Stavadalen Skisenter AS
- Omsetning
- 1,9 mill
- −21,6 %
- Resultat
- −513 733
- 7 års regnskap
- Ansatte
- 9
- +3 siden mars
Om Stavadalen Skisenter AS
Stavadalen Skisenter AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sør-Aurdal, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Drift av idrettsanlegg. Virksomheten ble stiftet i 2002 og har vært i drift i 24 år. Vidar Stavedal er daglig leder, og Vidar Stavedal er styreleder. Selskapet er ett av 2 innen drift av idrettsanlegg i Sør-Aurdal, og ett av 1 123 i Norge. Det er eldre enn 67 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (59 %).
Aktivitet og formål
Drift av alpinanlegg, herunder salg av billetter, skiutleie og salg av nærings- og nytelsesmidler fra kafeteria, deltakelse i andre selskaper og alt hva hermed står i forbindelse.
AI-sammendrag
Til tross for et omsetningsfall på 22% og et underskudd på 514 000 kr driver anlegget videre med solid egenkapitalandel som gir pusterom for de svake sesongene. Som heleid datterselskap av Stavadalen Holding AS er kapitalstrukturen konsentrert, mens den lave bemanningen på ni ansatte og bunnplassering på driftsmargin i bransjen understreker sårbarheten som følger med sesongbasert alpindrift i Sør-Aurdal.
API og MCPGET /company/984691750
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984691750" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984691750",
"name": "STAVADALEN SKISENTER AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "93.110",
"nace_desc": "Drift av idrettsanlegg",
"employees": 9,
"address": { "municipality": "SØR-AURDAL", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "984691750" })Spør AI-assistenten
Er Stavadalen Skisenter AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Stavadalen Skisenter AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Stavadalen Skisenter AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −21,6 % fra 2024 · +18,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,91 mill kr | −516 865 kr | −513 733 kr | 4,89 mill kr | 3,14 mill kr | 1,75 mill kr |
| 2024 | 2,43 mill kr | −385 812 kr | −404 770 kr | 5,35 mill kr | 3,66 mill kr | 1,70 mill kr |
| 2023 | 2,92 mill kr | −55 423 kr | −143 792 kr | 6,16 mill kr | 4,06 mill kr | 2,10 mill kr |
| 2022 | 1,45 mill kr | 95 527 kr | −13 207 kr | 6,15 mill kr | 4,20 mill kr | 1,94 mill kr |
| 2021 | 1,61 mill kr | 355 444 kr | 191 321 kr | 6,45 mill kr | 4,22 mill kr | 2,23 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 76 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 29 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/984691750/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984691750/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984691750",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1907007,
"operating_profit": -516865,
"net_profit": -513733,
"equity": 3142005,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2432045,
"operating_profit": -385812,
"net_profit": -404770,
"equity": 3655738,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "984691750" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Stavadalen Skisenter AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Stavadalen Skisenter AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Stavadalen Skisenter AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 23.07.2002Styre
2Sist endret 23.07.2002Regnskapsfører
1Sist endret 27.03.2017Revisor
1Sist endret 19.10.2017API og MCPGET /company/984691750/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984691750/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984691750",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "984691750" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Stavadalen Skisenter AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Stavadalen Skisenter AS?
Hvem er regnskapsfører for Stavadalen Skisenter AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Stavadalen Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 2 450 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/984691750/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984691750/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984691750",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "STAVADALEN HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "984691750" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Stavadalen Skisenter AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Stavadalen Skisenter AS eier Stavadalen Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Stavadalen Skisenter AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Stavadalen Holding AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/984691750/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984691750/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984691750",
"chain": [
{ "org_no": "989086863", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "984691750", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "984691750" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Stavadalen Skisenter AS?
Hvem eier Stavadalen Skisenter AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Stavadalen Skisenter AS | BEDR | Drift av idrettsanlegg | Sør-Aurdal | 9 |
Kunngjøringer35
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 21.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.10.2021 | Meldepliktig avtale ↗ |
| 10.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/984691750/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984691750/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984691750",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-21", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "984691750" })Spør AI-assistenten
Når ble Stavadalen Skisenter AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Stavadalen Skisenter AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Stavadalen Skisenter AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:8→9
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:7→8
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:6→7
- Endring i roller og styre
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 64,2 % | 34,4 % |
| Likviditetsgrad | 12,77 | 1,55 |
| Gjeldsgrad | 0,56 | 0,91 |
| Egenkapitalrentabilitet | -16,4 % | 1,5 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -21,6 % | +1,6 % |
| Omsetning per ansatt | 211 889,667 kr | 566 151,188 kr |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/984691750/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984691750/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984691750",
"nace_code": "93.110",
"industry_count": 710,
"revenue": { "value": 1907007, "percentile": 0.5071 },
"operating_margin": { "value": -0.271, "percentile": 0.1634 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "984691750" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Stavadalen Skisenter AS på i bransjen?
Hvor ligger Stavadalen Skisenter AS blant de 710 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Stavadalen Skisenter AS sammenlignet med andre i bransjen?
Offentlig støtte
Stavadalen Skisenter AS er registrert med 2 tildelinger fra Innovasjon Norge (252 046 kr).
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 19.4.2022 | Distriktsutviklingstilskudd | Bedriftsutviklingstilskudd | 170 000 kr | Tilskudd |
| 10.9.2020 | Ekstraordinære tiltak | Koronatiltak | 82 046 kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/984691750/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984691750/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984691750",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Distriktsutviklingstilskudd",
"innvilget_belop": 170000,
"innvilget_dato": "2022-04-19",
…
},
…
],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": []
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "984691750" })Spør AI-assistenten
Hvor mye har Stavadalen Skisenter AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Hvilken offentlig støtte har Stavadalen Skisenter AS fått?
Godt å vite om Stavadalen Skisenter AS
Hvor stor er bransjen Stavadalen Skisenter AS tilhører?
Stavadalen Skisenter AS er ett av 2 selskaper innen drift av idrettsanlegg i Sør-Aurdal, og ett av 1 123 på landsbasis.
Hvor lenge har Stavadalen Skisenter AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Stavadalen Skisenter AS ble etablert i 2002 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 67 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Stavadalen Skisenter AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Stavadalen Skisenter AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Stavadalen Skisenter AS?
Stavadalen Skisenter AS er registrert i bransjen Drift av idrettsanlegg (næringskode 93.110). Registrert aktivitet: Drift av alpinanlegg, herunder salg av billetter, skiutleie og salg av nærings- og nytelsesmidler fra kafeteria, deltakelse i andre selskaper og alt hva hermed står i forbindelse.
Hvem leder Stavadalen Skisenter AS?
Vidar Stavedal er registrert som daglig leder i Stavadalen Skisenter AS.
Hvem er største aksjonær i Stavadalen Skisenter AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Stavadalen Holding AS største eier i Stavadalen Skisenter AS med 100 % av aksjene.
Hvem er morselskapet til Stavadalen Skisenter AS?
Selskapet er datterselskap av Stavadalen Holding AS (100 % eierandel).
Hva omsatte Stavadalen Skisenter AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 1,91 mill kr, ned 22 % fra 2024. Egenkapitalen var 3,14 mill kr ved årsslutt.
Hvor mange jobber i Stavadalen Skisenter AS?
Det er registrert 9 ansatte i Stavadalen Skisenter AS, ifølge tall fra NAV Aa-registeret.
Hvor holder Stavadalen Skisenter AS til?
Stavadalen Skisenter AS er registrert i Sør-Aurdal kommune i Innlandet.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.