkapital56 %19,24 mill krOpptjent egenkapital-3 %−1,16 mill krLangsiktig gjeld3 %914 737 krKortsiktig gjeld44 %15,15 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader7,00 mill kr
Finansinntekter14 288 kr
Finanskostnader4,20 mill kr
Netto finans−4,18 mill kr
Ordinært resultat før skatt−5,59 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Årsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 54 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 30 prosent av driftsinntektene.

Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.

Til gode hos konsernselskaper
5,4 mill kr (16 % av balansen)
Gjeld til konsernselskaper
14 mill kr (41 % av balansen)
Renteinntekt fra konsernselskaper
14 000 kr
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/921221975/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/921221975/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "921221975",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 5593486,
      "operating_profit": -1410752,
      "net_profit": -5593309,
      "equity": 18081670,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 5212906,
      "operating_profit": -1652393,
      "net_profit": -2397415,
      "equity": 13674979,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "921221975" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor stort underskudd hadde Høyt Under Taket AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Høyt Under Taket AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Høyt Under Taket AS per år.

Roller og styre5

Daglig leder

1Sist endret 17.06.2025
Daglig lederSignaturProkura

Styre

2Sist endret 30.06.2026
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignaturProkura

Regnskapsfører

1Sist endret 27.04.2026
Regnskapsfører
repr. MARIA KELLY ACCOUNTING ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →Tiltrådte april 2026

Revisor

1Sist endret 30.09.2024
Revisor
repr. HLO REVISJON & RÅDGIVNING ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/921221975/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/921221975/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "921221975",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "921221975" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem er regnskapsfører for Høyt Under Taket AS?
  • List alle roller i Høyt Under Taket AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Høyt Under Taket AS?

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

11 ute · 1 endret eierandel

Ut (11)

… og 6 flere

Endret (1)
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Høyt & Lavt Gruppen ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %9 243 474

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/921221975/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/921221975/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "921221975",
  "shareholders": [
    {
      "shareholder_name": "HØYT & LAVT GRUPPEN AS",
      "is_corporate": true,
      "ownership_pct": 100,
      "year": 2025,
      …
    }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "921221975" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor stor andel av Høyt Under Taket AS eier Høyt & Lavt Gruppen AS, og hvem eier resten?
  • Hvor mange aksjonærer har Høyt Under Taket AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Høyt Under Taket AS, og hvor store eierandeler har de?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Erik Alexander WilsonStorbritannia
3,0 %
Stein Ivar Hovland
3,0 %
Vis 13 flere eiere ↓
Morten Nicolai Christiansen
2,1 %
Geo Alexander Wilson
1,9 %
Irmelin Leinslie
0,4 %

Viser de 25 største av 34 beregnede eiere.

Underenheter og kunngjøringer

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Høyt Under Taket AdministrasjonBEDRDrift av idrettsanleggLarvik5
Høyt Under Taket Eidsvoll ASBEDRDrift av idrettsanleggEidsvoll25
Høyt Under Taket MossBEDROpplevelsesaktiviteterMoss19
Høyt Under Taket SkienBEDRDrift av idrettsanleggSkien27

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:71→76
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:-→71
  3. Endring i roller og styre
    +Pål Næss Buran(Styremedlem)−Irmelin Leinslie(Styremedlem)
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Endring i roller og styre
    +MARIA KELLY ACCOUNTING AS(Regnskapsfører)

Bransjesammenligning

Avskrivninger utgjør 41,4 % av driftsinntektene — 34,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin-25,2 %3,8 %
Resultatmargin-100,0 %0,6 %
Egenkapitalandel53,0 %34,4 %
Likviditetsgrad0,811,55
Gjeldsgrad0,890,91
Egenkapitalrentabilitet-30,9 %1,5 %
Omsetningsvekst (siste år)+7,3 %+1,6 %
Omsetning per ansatt73 598,5 kr566 151,188 kr
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Lønnskostnad30,3 %28,5 %
Annen driftskostnad53,5 %44,6 %
Avskrivninger41,4 %7,1 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/921221975/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/921221975/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "921221975",
  "nace_code": "93.110",
  "industry_count": 710,
  "revenue": { "value": 5593486, "percentile": 0.7232 },
  "operating_margin": { "value": -0.2522, "percentile": 0.1733 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "921221975" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan er lønnsomheten til Høyt Under Taket AS sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Høyt Under Taket AS blant de største selskapene innen drift av idrettsanlegg?
  • Hvor solid er Høyt Under Taket AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?

Offentlig støtte

Høyt Under Taket AS er registrert med 2 tildelinger fra Innovasjon Norge (800 000 kr) og 2 SkatteFUNN-søknader.

2 tildelinger, til sammen 800 000 kr
DatoKategoriUnderkategoriBeløpType
7.1.2021InnovasjonstilskuddBioøkonomiordningen300 000 krTilskudd
31.3.2020InnovasjonstilskuddBioøkonomiordningen500 000 krTilskudd

Kilde: Innovasjon Norge

Analyse: Hvor mye offentlig støtte endte i konkurs? →

API og MCPGET /company/921221975/grants

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/921221975/grants" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "921221975",
  "innovasjon_norge": [
    {
      "virkemiddelkategori": "Innovasjonstilskudd",
      "innvilget_belop": 300000,
      "innvilget_dato": "2021-01-07",
      …
    },
    …
  ],
  "forskningsradet": [],
  "skattefunn": [
    {
      "prosjekttittel": "Konsept for fleksibelt og klimavennlig klatrebygg",
      "godkjent": false,
      "innsendt_dato": "2021-08-28",
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_grants({ "org_no": "921221975" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken offentlig støtte har Høyt Under Taket AS fått?
  • Hvor mye har Høyt Under Taket AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
  • Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Høyt Under Taket AS søkt om, og ble de godkjent?

Investeringer

HØYT UNDER TAKET AS eier aksjer i 4 selskaper

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Høyt Under Taket Tønsberg ASTønsberg100,0 %20182025Aktiv
Høyt Under Taket Skien ASSkien100,0 %20212025Slettet
Høyt Under Taket Eidsvoll ASEidsvoll100,0 %20242025Slettet
Høyt Under Taket Moss ASMoss100,0 %20242025Slettet

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Ofte spurt om Høyt Under Taket AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Høyt Under Taket AS?

Det er registrert 1 123 selskaper i Norge innen drift av idrettsanlegg, hvorav 6 i Larvik.

Er Høyt Under Taket AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2018, som er lenger enn 33 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 35 andre selskaper i bransjen etablert.

Går Høyt Under Taket AS bedre enn andre i bransjen?

Høyt Under Taket AS hadde en driftsmargin på −25,2 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 3,8 % for drift av idrettsanlegg.

Hvilken status har Høyt Under Taket AS i Enhetsregisteret?

Høyt Under Taket AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvilken bransje tilhører Høyt Under Taket AS?

Høyt Under Taket AS driver innen drift av idrettsanlegg, med NACE-kode 93.110 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Forvaltning av eierandeler i andre selskaper samt administrativ tjenesteyting.

Hvem er daglig leder i Høyt Under Taket AS?

Daglig leder i Høyt Under Taket AS er Pål Næss Buran, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvem eier Høyt Under Taket AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Høyt & Lavt Gruppen AS største eier i Høyt Under Taket AS med 100 % av aksjene.

Hva er omsetningen til Høyt Under Taket AS?

I 2025 omsatte Høyt Under Taket AS for 5,59 mill kr, opp 7 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 5,59 mill kr.

Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Høyt Under Taket AS?

Høyt Under Taket AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Vestfold