Hopp til innhold
Nytt: sokfirma i Claude og ChatGPT – salgslister, soliditet, konsern og mer.Les mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Stormåsan 11 AS

Org.nr 919792094

Om Stormåsan 11 AS

Stormåsan 11 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Johan Anker-Rasch er styrets leder. I 2025 hadde Stormåsan 11 AS en omsetning på 3,07 mill kr, en økning på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,25 mill kr. Egenkapitalen var 19,88 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Pef Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 12 595 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 571 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 852 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).

Aktivitet

Utleie av fast eiendom.

Formål

Å eie og/eller drive fast eiendom og investere i andre selskaper, og alt som dermed står i forbindelse.

API og MCPGET /company/919792094

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/919792094" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "919792094",
  "name": "STORMÅSAN 11 AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "68.200",
  "nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "919792094" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken bransje er Stormåsan 11 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Stormåsan 11 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Oslo holder Stormåsan 11 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Balanse

2025
Eiendeler20,21 mill kr
Anleggsmidler94 %18,93 mill krOmløpsmidler6 %1,28 mill kr
Egenkapital og gjeld20,21 mill kr
Innskutt egenkapital92 %18,63 mill krOpptjent egenkapital6 %1,25 mill krLangsiktig gjeld0 %56 749 krKortsiktig gjeld1 %273 858 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader1,52 mill kr
Finansinntekter50 643 kr
Finanskostnader28 kr
Netto finans50 615 kr
Ordinært resultat før skatt1,61 mill kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20253,07 mill kr1,56 mill kr1,25 mill kr20,21 mill kr19,88 mill kr330 607 kr
20243,00 mill kr1,53 mill kr1,23 mill kr22,24 mill kr20,23 mill kr2,01 mill kr
20230 kr0 kr0 kr0 kr0 kr0 kr
20222,54 mill kr1,14 mill kr170 570 kr20,87 mill kr5,35 mill kr15,52 mill kr
20210 kr0 kr0 kr0 kr0 kr0 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Den største kostnadsposten i 2025-regnskapet er avskrivninger, som utgjør om lag 38 prosent av driftsinntektene. Regnskapet inneholder konsernbidrag.

Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.

API og MCPGET /company/919792094/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/919792094/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "919792094",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 3073777,
      "operating_profit": 1555810,
      "net_profit": 1253012,
      "equity": 19880892,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 3003104,
      "operating_profit": 1531864,
      "net_profit": 1230816,
      "equity": 20230206,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "919792094" })

Spør AI-assistenten

  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Stormåsan 11 AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Stormåsan 11 AS per år.
  • Hvordan har omsetningen til Stormåsan 11 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?

Roller og styre4

Styre

2Sist endret 18.03.2020
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur

Revisor

1Sist endret 15.09.2025
Revisor
repr. BERGE & LUNDAL REVISJONSSELSKAP ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →

Forretningsfører

1Sist endret 22.12.2022
Forretningsfører
repr. PARETO ALTERNATIVE INVESTMENTS AS
API og MCPGET /company/919792094/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/919792094/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "919792094",
  "roles": [
    { "role_type": "Forretningsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "919792094" })

Spør AI-assistenten

  • List alle roller i Stormåsan 11 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Stormåsan 11 AS?
  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Stormåsan 11 AS?

Aksjonærer og eierstruktur

År:
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Pef Holding ASSelskapOrdinære aksjer100.0 %30 010

1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/919792094/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/919792094/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "919792094",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "PEF HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "919792094" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem eier Stormåsan 11 AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Stormåsan 11 AS eier Pef Holding AS, og hvem eier resten?
  • Hvor mange aksjonærer har Stormåsan 11 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Vis 13 flere eiere ↓

Viser de 25 største av 55 beregnede eiere.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Stormåsan 11 ASBEDRUtleie av egen eller leid fast eiendomOslo−

Kunngjøringer31

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/919792094/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/919792094/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "919792094",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-08-24", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-09-15", "type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "919792094" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Stormåsan 11 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Stormåsan 11 AS sist godkjent årsregnskap?
  • Når ble styret i Stormåsan 11 AS sist endret?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Konsernendring
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Avskrivninger utgjør 38,3 % av driftsinntektene — 23,5 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin50,6 %42,3 %
Resultatmargin40,8 %17,1 %
Egenkapitalandel98,4 %37,0 %
Likviditetsgrad4,681,76
Gjeldsgrad0,021,06
Egenkapitalrentabilitet6,3 %5,7 %
Omsetningsvekst (siste år)+2,4 %+2,4 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Annen driftskostnad11,1 %19,2 %
Avskrivninger38,3 %14,8 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/919792094/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/919792094/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "919792094",
  "nace_code": "68.200",
  "industry_count": 64583,
  "revenue": { "value": 3073777, "percentile": 0.8062 },
  "operating_margin": { "value": 0.5062, "percentile": 0.5909 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "919792094" })

Spør AI-assistenten

  • Er Stormåsan 11 AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
  • Hvor solid er Stormåsan 11 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Stormåsan 11 AS på i bransjen?

Folk spør om Stormåsan 11 AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Stormåsan 11 AS?

Det er registrert 76 571 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 12 595 i Oslo.

Er Stormåsan 11 AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2017, som er lenger enn 36 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 852 andre selskaper i bransjen etablert.

Hvilken status har Stormåsan 11 AS i Enhetsregisteret?

Stormåsan 11 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvem eier Stormåsan 11 AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Pef Holding AS største eier i Stormåsan 11 AS med 100 % av aksjene.

Hvordan går det økonomisk med Stormåsan 11 AS?

I 2025 omsatte Stormåsan 11 AS for 3,07 mill kr, opp 2 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 1,25 mill kr.

Hva er aksjekapitalen i Stormåsan 11 AS?

Stormåsan 11 AS har en registrert aksjekapital på 30 010 kr, fordelt på 30 010 aksjer.

Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Stormåsan 11 AS?

Stormåsan 11 AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.

Hvor ligger Stormåsan 11 AS?

Forretningsadressen til Stormåsan 11 AS er Dronning Mauds gate 3, 0250, OSLO i Oslo kommune.

Bransjen der selskapet holder til

Andre interessante kommuner