Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Bonntjennsvegen 9 AS

Org.nr 912112489
Omsetning
2,4 mill
+2,4 %
Resultat
1,2 mill
+169,8 %
Mer

Om Bonntjennsvegen 9 AS

Bonntjennsvegen 9 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Johan Anker-Rasch er styrets leder. I 2025 hadde Bonntjennsvegen 9 AS en omsetning på 2,36 mill kr, en økning på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,24 mill kr. Egenkapitalen var 16,89 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Pef Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 12 571 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 534 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 134 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).

Aktivitet

Utleie av fast eiendom.

Formål

Å eie og/eller drive fast eiendom og investere i andre selskaper, og alt som dermed står i forbindelse.

API og MCPGET /company/912112489

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/912112489" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "912112489",
  "name": "BONNTJENNSVEGEN 9 AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "68.200",
  "nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "912112489" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Bonntjennsvegen 9 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Oslo holder Bonntjennsvegen 9 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
  • Er Bonntjennsvegen 9 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2019–2025 · +2,4 % fra 2024 · −75,4 % over 6 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20252,36 mill kr1,54 mill kr1,24 mill kr17,42 mill kr16,89 mill kr529 704 kr
20242,30 mill kr1,50 mill kr458 184 kr19,83 mill kr19,32 mill kr507 328 kr
20232,28 mill kr1,52 mill kr449 636 kr19,22 mill kr3,62 mill kr15,60 mill kr
20201,11 mill kr−3 918 kr−949 036 kr24,43 mill kr2,97 mill kr21,47 mill kr
20199,58 mill kr8,51 mill kr5,75 mill kr26,18 mill kr6,91 mill kr19,26 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler17,42 mill kr
Anleggsmidler97 %16,87 mill krOmløpsmidler3 %549 919 kr
Egenkapital og gjeld17,42 mill kr
Innskutt egenkapital90 %15,65 mill krOpptjent egenkapital7 %1,24 mill krLangsiktig gjeld2 %355 274 krKortsiktig gjeld1 %174 430 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader821 536 kr
Finansinntekter49 583 kr
Finanskostnader23 kr
Netto finans49 560 kr
Ordinært resultat før skatt1,58 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

I 2025 var avskrivninger den største kostnadsposten, med om lag 23 prosent av driftsinntektene.

Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Gjeld til konsernselskaper
170 000 kr (1 % av balansen)
Avgitt konsernbidrag
3,7 mill kr
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/912112489/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/912112489/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "912112489",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 2356812,
      "operating_profit": 1535276,
      "net_profit": 1236172,
      "equity": 16890807,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 2302652,
      "operating_profit": 1499741,
      "net_profit": 458184,
      "equity": 19321260,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "912112489" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mye vokste omsetningen til Bonntjennsvegen 9 AS fra 2024 til 2025?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Bonntjennsvegen 9 AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Bonntjennsvegen 9 AS per år.

Roller og styre4

Styre

2Sist endret 18.03.2020
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur

Revisor

1Sist endret 15.09.2025
Revisor
repr. BERGE & LUNDAL REVISJONSSELSKAP ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →

Forretningsfører

1Sist endret 20.12.2022
Forretningsfører
repr. PARETO ALTERNATIVE INVESTMENTS AS
API og MCPGET /company/912112489/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/912112489/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "912112489",
  "roles": [
    { "role_type": "Forretningsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "912112489" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem sitter i styret i Bonntjennsvegen 9 AS?
  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Bonntjennsvegen 9 AS?
  • List alle roller i Bonntjennsvegen 9 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 1 ute

Inn (1)
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Pef Holding ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %32 825

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/912112489/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/912112489/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "912112489",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "PEF HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "912112489" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange aksjonærer har Bonntjennsvegen 9 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Bonntjennsvegen 9 AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Bonntjennsvegen 9 AS eier Pef Holding AS, og hvem eier resten?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Vis 13 flere eiere ↓

Viser de 25 største av 55 beregnede eiere.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Bonntjennsvegen 9 ASBEDRUtleie av egen eller leid fast eiendomOslo−

Kunngjøringer43

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/912112489/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/912112489/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "912112489",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-07-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-09-15", "type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "912112489" })

Spør AI-assistenten

  • Når leverte Bonntjennsvegen 9 AS sist godkjent årsregnskap?
  • Når ble styret i Bonntjennsvegen 9 AS sist endret?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Bonntjennsvegen 9 AS i Brønnøysundregistrene?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Konsernendring
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Avskrivninger utgjør 23,1 % av driftsinntektene — 8,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin65,1 %42,3 %
Resultatmargin52,5 %17,1 %
Egenkapitalandel97,0 %37,0 %
Likviditetsgrad3,151,76
Gjeldsgrad0,031,06
Egenkapitalrentabilitet7,3 %5,7 %
Omsetningsvekst (siste år)+2,4 %+2,4 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Annen driftskostnad11,8 %19,2 %
Avskrivninger23,1 %14,8 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/912112489/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/912112489/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "912112489",
  "nace_code": "68.200",
  "industry_count": 64535,
  "revenue": { "value": 2356812, "percentile": 0.7644 },
  "operating_margin": { "value": 0.6514, "percentile": 0.7648 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "912112489" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor solid er Bonntjennsvegen 9 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Bonntjennsvegen 9 AS på i bransjen?
  • Hvor ligger Bonntjennsvegen 9 AS blant de 64535 selskapene i bransjen på omsetning og margin?

Godt å vite om Bonntjennsvegen 9 AS

Hvor stor er bransjen Bonntjennsvegen 9 AS tilhører?

Bonntjennsvegen 9 AS er ett av 12 571 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 534 på landsbasis.

Hvor lenge har Bonntjennsvegen 9 AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Bonntjennsvegen 9 AS ble etablert i 2013 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 50 % av selskapene i bransjen.

Hvilken status har Bonntjennsvegen 9 AS i Enhetsregisteret?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Bonntjennsvegen 9 AS i Brønnøysundregistrene.

Hvilken selskapsform har Bonntjennsvegen 9 AS?

Organisasjonsformen til Bonntjennsvegen 9 AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvem er styreleder i Bonntjennsvegen 9 AS?

Styrets leder i Bonntjennsvegen 9 AS er Johan Anker-Rasch. Styret har totalt 2 registrerte medlemmer.

Hvem eier Bonntjennsvegen 9 AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Pef Holding AS største eier i Bonntjennsvegen 9 AS med 100 % av aksjene.

Hva omsatte Bonntjennsvegen 9 AS for i 2025?

Bonntjennsvegen 9 AS hadde i 2025 en omsetning på 2,36 mill kr og et overskudd på 1,24 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Er Bonntjennsvegen 9 AS MVA-registrert?

Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2013. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.

Bransjen der selskapet holder til

Andre interessante kommuner