Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Stavadalen Utvikling AS

Org.nr 927397315
Omsetning
350 000
2025
Resultat
−26 087
5 års regnskap
Mer

Om Stavadalen Utvikling AS

Stavadalen Utvikling AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sør-Aurdal, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Vidar Stavedal er daglig leder, og Vidar Stavedal er styreleder. I 2025 hadde Stavadalen Utvikling AS en omsetning på 350 000 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 26 087 kr. Egenkapitalen var −164 252 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Stavadalen Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 8 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Sør-Aurdal, og ett av 14 380 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 224 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).

Aktivitet og formål

Eiendomsutvikling og eiendomsutbygging samt kjøp og salg av eiendommer og alt som naturlig hører sammen med dette.

API og MCPGET /company/927397315

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/927397315" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "927397315",
  "name": "STAVADALEN UTVIKLING AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "68.120",
  "nace_desc": "Utvikling og salg av byggeprosjekter",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "SØR-AURDAL", "county": "INNLANDET", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "927397315" })

Spør AI-assistenten

  • Hva driver Stavadalen Utvikling AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
  • Gi meg en kort oversikt over Stavadalen Utvikling AS: bransje, adresse og antall ansatte.
  • Hvilken bransje er Stavadalen Utvikling AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
2025350 000 kr331 149 kr−26 087 kr5,42 mill kr−164 252 kr5,59 mill kr
20240 kr−27 216 kr−338 279 kr5,41 mill kr−138 165 kr5,55 mill kr
20230 kr−27 661 kr−348 890 kr5,59 mill kr200 114 kr5,39 mill kr
20226,94 mill kr1,06 mill kr663 350 kr5,58 mill kr549 004 kr5,03 mill kr
20210 kr−10 495 kr−7 979 kr501 716 kr492 021 kr9 695 kr

Balanse

2025
Eiendeler5,42 mill kr
Anleggsmidler56 %3,04 mill krOmløpsmidler44 %2,38 mill kr
Egenkapital og gjeld5,42 mill kr
Innskutt egenkapital9 %500 000 krOpptjent egenkapital-12 %−664 252 krLangsiktig gjeld101 %5,50 mill krKortsiktig gjeld2 %86 905 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader18 852 kr
Finansinntekter62 kr
Finanskostnader364 656 kr
Netto finans−364 594 kr
Ordinært resultat før skatt−33 445 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Gjelden var i hovedsak langsiktig i 2025. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.

Til gode hos konsernselskaper
2,4 mill kr (44 % av balansen)
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/927397315/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/927397315/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "927397315",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 350000,
      "operating_profit": 331149,
      "net_profit": -26087,
      "equity": -164252,
      …
    },
    { "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -27216, "net_profit": -338279, "equity": -138165, … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "927397315" })

Spør AI-assistenten

  • Hva var driftsmarginen til Stavadalen Utvikling AS i 2025?
  • Hvor mye vokste omsetningen til Stavadalen Utvikling AS fra 2024 til 2025?
  • Hvor stort underskudd hadde Stavadalen Utvikling AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?

Roller og styre4

Daglig leder

1Sist endret 08.07.2021
Daglig lederSignatur

Styre

1Sist endret 08.07.2021
Styrets lederSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 14.02.2022
Regnskapsfører
repr. ARILD BRÅTEN REGNSKAP ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 08.07.2021
Revisor
repr. RRO ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/927397315/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/927397315/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "927397315",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "927397315" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem er regnskapsfører for Stavadalen Utvikling AS?
  • List alle roller i Stavadalen Utvikling AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Stavadalen Utvikling AS?

Aksjonærer og eierstruktur

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Stavadalen Holding ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %500

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/927397315/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/927397315/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "927397315",
  "shareholders": [
    {
      "shareholder_name": "STAVADALEN HOLDING AS",
      "is_corporate": true,
      "ownership_pct": 100,
      "year": 2025,
      …
    }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "927397315" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem eier Stavadalen Utvikling AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Stavadalen Utvikling AS eier Stavadalen Holding AS, og hvem eier resten?
  • Hvor mange aksjonærer har Stavadalen Utvikling AS, og hvor mange aksjer er utstedt?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Stavadalen Utvikling ASBEDRUtvikling og salg av byggeprosjekterSør-Aurdal−

Kunngjøringer7

API og MCPGET /company/927397315/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/927397315/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "927397315",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-07-21", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-06-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "927397315" })

Spør AI-assistenten

  • Når leverte Stavadalen Utvikling AS sist godkjent årsregnskap?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Stavadalen Utvikling AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Stavadalen Utvikling AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel-3,0 %20,6 %
Likviditetsgrad27,412,04

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/927397315/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/927397315/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "927397315",
  "nace_code": "68.120",
  "industry_count": 13690,
  "revenue": { "value": 350000, "percentile": 0.6819 },
  "operating_margin": { "value": 0.9461, "percentile": 0.9632 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "927397315" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor ligger Stavadalen Utvikling AS blant de 13690 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Stavadalen Utvikling AS sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Stavadalen Utvikling AS blant de største selskapene innen utvikling og salg av byggeprosjekter?

Ofte spurt om Stavadalen Utvikling AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Stavadalen Utvikling AS?

Det er registrert 14 380 selskaper i Norge innen utvikling og salg av byggeprosjekter, hvorav 8 i Sør-Aurdal.

Er Stavadalen Utvikling AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2021, som er lenger enn 26 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 224 andre selskaper i bransjen etablert.

Hva er statusen til Stavadalen Utvikling AS?

Stavadalen Utvikling AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvilken selskapsform har Stavadalen Utvikling AS?

Stavadalen Utvikling AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvem er daglig leder i Stavadalen Utvikling AS?

Daglig leder i Stavadalen Utvikling AS er Vidar Stavedal, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvem er største aksjonær i Stavadalen Utvikling AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Stavadalen Holding AS største eier i Stavadalen Utvikling AS med 100 % av aksjene.

Hva er omsetningen til Stavadalen Utvikling AS?

Stavadalen Utvikling AS hadde i 2025 en omsetning på 350 000 kr og et underskudd på 26 087 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Stavadalen Utvikling AS?

Stavadalen Utvikling AS er vurdert til B – Solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.

Hvor ligger Stavadalen Utvikling AS?

Forretningsadressen til Stavadalen Utvikling AS er Stavedalsvegen 338, 2933, REINLI i Sør-Aurdal kommune.

Er Stavadalen Utvikling AS registrert i MVA-registeret?

Stavadalen Utvikling AS er registrert i MVA-registeret (siden 2022) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Innlandet