- Omsetning
- 201 mill
- +216 %
- Resultat
- 24,5 mill
- 5 års regnskap
Om Sandsli Stasjon AS
Sandsli Stasjon AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Elin Maria Hansson Hagman er styrets leder. Selskapet er ett av 2 565 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Oslo, og ett av 14 382 i Norge. Det ble etablert samme år som 975 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet
Eie og utvikle bolig og/eller næringsprosjekter for salg eller utleie.
Formål
Eie, utvikle og drive fast eiendom, eie aksjer og andeler i andre selskaper med lignende formål, samt alt som står i forbindelse med dette.
AI-sammendrag
Omsetningen tredoblet seg til 201 mill. kr i 2025 (+216%), noe som er typisk for prosjekteiendom der inntekter kommer i store sprang ved ferdigstillelse og salg. Egenkapitalandelen på rundt 23% og en gjeld på 329 mill. kr gir moderat soliditet, men resultatet på 24 mill. kr viser at driftsmarginen ligger over bransjesnittet. Som heleid datterselskap av NÅBO AS med få ansatte er virksomheten et prosjektselskap, og inntjeningen vil trolig variere sterkt mellom år avhengig av gjennomføringen av byggeprosjektene.
API og MCPGET /company/928767426
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928767426" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928767426",
"name": "SANDSLI STASJON AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.120",
"nace_desc": "Utvikling og salg av byggeprosjekter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "928767426" })Spør AI-assistenten
Når ble Sandsli Stasjon AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Sandsli Stasjon AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Sandsli Stasjon AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +216 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 200,86 mill kr | 36,82 mill kr | 24,48 mill kr | 424,96 mill kr | 96,37 mill kr | 328,59 mill kr |
| 2024 | 63,57 mill kr | 5,78 mill kr | −3,56 mill kr | 188,52 mill kr | −6,32 mill kr | 194,84 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −708 341 kr | −2,95 mill kr | 116,83 mill kr | −83 745 kr | 116,91 mill kr |
| 2022 | – | – | −112 518 kr | 18,06 mill kr | −88 088 kr | 18,15 mill kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 82 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 22 mill kr (5 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 670 000 kr
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 95 000 kr
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 4,5 mill kr
API og MCPGET /company/928767426/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928767426/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928767426",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 200862250,
"operating_profit": 36824183,
"net_profit": 24482184,
"equity": 96374075,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 63569148,
"operating_profit": 5784099,
"net_profit": -3560140,
"equity": -6323424,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "928767426" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Sandsli Stasjon AS per år.
Hvordan har omsetningen til Sandsli Stasjon AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Sandsli Stasjon AS i 2025?
Roller og styre5
Styre
4Sist endret 01.04.2026Revisor
1Sist endret 17.08.2026API og MCPGET /company/928767426/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928767426/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928767426",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "928767426" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Sandsli Stasjon AS?
List alle roller i Sandsli Stasjon AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Sandsli Stasjon AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Nåbo AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/928767426/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928767426/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928767426",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "NÅBO AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "928767426" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Sandsli Stasjon AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Sandsli Stasjon AS eier Nåbo AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Sandsli Stasjon AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 81 beregnede eiere.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Andre selskaper eid av Nåbo AS
19 selskaperAPI og MCPGET /company/928767426/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928767426/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928767426",
"chain": [
{ "org_no": "928339467", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "929133501", "owner_pct": 64.74, … },
{ "org_no": "980390020", "owner_pct": 100, … },
…
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "928767426" })Spør AI-assistenten
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Sandsli Stasjon AS?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Sandsli Stasjon AS?
Hvem eier Sandsli Stasjon AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Sandsli Stasjon AS | BEDR | Utvikling og salg av byggeprosjekter | Oslo | − |
Kunngjøringer31
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 17.8.2026 | Revisor ↗ |
| 1.7.2026 | Revisor ↗ |
| 11.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.4.2026 | Meldepliktig avtale ↗ |
| 31.3.2026 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 31.3.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 31.3.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 31.3.2026 | Signatur ↗ |
| 31.3.2026 | Styre ↗ |
| 21.2.2026 | Kapital ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/928767426/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928767426/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928767426",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-17", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-07-01", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "928767426" })Spør AI-assistenten
Når leverte Sandsli Stasjon AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Sandsli Stasjon AS sist endret?
Har Sandsli Stasjon AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+PRICEWATERHOUSECOOPERS AS(Revisor)−CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)−HKW NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
- Endring i roller og styre+HKW NORGE MOMENTUM AS(Revisor)−RSM NORGE AS(Revisor)
- Endring i roller og styre+Elin Maria Hansson Hagman(Styrets leder)+Frode Brogren Lid(Styremedlem)+Hans Røragen(Styremedlem)−Jørgen Madsen(Styremedlem)−Minu Singh Bigom(Styremedlem)−Therese Urdahl Braseth(Styrets leder)
- Selskapsopplysninger oppdatertAdresse:c/o Nåbo AS Lars Hilles gate 30→Mustads vei 1APostnummer:5008→0283Poststed:BERGEN→OSLOKommune:BERGEN→OSLO
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 0,1 % av driftsinntektene — 4,7 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 18,3 % | 8,2 % |
| Resultatmargin | 12,2 % | 1,4 % |
| Egenkapitalandel | 22,7 % | 20,6 % |
| Likviditetsgrad | 6,83 | 2,03 |
| Gjeldsgrad | 3,41 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 25,4 % | -0,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +216,0 % | -14,8 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 81,5 % | 82,7 % |
| Annen driftskostnad | 0,1 % | 4,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/928767426/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928767426/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928767426",
"nace_code": "68.120",
"industry_count": 13694,
"revenue": { "value": 200862250, "percentile": 0.9954 },
"operating_margin": { "value": 0.1833, "percentile": 0.6016 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "928767426" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Sandsli Stasjon AS blant de 13694 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Sandsli Stasjon AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Sandsli Stasjon AS blant de største selskapene innen utvikling og salg av byggeprosjekter?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+40 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Sandsli Stasjon AS
Hvor stor er bransjen Sandsli Stasjon AS tilhører?
Sandsli Stasjon AS er ett av 2 565 selskaper innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Oslo, og ett av 14 382 på landsbasis.
Hvor lenge har Sandsli Stasjon AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Sandsli Stasjon AS ble etablert i 2022 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 22 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Sandsli Stasjon AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for utvikling og salg av byggeprosjekter er en driftsmargin på 8,2 %. Sandsli Stasjon AS lå på 18,3 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hva driver Sandsli Stasjon AS med?
Sandsli Stasjon AS er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter (næringskode 68.120). Registrert aktivitet: Eie og utvikle bolig og/eller næringsprosjekter for salg eller utleie.
Hvem er største aksjonær i Sandsli Stasjon AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Nåbo AS største eier i Sandsli Stasjon AS med 100 % av aksjene.
Hva omsatte Sandsli Stasjon AS for i 2025?
Sandsli Stasjon AS hadde i 2025 en omsetning på 200,86 mill kr og et overskudd på 24,48 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Er Sandsli Stasjon AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2024. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Hvilket revisjonsselskap bruker Sandsli Stasjon AS?
I Enhetsregisteret er Sandsli Stasjon AS registrert med revisor Pricewaterhousecoopers AS.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.