Stormåsan 13 Utvidelse AS
- Omsetning
- 7,0 mill
- +2,4 %
- Resultat
- 2,6 mill
- +2,7 %
Om Stormåsan 13 Utvidelse AS
Stormåsan 13 Utvidelse AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Johan Anker-Rasch er styrets leder. I 2025 hadde Stormåsan 13 Utvidelse AS en omsetning på 7,05 mill kr, en økning på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 2,59 mill kr. Egenkapitalen var 55,49 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Pef Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 12 587 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 560 i Norge. Det ble etablert samme år som 4 157 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Utleie av fast eiendom.
Formål
Å eie og/eller drive fast eiendom og investere i andre selskaper, og alt som dermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/928288242
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928288242" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928288242",
"name": "STORMÅSAN 13 UTVIDELSE AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "928288242" })Spør AI-assistenten
Når ble Stormåsan 13 Utvidelse AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Stormåsan 13 Utvidelse AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Stormåsan 13 Utvidelse AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +2,4 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7,05 mill kr | 3,18 mill kr | 2,59 mill kr | 56,71 mill kr | 55,49 mill kr | 1,22 mill kr |
| 2024 | 6,89 mill kr | 3,11 mill kr | 2,53 mill kr | 64,28 mill kr | 63,09 mill kr | 1,19 mill kr |
| 2023 | 6,57 mill kr | 2,88 mill kr | 488 968 kr | 63,01 mill kr | 62,47 mill kr | 539 861 kr |
| 2022 | 5,93 mill kr | 2,22 mill kr | −553 610 kr | 68,21 mill kr | 6,98 mill kr | 61,23 mill kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at avskrivninger er den største kostnadsposten, med om lag 45 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Avgitt konsernbidrag
- 10 mill kr
API og MCPGET /company/928288242/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928288242/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928288242",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 7047612,
"operating_profit": 3178082,
"net_profit": 2594346,
"equity": 55485619,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 6885064,
"operating_profit": 3108211,
"net_profit": 2525232,
"equity": 63087562,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "928288242" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Stormåsan 13 Utvidelse AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Stormåsan 13 Utvidelse AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Stormåsan 13 Utvidelse AS de siste årene.
Roller og styre4
Styre
2Sist endret 12.01.2022Revisor
1Sist endret 15.09.2025Forretningsfører
1Sist endret 04.01.2023API og MCPGET /company/928288242/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928288242/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928288242",
"roles": [
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "928288242" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Stormåsan 13 Utvidelse AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Stormåsan 13 Utvidelse AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Stormåsan 13 Utvidelse AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Pef Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/928288242/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928288242/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928288242",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "PEF HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "928288242" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Stormåsan 13 Utvidelse AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Stormåsan 13 Utvidelse AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Stormåsan 13 Utvidelse AS eier Pef Holding AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
- 10 %Sparebankstiftelsen Sparebanken Norge
- 7,3 %Skandinaviska Enskilda Banken Ab· Storbritannia
- 6,9 %Sparebankstiftinga Hardanger
- 4,5 %Geveran Trading Company Ltd· Kypros
- 3,4 %Kommunal Landspensjonskasse Gjensidig Forsikringsselskap
- 2,9 %Verdipapirfondet Eika Egenkapitalbevis
- 2,7 %Sparebankstiftelsen Sparebanken Norge, Vest
- 2,1 %Sparebankstiftelsen Oslofjord
- 1,9 %Sparebankstiftelsen Sparebanken Norge, Sauda
- 1,8 %Verdipapirfondet Alfred Berg Gambak
Viser de 25 største av 55 beregnede eiere.
Andre selskaper eid av Pef Holding AS
31 selskaperAPI og MCPGET /company/928288242/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928288242/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928288242",
"chain": [
{ "org_no": "992043415", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "918047379", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "928288242", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "928288242" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Stormåsan 13 Utvidelse AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Stormåsan 13 Utvidelse AS?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Stormåsan 13 Utvidelse AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Stormåsan 13 Utvidelse AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Oslo | − |
Kunngjøringer16
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 24.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.9.2025 | Revisor ↗ |
| 12.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.12.2023 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 13.12.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 13.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.1.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 4.1.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 4.1.2023 | Revisor ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/928288242/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928288242/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928288242",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-24", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-09-15", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "928288242" })Spør AI-assistenten
Når leverte Stormåsan 13 Utvidelse AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Stormåsan 13 Utvidelse AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Stormåsan 13 Utvidelse AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Konsernendring
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 45,0 % av driftsinntektene — 30,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 45,1 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 36,8 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 97,8 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,82 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,02 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 4,7 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +2,4 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 9,9 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 45,0 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/928288242/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928288242/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928288242",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64570,
"revenue": { "value": 7047612, "percentile": 0.9035 },
"operating_margin": { "value": 0.4509, "percentile": 0.5287 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "928288242" })Spør AI-assistenten
Er Stormåsan 13 Utvidelse AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er Stormåsan 13 Utvidelse AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Stormåsan 13 Utvidelse AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+458 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Stormåsan 13 Utvidelse AS
Hvor stor er bransjen Stormåsan 13 Utvidelse AS tilhører?
Stormåsan 13 Utvidelse AS er ett av 12 587 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 560 på landsbasis.
Hvor lenge har Stormåsan 13 Utvidelse AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Stormåsan 13 Utvidelse AS ble etablert i 2021 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 18 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Stormåsan 13 Utvidelse AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Stormåsan 13 Utvidelse AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Stormåsan 13 Utvidelse AS?
Stormåsan 13 Utvidelse AS er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom (næringskode 68.200). Registrert aktivitet: Utleie av fast eiendom.
Hvem eier Stormåsan 13 Utvidelse AS?
Stormåsan 13 Utvidelse AS eies i hovedsak av Pef Holding AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Stormåsan 13 Utvidelse AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 7,05 mill kr, opp 2 % fra 2024. Egenkapitalen var 55,49 mill kr ved årsslutt.
Hvor mye egenkapital har Stormåsan 13 Utvidelse AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Stormåsan 13 Utvidelse AS en egenkapital på 55,49 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 97,8 %.
Er Stormåsan 13 Utvidelse AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2021. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Hvilket org.nr har Stormåsan 13 Utvidelse AS?
Stormåsan 13 Utvidelse AS har organisasjonsnummer 928 288 242. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Hvilket revisjonsselskap bruker Stormåsan 13 Utvidelse AS?
I Enhetsregisteret er Stormåsan 13 Utvidelse AS registrert med revisor Berge & Lundal Revisjonsselskap AS.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.