Stavadalen Holding AS
- Omsetning
- 2,9 mill
- +9 %
- Resultat
- −1,2 mill
- 7 års regnskap
Om Stavadalen Holding AS
Stavadalen Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sør-Aurdal, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2005 og har vært i drift i 21 år. Vidar Stavedal er daglig leder, og Vidar Stavedal er styreleder. I 2025 hadde Stavadalen Holding AS en omsetning på 2,95 mill kr, en økning på 9 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 1,25 mill kr. Egenkapitalen var 3,83 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Vidar Stavedal med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 43 innen oppføring av bygninger i Sør-Aurdal, og ett av 24 635 i Norge. Det er eldre enn 82 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet
Oppføring og vedlikehold av bygninger. Graving og maskinarbeid. Investeringsselskap. Kjøp og salg av egen fast eiendom.
Formål
Investeringsvirksomhet, salg av fast eiendom, maskinentreprenørvirksomhet, herunder brøyting, snørydding, samt alt som står i forbindelse med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.
API og MCPGET /company/989086863
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989086863" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989086863",
"name": "STAVADALEN HOLDING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "41.000",
"nace_desc": "Oppføring av bygninger",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SØR-AURDAL", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "989086863" })Spør AI-assistenten
Når ble Stavadalen Holding AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Sør-Aurdal holder Stavadalen Holding AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Stavadalen Holding AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +9 % fra 2024 · −76,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,95 mill kr | −482 251 kr | −1,25 mill kr | 26,21 mill kr | 3,83 mill kr | 22,38 mill kr |
| 2024 | 2,70 mill kr | −1,37 mill kr | −2,41 mill kr | 26,58 mill kr | 5,08 mill kr | 21,50 mill kr |
| 2023 | 3,64 mill kr | −966 578 kr | −1,72 mill kr | 29,10 mill kr | 7,49 mill kr | 21,61 mill kr |
| 2022 | 3,07 mill kr | −1,40 mill kr | −708 098 kr | 31,35 mill kr | 9,51 mill kr | 21,84 mill kr |
| 2021 | 12,32 mill kr | 1,90 mill kr | 1,74 mill kr | 23,82 mill kr | 10,38 mill kr | 13,44 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var avskrivninger den største kostnadsposten, med om lag 50 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 13 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/989086863/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989086863/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989086863",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2948423,
"operating_profit": -482251,
"net_profit": -1246495,
"equity": 3832146,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2704936,
"operating_profit": -1373426,
"net_profit": -2412397,
"equity": 5078641,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "989086863" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Stavadalen Holding AS fra 2024 til 2025?
Hvor stort underskudd hadde Stavadalen Holding AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Stavadalen Holding AS de siste årene.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 13.12.2005Styre
2Sist endret 13.12.2005Regnskapsfører
1Sist endret 27.03.2017Revisor
1Sist endret 16.01.2018API og MCPGET /company/989086863/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989086863/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989086863",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "989086863" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Stavadalen Holding AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Stavadalen Holding AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Stavadalen Holding AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Vidar Stavedal | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 2 500 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/989086863/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989086863/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989086863",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "989086863" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Stavadalen Holding AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Stavadalen Holding AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Datterselskaper av Stavadalen Holding AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/989086863/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989086863/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989086863",
"chain": [
{ "org_no": "989086863", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 2,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "989086863" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Stavadalen Holding AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Stavadalen Holding AS | BEDR | Oppføring av bygninger | Sør-Aurdal | − |
Kunngjøringer36
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 21.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.10.2021 | Meldepliktig avtale ↗ |
| 19.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/989086863/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989086863/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989086863",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-21", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "989086863" })Spør AI-assistenten
Når leverte Stavadalen Holding AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Stavadalen Holding AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Stavadalen Holding AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 49,7 % av driftsinntektene — 48,5 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -16,4 % | 2,9 % |
| Resultatmargin | -42,3 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | 14,6 % | 29,7 % |
| Likviditetsgrad | 0,26 | 1,30 |
| Gjeldsgrad | 5,84 | 1,41 |
| Egenkapitalrentabilitet | -32,5 % | 11,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +9,0 % | +1,5 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 12,6 % | 33,4 % |
| Annen driftskostnad | 37,7 % | 11,7 % |
| Avskrivninger | 49,7 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/989086863/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989086863/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989086863",
"nace_code": "41.000",
"industry_count": 12271,
"revenue": { "value": 2948423, "percentile": 0.5879 },
"operating_margin": { "value": -0.1636, "percentile": 0.1182 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "989086863" })Spør AI-assistenten
Er Stavadalen Holding AS blant de største selskapene innen oppføring av bygninger?
Hvor solid er Stavadalen Holding AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Stavadalen Holding AS på i bransjen?
Offentlig støtte
Stavadalen Holding AS er registrert med 2 tildelinger fra Innovasjon Norge (2,65 mill kr).
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 16.12.2021 | Distriktsutviklingstilskudd | Investeringstilskudd | 650 000 kr | Tilskudd |
| 16.12.2021 | Risikolån og garantier | Distriktsrettede risikolån | 2,00 mill kr | Lån |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/989086863/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989086863/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989086863",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Distriktsutviklingstilskudd",
"innvilget_belop": 650000,
"innvilget_dato": "2021-12-16",
…
},
…
],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": []
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "989086863" })Spør AI-assistenten
Hvor mye har Stavadalen Holding AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Hvilken offentlig støtte har Stavadalen Holding AS fått?
Investeringer
STAVADALEN HOLDING AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Stavadalen Utvikling AS | Sør-Aurdal | 100,0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Stavadalen Skisenter AS | Sør-Aurdal | 100,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Stavadalen Holding AS
Hvor stor er bransjen Stavadalen Holding AS tilhører?
Stavadalen Holding AS er ett av 43 selskaper innen oppføring av bygninger i Sør-Aurdal, og ett av 24 635 på landsbasis.
Hvor lenge har Stavadalen Holding AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Stavadalen Holding AS ble etablert i 2005 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 82 % av selskapene.
Hvilken status har Stavadalen Holding AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Stavadalen Holding AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Stavadalen Holding AS?
Vidar Stavedal er registrert som daglig leder i Stavadalen Holding AS.
Hvilke eiere står bak Stavadalen Holding AS?
Største aksjonær i Stavadalen Holding AS er Vidar Stavedal med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Stavadalen Holding AS med overskudd?
I 2025 omsatte Stavadalen Holding AS for 2,95 mill kr, opp 9 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 1,25 mill kr.
Hvor lønnsom er driften i Stavadalen Holding AS?
Driftsresultatet for 2025 var −482 251 kr (driftsmargin −16,4 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Stavadalen Holding AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Stavadalen Holding AS en egenkapital på 3,83 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 14,6 %.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.