Laer & Co AS
Org.nr 929993543
Om Laer & Co AS
Laer & Co AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Benedicte Elisabeth Bakke Agerup er styrets leder. I 2025 hadde Laer & Co AS en omsetning på 11,55 mill kr, en økning på 175 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 10,67 mill kr. Egenkapitalen var 80,68 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Puregas AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 12 392 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 75 966 i Norge. Det ble etablert samme år som 3 390 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Investering i fast eiendom, verdipapirer og fondsandeler, samt virksomhet i tilknytning til dette.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 11,55 mill kr | 11,02 mill kr | 10,67 mill kr | 88,19 mill kr | 80,68 mill kr | 7,51 mill kr |
| 2024 | 4,21 mill kr | 3,94 mill kr | 3,97 mill kr | 75,55 mill kr | 70,00 mill kr | 5,55 mill kr |
| 2023 | −538,13K kr | −919,49K kr | −696,55K kr | 67,84 mill kr | 67,54 mill kr | 299,94K kr |
| 2022 | 1,45 mill kr | 1,35 mill kr | 1,45 mill kr | 68,47 mill kr | 68,25 mill kr | 219,39K kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIBankinnskudd og kontanter utgjorde om lag 13 prosent av eiendelene ved utgangen av 2025, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Roller og styre6
Styre
4Sist endret 24.07.2026Regnskapsfører
1Sist endret 13.01.2023Revisor
1Sist endret 01.07.2026Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Puregas AS | Selskap | A-aksjer | 50.0 % | 3 479 |
| Soraya AS | Selskap | B-aksjer | 25.0 % | 1 739 |
| Umivik AS | Selskap | B-aksjer | 25.0 % | 1 739 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Laer & Co AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Oslo | − |
Kunngjøringer12
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 24.7.2026 | Styre ↗ |
| 23.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2026 | Revisor ↗ |
| 30.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.5.2025 | Styre ↗ |
| 9.4.2025 | Gjennomføring av fisjon ↗ |
| 15.2.2025 | Fisjonsbeslutning ↗ |
| 23.1.2025 | Meldepliktig avtale ↗ |
| 17.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)−HKW NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
- Endring i roller og styre−Gjert Henrik Agerup(Varamedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+HKW NORGE MOMENTUM AS(Revisor)−RSM NORGE AS(Revisor)
- Endring i roller og styre
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 4,6 % av driftsinntektene — 14,6 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 95,4 % | 42,4 % |
| Resultatmargin | 92,4 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 91,5 % | 36,8 % |
| Likviditetsgrad | 37,90 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,09 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 13,2 % | 5,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +174,5 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 4,6 % | 19,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Investeringer
LAER & CO AS eier aksjer i 17 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Industrifinans Forvaltning AS | Oslo | 22.4 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Feminvest AS | Oslo | 10.0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Bsa Storhandel AS | Oslo | 7.0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Bsa Handel AS | Oslo | 6.7 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Industrifinans Eiendomsfond AS | Oslo | 6.5 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| 10%berlin AS | Oslo | 3.9 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Bileiendom Holding AS | Oslo | 3.9 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Næringseiendom Holding AS | Oslo | 3.7 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Storgata 27/29 Sentrum AS | Bodø | 3.5 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Banebakken 38 AS | Oslo | 3.3 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Laer & Co AS
Hvor stor er bransjen Laer & Co AS tilhører?
Laer & Co AS er ett av 12 392 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 75 966 på landsbasis.
Hvor lenge har Laer & Co AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Laer & Co AS ble etablert i 2022 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 13 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Laer & Co AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for utleie av egen eller leid fast eiendom er en driftsmargin på 42,4 %. Laer & Co AS lå på 95,4 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hvilken status har Laer & Co AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Laer & Co AS i Brønnøysundregistrene.
Hva driver Laer & Co AS med?
Laer & Co AS er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom (næringskode 68.200). Registrert aktivitet: Investering i fast eiendom, verdipapirer og fondsandeler, samt virksomhet i tilknytning til dette.
Hvem er største aksjonær i Laer & Co AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Puregas AS største eier i Laer & Co AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Soraya AS med 25 %.
Går Laer & Co AS med overskudd?
I 2025 omsatte Laer & Co AS for 11,55 mill kr, opp 175 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 10,67 mill kr.
Hvor lønnsom er driften i Laer & Co AS?
Driftsresultatet for 2025 var 11,02 mill kr (driftsmargin 95,4 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Laer & Co AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Laer & Co AS en egenkapital på 80,68 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 91,5 %.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Laer & Co AS?
I Enhetsregisteret er Laer & Co AS registrert med regnskapsfører Industrifinans Forretningsførsel AS og revisor Cedra Norge Momentum AS.
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.