Sarvesalta Alpinsenter AS
- Omsetning
- 4,4 mill
- +4 %
- Resultat
- −232 899
- 7 års regnskap
- Ansatte
- 7
- −19 siden mars
Om Sarvesalta Alpinsenter AS
Sarvesalta Alpinsenter AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Alta, Finnmark. Selskapet er registrert i bransjen Drift av idrettsanlegg. Virksomheten ble stiftet i 2012 og har vært i drift i 14 år. Synnøve Opgård Andersen er daglig leder, og Synnøve Opgård Andersen er styreleder. I 2025 hadde Sarvesalta Alpinsenter AS en omsetning på 4,36 mill kr, en økning på 4 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 232 899 kr. Egenkapitalen var 7,39 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Sarves AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 5 innen drift av idrettsanlegg i Alta, og ett av 1 122 i Norge. Det ble etablert samme år som 27 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (59 %).
Aktivitet
Utvikling og drift av alpinanlegg og det som følger naturlig med.
Formål
Utvikling og drift av alpinsenter og det som faller naturlig sammen med dette.
API og MCPGET /company/998723310
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998723310" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998723310",
"name": "SARVESALTA ALPINSENTER AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "93.110",
"nace_desc": "Drift av idrettsanlegg",
"employees": 7,
"address": { "municipality": "ALTA", "county": "FINNMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "998723310" })Spør AI-assistenten
Hvor i Alta holder Sarvesalta Alpinsenter AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Sarvesalta Alpinsenter AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Sarvesalta Alpinsenter AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +4 % fra 2024 · −38 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,36 mill kr | −201 464 kr | −232 899 kr | 9,73 mill kr | 7,39 mill kr | 2,33 mill kr |
| 2024 | 4,19 mill kr | −1,61 mill kr | −1,65 mill kr | 9,82 mill kr | 7,06 mill kr | 2,76 mill kr |
| 2023 | 5,02 mill kr | −347 546 kr | −557 623 kr | 11,41 mill kr | 8,71 mill kr | 2,71 mill kr |
| 2022 | 5,49 mill kr | −1,33 mill kr | −1,52 mill kr | 12,05 mill kr | −802 545 kr | 12,86 mill kr |
| 2021 | 7,03 mill kr | 828 243 kr | 617 874 kr | 13,12 mill kr | 199 030 kr | 12,92 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 46 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 3,8 mill kr (39 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 1,2 mill kr (12 % av balansen)
API og MCPGET /company/998723310/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998723310/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998723310",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 4355353,
"operating_profit": -201464,
"net_profit": -232899,
"equity": 7392437,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 4186193,
"operating_profit": -1607256,
"net_profit": -1650109,
"equity": 7055651,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "998723310" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde Sarvesalta Alpinsenter AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Sarvesalta Alpinsenter AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Sarvesalta Alpinsenter AS per år.
Roller og styre9
Daglig leder
1Sist endret 21.08.2012Styre
7Sist endret 21.08.2012Regnskapsfører
1Sist endret 17.09.2026API og MCPGET /company/998723310/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998723310/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998723310",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "998723310" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Sarvesalta Alpinsenter AS?
