Østre Hurdalsveg 189 AS
- Omsetning
- 21,5 mill
- +4,3 %
- Resultat
- 11,7 mill
- +50,1 %
Om Østre Hurdalsveg 189 AS
Østre Hurdalsveg 189 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Johan Anker-Rasch er styrets leder. I 2025 hadde Østre Hurdalsveg 189 AS en omsetning på 21,48 mill kr, en økning på 4 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 11,69 mill kr. Egenkapitalen var 176,06 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Pef II Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 12 573 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 536 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 849 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Utleie av fast eiendom.
Formål
Å eie og/eller drive fast eiendom og investere i andre selskaper, og alt som dermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/920008976
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920008976" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920008976",
"name": "ØSTRE HURDALSVEG 189 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "920008976" })Spør AI-assistenten
Er Østre Hurdalsveg 189 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Østre Hurdalsveg 189 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Østre Hurdalsveg 189 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +4,3 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 21,48 mill kr | 14,88 mill kr | 11,69 mill kr | 182,68 mill kr | 176,06 mill kr | 6,61 mill kr |
| 2024 | 20,59 mill kr | 13,99 mill kr | 7,79 mill kr | 187,98 mill kr | 181,60 mill kr | 6,38 mill kr |
| 2023 | 19,28 mill kr | 13,04 mill kr | 5,93 mill kr | 188,04 mill kr | 61,26 mill kr | 126,78 mill kr |
| 2022 | 17,74 mill kr | 11,91 mill kr | 5,26 mill kr | 194,67 mill kr | 66,42 mill kr | 128,25 mill kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er avskrivninger, som utgjør om lag 21 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Gjeld til konsernselskaper
- 1,6 mill kr (1 % av balansen)
- Avgitt konsernbidrag
- 17 mill kr
API og MCPGET /company/920008976/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920008976/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920008976",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 21478982,
"operating_profit": 14880534,
"net_profit": 11692756,
"equity": 176063924,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 20590596,
"operating_profit": 13987142,
"net_profit": 7790838,
"equity": 181599257,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "920008976" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Østre Hurdalsveg 189 AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Østre Hurdalsveg 189 AS per år.
Hvordan har omsetningen til Østre Hurdalsveg 189 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre4
Styre
2Sist endret 07.12.2020Revisor
1Sist endret 15.09.2025Forretningsfører
1Sist endret 29.12.2022API og MCPGET /company/920008976/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920008976/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920008976",
"roles": [
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "920008976" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Østre Hurdalsveg 189 AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Østre Hurdalsveg 189 AS?
List alle roller i Østre Hurdalsveg 189 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Pef II Holding AS100 %
- Østre Hurdalsveg 189 Holding AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Pef II Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/920008976/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920008976/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920008976",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "PEF II HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "920008976" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Østre Hurdalsveg 189 AS eier Pef II Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Østre Hurdalsveg 189 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Østre Hurdalsveg 189 AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Pef II Holding AS
19 selskaperAPI og MCPGET /company/920008976/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920008976/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920008976",
"chain": [
{ "org_no": "938708606", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "914428378", "owner_pct": 81.87, … },
{ "org_no": "916133693", "owner_pct": 100, … },
…
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "920008976" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Østre Hurdalsveg 189 AS?
Hvem eier Østre Hurdalsveg 189 AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Østre Hurdalsveg 189 AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Østre Hurdalsveg 189 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Oslo | − |
Kunngjøringer28
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 29.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.9.2025 | Revisor ↗ |
| 9.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.12.2022 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 29.12.2022 | Vedtektsdato ↗ |
| 29.12.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 1.9.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/920008976/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920008976/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920008976",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-29", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-09-15", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "920008976" })Spør AI-assistenten
Når leverte Østre Hurdalsveg 189 AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Østre Hurdalsveg 189 AS sist endret?
Har Østre Hurdalsveg 189 AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 9,7 % av driftsinntektene — 9,5 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 69,3 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 54,4 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 96,4 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 2,00 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,04 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 6,6 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +4,3 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 9,7 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 21,0 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/920008976/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920008976/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920008976",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64535,
"revenue": { "value": 21478982, "percentile": 0.9707 },
"operating_margin": { "value": 0.6928, "percentile": 0.8128 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "920008976" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Østre Hurdalsveg 189 AS blant de 64535 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Østre Hurdalsveg 189 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Østre Hurdalsveg 189 AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+467 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Østre Hurdalsveg 189 AS
Hvor stor er bransjen Østre Hurdalsveg 189 AS tilhører?
Østre Hurdalsveg 189 AS er ett av 12 573 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 536 på landsbasis.
Hvor lenge har Østre Hurdalsveg 189 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Østre Hurdalsveg 189 AS ble etablert i 2017 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 35 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Østre Hurdalsveg 189 AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Østre Hurdalsveg 189 AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Østre Hurdalsveg 189 AS?
Østre Hurdalsveg 189 AS er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom (næringskode 68.200). Registrert aktivitet: Utleie av fast eiendom.
Hvem er største aksjonær i Østre Hurdalsveg 189 AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Pef II Holding AS største eier i Østre Hurdalsveg 189 AS med 100 % av aksjene.
Hva omsatte Østre Hurdalsveg 189 AS for i 2025?
Østre Hurdalsveg 189 AS hadde i 2025 en omsetning på 21,48 mill kr og et overskudd på 11,69 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor stor aksjekapital har Østre Hurdalsveg 189 AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Østre Hurdalsveg 189 AS er 60 000 kr (30 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Er Østre Hurdalsveg 189 AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2018. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.