- Omsetning
- 11,5 mill
- −3,9 %
- Resultat
- −121 613
- 7 års regnskap
Om Varingskollen Alpinsenter AS
Varingskollen Alpinsenter AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nittedal, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Drift av idrettsanlegg. Virksomheten ble stiftet i 1991 og har vært i drift i 35 år. Bjørn-Erik Graff er styrets leder. I 2025 hadde Varingskollen Alpinsenter AS en omsetning på 11,49 mill kr, en nedgang på 4 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 121 613 kr. Egenkapitalen var 7,86 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Hakadal Idrettslag med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 6 innen drift av idrettsanlegg i Nittedal, og ett av 1 122 i Norge. Det er eldre enn 82 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (59 %).
Aktivitet
Drift av alpinanlegg
Formål
Å eie, drifte og utvikle alpin og ski-anlegg og andre anlegg for idrett og allmenn aktivitetsutfoldelse.
API og MCPGET /company/961130166
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/961130166" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "961130166",
"name": "VARINGSKOLLEN ALPINSENTER AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "93.110",
"nace_desc": "Drift av idrettsanlegg",
"employees": null,
"address": { "municipality": "NITTEDAL", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "961130166" })Spør AI-assistenten
Når ble Varingskollen Alpinsenter AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Nittedal holder Varingskollen Alpinsenter AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Varingskollen Alpinsenter AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −3,9 % fra 2024 · −7,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 11,49 mill kr | −160 112 kr | −121 613 kr | 8,95 mill kr | 7,86 mill kr | 1,09 mill kr |
| 2024 | 11,96 mill kr | −1,63 mill kr | −1,59 mill kr | 9,52 mill kr | 7,99 mill kr | 1,53 mill kr |
| 2023 | 13,66 mill kr | 487 547 kr | 513 879 kr | 10,95 mill kr | 9,58 mill kr | 1,37 mill kr |
| 2022 | 12,41 mill kr | 273 261 kr | 299 274 kr | 12,04 mill kr | 9,07 mill kr | 2,97 mill kr |
| 2021 | 12,47 mill kr | 2,19 mill kr | 2,23 mill kr | 11,06 mill kr | 8,77 mill kr | 2,29 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 58 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 43 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 18 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/961130166/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/961130166/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "961130166",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 11492016,
"operating_profit": -160112,
"net_profit": -121613,
"equity": 7863527,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 11957364,
"operating_profit": -1626728,
"net_profit": -1593819,
"equity": 7985140,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "961130166" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Varingskollen Alpinsenter AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Hvor stort underskudd hadde Varingskollen Alpinsenter AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Varingskollen Alpinsenter AS de siste årene.
Roller og styre8
Styre
6Sist endret 03.12.2025Regnskapsfører
1Sist endret 26.09.2016Revisor
1Sist endret 10.09.2025API og MCPGET /company/961130166/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/961130166/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "961130166",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "961130166" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Varingskollen Alpinsenter AS?
Hvem er regnskapsfører for Varingskollen Alpinsenter AS?
List alle roller i Varingskollen Alpinsenter AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Hakadal Idrettslag100 %
- AS Parkshadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Hakadal Idrettslag | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 21 600 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/961130166/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/961130166/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "961130166",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "HAKADAL IDRETTSLAG", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "961130166" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Varingskollen Alpinsenter AS eier Hakadal Idrettslag, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Varingskollen Alpinsenter AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Varingskollen Alpinsenter AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/961130166/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/961130166/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "961130166",
"chain": [
{ "org_no": "983951244", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "961130166", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "961130166" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Varingskollen Alpinsenter AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Varingskollen Alpinsenter AS | BEDR | Drift av idrettsanlegg | Nittedal | − |
Kunngjøringer72
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 24.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.12.2025 | Styre ↗ |
| 10.9.2025 | Revisor ↗ |
| 10.9.2025 | Daglig leder ↗ |
| 23.12.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.4.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 8.3.2024 | Styre ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 29.11.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.1.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/961130166/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/961130166/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "961130166",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-24", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-12-03", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "961130166" })Spør AI-assistenten
Har Varingskollen Alpinsenter AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Varingskollen Alpinsenter AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Varingskollen Alpinsenter AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:72→-
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:69→72
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 43,3 % av driftsinntektene — 14,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -1,4 % | 3,8 % |
| Resultatmargin | -1,1 % | 0,6 % |
| Egenkapitalandel | 87,9 % | 34,4 % |
| Likviditetsgrad | 1,89 | 1,55 |
| Gjeldsgrad | 0,14 | 0,91 |
| Egenkapitalrentabilitet | -1,5 % | 1,5 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -3,9 % | +1,6 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 7,2 % | 7,6 % |
| Lønnskostnad | 43,3 % | 28,5 % |
| Annen driftskostnad | 57,8 % | 44,6 % |
| Avskrivninger | 7,3 % | 7,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/961130166/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/961130166/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "961130166",
"nace_code": "93.110",
"industry_count": 710,
"revenue": { "value": 11492016, "percentile": 0.8446 },
"operating_margin": { "value": -0.0139, "percentile": 0.3696 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "961130166" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Varingskollen Alpinsenter AS på i bransjen?
Hvor ligger Varingskollen Alpinsenter AS blant de 710 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Varingskollen Alpinsenter AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså i Nittedal
1 000+ til i Nittedal →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Varingskollen Alpinsenter AS
Hvor stor er bransjen Varingskollen Alpinsenter AS tilhører?
Varingskollen Alpinsenter AS er ett av 6 selskaper innen drift av idrettsanlegg i Nittedal, og ett av 1 122 på landsbasis.
Hvor lenge har Varingskollen Alpinsenter AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Varingskollen Alpinsenter AS ble etablert i 1991 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 82 % av selskapene.
Hvilken status har Varingskollen Alpinsenter AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Varingskollen Alpinsenter AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken selskapsform har Varingskollen Alpinsenter AS?
Organisasjonsformen til Varingskollen Alpinsenter AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er styreleder i Varingskollen Alpinsenter AS?
Styrets leder i Varingskollen Alpinsenter AS er Bjørn-Erik Graff. Styret har totalt 6 registrerte medlemmer.
Hvem eier Varingskollen Alpinsenter AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Hakadal Idrettslag største eier i Varingskollen Alpinsenter AS med 100 % av aksjene.
Går Varingskollen Alpinsenter AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 11,49 mill kr, ned 4 % fra 2024. Egenkapitalen var 7,86 mill kr ved årsslutt.
Hvor mye egenkapital har Varingskollen Alpinsenter AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Varingskollen Alpinsenter AS en egenkapital på 7,86 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 87,9 %.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.