Gneisveien 40 AS
- Omsetning
- 5,3 mill
- +155,1 %
- Resultat
- 2,9 mill
- +647,7 %
Om Gneisveien 40 AS
Gneisveien 40 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Johan Anker-Rasch er styrets leder. I 2025 hadde Gneisveien 40 AS en omsetning på 5,28 mill kr, en økning på 155 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 2,90 mill kr. Egenkapitalen var 31,15 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Pef Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 12 586 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 545 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 135 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Utleie av fast eiendom.
Formål
Å eie og/eller drive fast eiendom og investere i andre selskaper, og alt som dermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/912073963
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912073963" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912073963",
"name": "GNEISVEIEN 40 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "912073963" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Gneisveien 40 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Gneisveien 40 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Gneisveien 40 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +155,1 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,28 mill kr | 3,64 mill kr | 2,90 mill kr | 33,65 mill kr | 31,15 mill kr | 2,49 mill kr |
| 2024 | 2,07 mill kr | 425 514 kr | 387 819 kr | 38,84 mill kr | 36,53 mill kr | 2,31 mill kr |
| 2023 | 3,01 mill kr | 2,14 mill kr | 1,71 mill kr | 23,22 mill kr | 21,14 mill kr | 2,08 mill kr |
| 2022 | 3,46 mill kr | 2,60 mill kr | 2,03 mill kr | 23,60 mill kr | 21,47 mill kr | 2,13 mill kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Avgitt konsernbidrag
- 8,3 mill kr
API og MCPGET /company/912073963/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912073963/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912073963",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 5275407,
"operating_profit": 3638852,
"net_profit": 2899689,
"equity": 31153189,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2067646,
"operating_profit": 425514,
"net_profit": 387819,
"equity": 36529887,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "912073963" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Gneisveien 40 AS per år.
Hvordan har omsetningen til Gneisveien 40 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Gneisveien 40 AS i 2025?
Roller og styre4
Styre
2Sist endret 18.03.2020Revisor
1Sist endret 15.09.2025Forretningsfører
1Sist endret 21.12.2022API og MCPGET /company/912073963/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912073963/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912073963",
"roles": [
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "912073963" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Gneisveien 40 AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Gneisveien 40 AS?
List alle roller i Gneisveien 40 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Pef Holding AS100 %
- Gneisveien 40 Holding AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Pef Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 106 903 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/912073963/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912073963/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912073963",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "PEF HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "912073963" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Gneisveien 40 AS eier Pef Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Gneisveien 40 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Gneisveien 40 AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
- 10 %Sparebankstiftelsen Sparebanken Norge
- 7,3 %Skandinaviska Enskilda Banken Ab· Storbritannia
- 6,9 %Sparebankstiftinga Hardanger
- 4,5 %Geveran Trading Company Ltd· Kypros
- 3,4 %Kommunal Landspensjonskasse Gjensidig Forsikringsselskap
- 2,9 %Verdipapirfondet Eika Egenkapitalbevis
- 2,7 %Sparebankstiftelsen Sparebanken Norge, Vest
- 2,1 %Sparebankstiftelsen Oslofjord
- 1,9 %Sparebankstiftelsen Sparebanken Norge, Sauda
- 1,8 %Verdipapirfondet Alfred Berg Gambak
Viser de 25 største av 55 beregnede eiere.
Andre selskaper eid av Pef Holding AS
31 selskaperAPI og MCPGET /company/912073963/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912073963/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912073963",
"chain": [
{ "org_no": "992043415", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "918047379", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "912073963", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "912073963" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Gneisveien 40 AS?
Hvem eier Gneisveien 40 AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Gneisveien 40 AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Gneisveien 40 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Oslo | − |
Kunngjøringer37
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 20.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.9.2025 | Revisor ↗ |
| 12.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.12.2022 | Vedtektsdato ↗ |
| 21.12.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 1.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.8.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/912073963/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912073963/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912073963",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-20", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-09-15", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "912073963" })Spør AI-assistenten
Når leverte Gneisveien 40 AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Gneisveien 40 AS sist endret?
Har Gneisveien 40 AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Konsernendring
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 17,1 % av driftsinntektene — 2,1 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 69,0 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 55,0 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 92,6 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,76 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,08 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 9,3 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +155,1 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 17,1 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 13,9 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/912073963/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912073963/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912073963",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64557,
"revenue": { "value": 5275407, "percentile": 0.875 },
"operating_margin": { "value": 0.6898, "percentile": 0.8101 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "912073963" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Gneisveien 40 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Gneisveien 40 AS på i bransjen?
Hvor ligger Gneisveien 40 AS blant de 64557 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+467 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Gneisveien 40 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Gneisveien 40 AS?
Det er registrert 76 545 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 12 586 i Oslo.
Er Gneisveien 40 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2013, som er lenger enn 50 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 135 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Gneisveien 40 AS bedre enn andre i bransjen?
Gneisveien 40 AS hadde en driftsmargin på 69 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 42,3 % for utleie av egen eller leid fast eiendom.
Hva er statusen til Gneisveien 40 AS?
Gneisveien 40 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva driver Gneisveien 40 AS med?
Gneisveien 40 AS driver innen utleie av egen eller leid fast eiendom, med NACE-kode 68.200 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Utleie av fast eiendom.
Hvilke eiere står bak Gneisveien 40 AS?
Gneisveien 40 AS eies i hovedsak av Pef Holding AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Gneisveien 40 AS?
Gneisveien 40 AS hadde i 2025 en omsetning på 5,28 mill kr og et overskudd på 2,90 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Gneisveien 40 AS?
I 2025 hadde Gneisveien 40 AS et driftsresultat på 3,64 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på 69 %.
Hvor ligger Gneisveien 40 AS?
Forretningsadressen til Gneisveien 40 AS er Dronning Mauds gate 3, 0250, OSLO i Oslo kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.