Hvamveien 1 AS
- Omsetning
- 15,7 mill
- +3,4 %
- Resultat
- −805 461
- 7 års regnskap
Om Hvamveien 1 AS
Hvamveien 1 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Johan Anker-Rasch er styrets leder. I 2025 hadde Hvamveien 1 AS en omsetning på 15,72 mill kr, en økning på 3 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 805 461 kr. Egenkapitalen var 151,64 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Pef Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 12 587 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 547 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 631 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Utleie av fast eiendom.
Formål
Å eie og/eller drive fast eiendom og investere i andre selskaper, og alt som dermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/917179530
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917179530" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917179530",
"name": "HVAMVEIEN 1 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "917179530" })Spør AI-assistenten
Hvor i Oslo holder Hvamveien 1 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Hvamveien 1 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Hvamveien 1 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +3,4 % fra 2024 · +18,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 15,72 mill kr | −1,55 mill kr | −805 461 kr | 171,67 mill kr | 151,64 mill kr | 20,03 mill kr |
| 2024 | 15,21 mill kr | −5,33 mill kr | −8,69 mill kr | 174,40 mill kr | 23,28 mill kr | 151,12 mill kr |
| 2023 | 14,64 mill kr | 5,06 mill kr | 228 868 kr | 176,42 mill kr | 31,97 mill kr | 144,45 mill kr |
| 2022 | 13,67 mill kr | 4,52 mill kr | −445 611 kr | 175,34 mill kr | 32,55 mill kr | 142,79 mill kr |
| 2021 | 13,23 mill kr | 3,61 mill kr | −1,26 mill kr | 184,48 mill kr | 33,40 mill kr | 151,08 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 75 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Avgitt konsernbidrag
- 10 mill kr
API og MCPGET /company/917179530/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917179530/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917179530",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 15723962,
"operating_profit": -1551449,
"net_profit": -805461,
"equity": 151644055,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 15208088,
"operating_profit": -5327694,
"net_profit": -8692667,
"equity": 23276290,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "917179530" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde Hvamveien 1 AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Hvamveien 1 AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Hvamveien 1 AS per år.
Roller og styre4
Styre
2Sist endret 17.01.2025Revisor
1Sist endret 15.09.2025Forretningsfører
1Sist endret 17.01.2025API og MCPGET /company/917179530/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917179530/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917179530",
"roles": [
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "917179530" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Hvamveien 1 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Hvamveien 1 AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Hvamveien 1 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Pef Holding AS100 %
- Hvamveien Logistikkbygg Holding AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Pef Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/917179530/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917179530/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917179530",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "PEF HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "917179530" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Hvamveien 1 AS eier Pef Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Hvamveien 1 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Hvamveien 1 AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
- 10 %Sparebankstiftelsen Sparebanken Norge
- 7,3 %Skandinaviska Enskilda Banken Ab· Storbritannia
- 6,9 %Sparebankstiftinga Hardanger
- 4,5 %Geveran Trading Company Ltd· Kypros
- 3,4 %Kommunal Landspensjonskasse Gjensidig Forsikringsselskap
- 2,9 %Verdipapirfondet Eika Egenkapitalbevis
- 2,7 %Sparebankstiftelsen Sparebanken Norge, Vest
- 2,1 %Sparebankstiftelsen Oslofjord
- 1,9 %Sparebankstiftelsen Sparebanken Norge, Sauda
- 1,8 %Verdipapirfondet Alfred Berg Gambak
Viser de 25 største av 55 beregnede eiere.
Andre selskaper eid av Pef Holding AS
31 selskaperAPI og MCPGET /company/917179530/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917179530/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917179530",
"chain": [
{ "org_no": "992043415", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "918047379", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "917179530", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "917179530" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Hvamveien 1 AS?
Hvem eier Hvamveien 1 AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Hvamveien 1 AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Hvamveien 1 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Oslo | − |
Kunngjøringer24
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 20.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.9.2025 | Revisor ↗ |
| 12.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.1.2025 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 17.1.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 17.1.2025 | Signatur ↗ |
| 17.1.2025 | Styre ↗ |
| 29.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.12.2023 | Styre ↗ |
| 13.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/917179530/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917179530/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917179530",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-20", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-09-15", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "917179530" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Hvamveien 1 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Hvamveien 1 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Hvamveien 1 AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Konsernendring
- Endring i roller og styre−PARETO BUSINESS MANAGEMENT AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 74,5 % av driftsinntektene — 55,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -9,9 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | -5,1 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 88,3 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,77 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,13 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | -0,5 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +3,4 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 74,5 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 35,3 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/917179530/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917179530/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917179530",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64559,
"revenue": { "value": 15723962, "percentile": 0.9576 },
"operating_margin": { "value": -0.0987, "percentile": 0.1784 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "917179530" })Spør AI-assistenten
Er Hvamveien 1 AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er Hvamveien 1 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Hvamveien 1 AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+467 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Hvamveien 1 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Hvamveien 1 AS?
Det er registrert 76 547 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 12 587 i Oslo.
Er Hvamveien 1 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2016, som er lenger enn 41 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 631 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Hvamveien 1 AS?
Hvamveien 1 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Hvamveien 1 AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er største aksjonær i Hvamveien 1 AS?
Største aksjonær i Hvamveien 1 AS er Pef Holding AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Er Hvamveien 1 AS en del av et konsern?
Hvamveien 1 AS inngår i et konsern. Nærmeste morselskap er Pef Holding AS, som eier 100 % av selskapet. Konsernspissen er Pareto Eiendomsfellesskap AS.
Hvordan går det økonomisk med Hvamveien 1 AS?
I 2025 omsatte Hvamveien 1 AS for 15,72 mill kr, opp 3 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 805 461 kr.
Er Hvamveien 1 AS registrert i MVA-registeret?
Hvamveien 1 AS er registrert i MVA-registeret (siden 2016) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Hva er organisasjonsnummeret til Hvamveien 1 AS?
Hvamveien 1 AS har organisasjonsnummer 917 179 530. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Hvem er revisor for Hvamveien 1 AS?
Berge & Lundal Revisjonsselskap AS er registrert som revisor for Hvamveien 1 AS.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.