List alle roller i Sarvesalta Alpinsenter AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Sarvesalta Alpinsenter AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Sarves AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/998723310/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998723310/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998723310",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "SARVES AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "998723310" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Sarvesalta Alpinsenter AS eier Sarves AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Sarvesalta Alpinsenter AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Sarvesalta Alpinsenter AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Sarves AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/998723310/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998723310/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998723310",
"chain": [
{ "org_no": "989067192", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "986078118", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "998723310", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "998723310" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Sarvesalta Alpinsenter AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Sarvesalta Alpinsenter AS?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Sarvesalta Alpinsenter AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Sarvesalta Alpinsenter AS | BEDR | Drift av idrettsanlegg | Alta | 7 |
Kunngjøringer25
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 9.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.1.2024 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 16.1.2024 | Revisor ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 2.10.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.11.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.11.2020 | Revisor ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/998723310/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998723310/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998723310",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-09", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "998723310" })Spør AI-assistenten
Når ble Sarvesalta Alpinsenter AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Sarvesalta Alpinsenter AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Sarvesalta Alpinsenter AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Regnskapsfører)−CEDRA REGNSKAPSSERVICE AS(Regnskapsfører)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:6→7
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:29→6
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 26,8 % av driftsinntektene — 17,8 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -4,6 % | 3,8 % |
| Resultatmargin | -5,3 % | 0,6 % |
| Egenkapitalandel | 76,0 % | 34,4 % |
| Likviditetsgrad | 3,07 | 1,55 |
| Gjeldsgrad | 0,32 | 0,91 |
| Egenkapitalrentabilitet | -3,2 % | 1,5 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +4,0 % | +1,6 % |
| Omsetning per ansatt | 622 193,286 kr | 566 151,188 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 9,5 % | 7,6 % |
| Lønnskostnad | 46,0 % | 28,5 % |
| Annen driftskostnad | 26,8 % | 44,6 % |
| Avskrivninger | 22,4 % | 7,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/998723310/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998723310/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998723310",
"nace_code": "93.110",
"industry_count": 710,
"revenue": { "value": 4355353, "percentile": 0.6709 },
"operating_margin": { "value": -0.0463, "percentile": 0.3168 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "998723310" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Sarvesalta Alpinsenter AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Sarvesalta Alpinsenter AS på i bransjen?
Hvor ligger Sarvesalta Alpinsenter AS blant de 710 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Offentlig støtte
Sarvesalta Alpinsenter AS er registrert med 3 tildelinger fra Innovasjon Norge (966 160 kr).
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 16.9.2020 | Ekstraordinære tiltak | Koronatiltak | 29 660 kr | Tilskudd |
| 22.11.2018 | Distriktsutviklingstilskudd | Bedriftsutviklingstilskudd | 36 500 kr | Tilskudd |
| 21.3.2016 | Distriktsutviklingstilskudd | Investeringstilskudd | 900 000 kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/998723310/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998723310/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998723310",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Ekstraordinære tiltak",
"innvilget_belop": 29660,
"innvilget_dato": "2020-09-16",
…
},
…
],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": []
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "998723310" })Spør AI-assistenten
Hvor mye har Sarvesalta Alpinsenter AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Oppsummer all offentlig støtte til Sarvesalta Alpinsenter AS per år.
Hvilken offentlig støtte har Sarvesalta Alpinsenter AS fått?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Sarvesalta Alpinsenter AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Sarvesalta Alpinsenter AS?
Det er registrert 1 122 selskaper i Norge innen drift av idrettsanlegg, hvorav 5 i Alta.
Er Sarvesalta Alpinsenter AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2012, som er lenger enn 48 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 27 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Sarvesalta Alpinsenter AS i Enhetsregisteret?
Sarvesalta Alpinsenter AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Sarvesalta Alpinsenter AS?
Daglig leder i Sarvesalta Alpinsenter AS er Synnøve Opgård Andersen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Sarvesalta Alpinsenter AS?
Største aksjonær i Sarvesalta Alpinsenter AS er Sarves AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Sarvesalta Alpinsenter AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 4,36 mill kr, opp 4 % fra 2024. Egenkapitalen var 7,39 mill kr ved årsslutt.
Hvor solid er balansen til Sarvesalta Alpinsenter AS?
Egenkapitalen i Sarvesalta Alpinsenter AS var 7,39 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 76 % av totalkapitalen.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Sarvesalta Alpinsenter AS?
Sarvesalta Alpinsenter AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvor mange ansatte har Sarvesalta Alpinsenter AS?
Sarvesalta Alpinsenter AS har 7 ansatte registrert i NAV Aa-registeret.
Er Sarvesalta Alpinsenter AS registrert i MVA-registeret?
Sarvesalta Alpinsenter AS er registrert i MVA-registeret (siden 2012) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Finnmark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.