Ullevålsveien 114 Parkering AS
- Omsetning
- 15,5 mill
- 2024
- Resultat
- 33 295
- 4 års regnskap
Om Ullevålsveien 114 Parkering AS
Ullevålsveien 114 Parkering AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Leif Botolf Hesle er styrets leder. I 2024 hadde Ullevålsveien 114 Parkering AS en omsetning på 15,46 mill kr. Selskapet endte året med et overskudd på 33 295 kr. Egenkapitalen var −181 212 kr ved utgangen av 2024. Største aksjonær er Ullevålsveien 114 Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 570 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Oslo, og ett av 14 380 i Norge. Det ble etablert samme år som 967 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet
Eiendomsutvikling.
Formål
Eiendomsutvikling, investeringer og alt som står i forbindelse med dette, herunder å eie aksjer og andeler i andre virksomheter.
API og MCPGET /company/925585963
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925585963" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925585963",
"name": "ULLEVÅLSVEIEN 114 PARKERING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.120",
"nace_desc": "Utvikling og salg av byggeprosjekter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "925585963" })Spør AI-assistenten
Hva driver Ullevålsveien 114 Parkering AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Ullevålsveien 114 Parkering AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Ullevålsveien 114 Parkering AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2020–2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 15,46 mill kr | 24 583 kr | 33 295 kr | 11,25 mill kr | −181 212 kr | 11,43 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −134 248 kr | −143 781 kr | 15,28 mill kr | −214 507 kr | 15,50 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −71 154 kr | −72 487 kr | 9,65 mill kr | −70 726 kr | 9,72 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −45 749 kr | −52 302 kr | 4,76 mill kr | 1 761 kr | 4,75 mill kr |
| 2020 | 0 kr | −5 570 kr | −4 345 kr | 192 817 kr | 54 063 kr | 138 754 kr |
Balanse
2024Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2023 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Mellomværende med konsernselskaper (2023)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 15 mill kr
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 6 700 kr
API og MCPGET /company/925585963/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925585963/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925585963",
"years": [
{
"year": 2024,
"revenue": 15464693,
"operating_profit": 24583,
"net_profit": 33295,
"equity": -181212,
…
},
{ "year": 2023, "revenue": 0, "operating_profit": -134248, "net_profit": -143781, "equity": -214507, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "925585963" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Ullevålsveien 114 Parkering AS utviklet seg fra 2020 til 2024?
Hva var driftsmarginen til Ullevålsveien 114 Parkering AS i 2024?
Hvor mye vokste omsetningen til Ullevålsveien 114 Parkering AS fra 2023 til 2024?
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 20.10.2026Revisor
1Sist endret 06.07.2026API og MCPGET /company/925585963/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925585963/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925585963",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "925585963" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Ullevålsveien 114 Parkering AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Ullevålsveien 114 Parkering AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Ullevålsveien 114 Parkering AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Ullevålsveien 114 Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/925585963/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925585963/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925585963",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "ULLEVÅLSVEIEN 114 HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "925585963" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Ullevålsveien 114 Parkering AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Ullevålsveien 114 Parkering AS eier Ullevålsveien 114 Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Ullevålsveien 114 Parkering AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Ullevålsveien 114 Holding AS
4 selskaperAPI og MCPGET /company/925585963/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925585963/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925585963",
"chain": [
{ "org_no": "925740292", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "924923229", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "925585963", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "925585963" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Ullevålsveien 114 Parkering AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Ullevålsveien 114 Parkering AS?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Ullevålsveien 114 Parkering AS?
Kunngjøringer16
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 20.10.2026 | Styre ↗ |
| 3.10.2026 | Omgjøring av fusjon ↗ |
| 10.8.2026 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 6.7.2026 | Revisor ↗ |
| 9.6.2026 | Manglende roller ↗ |
| 4.5.2026 | Revisor ↗ |
| 2.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.3.2026 | Varsel om tvangsoppløsning ↗ |
| 12.11.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/925585963/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925585963/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925585963",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-20", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2026-10-03", "type": "Omgjøring av fusjon", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "925585963" })Spør AI-assistenten
Når ble Ullevålsveien 114 Parkering AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Ullevålsveien 114 Parkering AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Ullevålsveien 114 Parkering AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Leif Botolf Hesle(Styrets leder)−Martin Aune Hesle(Styrets leder)
- Endring i roller og styre+REVISORKONSULT AS(Revisor)
- Endring i roller og styre−IHS REVISJON AS(Revisor)
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,2 % | 8,2 % |
| Resultatmargin | 0,2 % | 1,4 % |
| Egenkapitalandel | -1,6 % | 20,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/925585963/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925585963/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925585963",
"nace_code": "68.120",
"industry_count": 13690,
"revenue": { "value": 15464693, "percentile": 0.9316 },
"operating_margin": { "value": 0.0016, "percentile": 0.3857 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "925585963" })Spør AI-assistenten
Er Ullevålsveien 114 Parkering AS blant de største selskapene innen utvikling og salg av byggeprosjekter?
Hvor solid er Ullevålsveien 114 Parkering AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Ullevålsveien 114 Parkering AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+174 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Ullevålsveien 114 Parkering AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Ullevålsveien 114 Parkering AS?
Det er registrert 14 380 selskaper i Norge innen utvikling og salg av byggeprosjekter, hvorav 2 570 i Oslo.
Er Ullevålsveien 114 Parkering AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2020, som er lenger enn 34 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 967 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Ullevålsveien 114 Parkering AS bedre enn andre i bransjen?
Ullevålsveien 114 Parkering AS hadde en driftsmargin på 0,2 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 8,2 % for utvikling og salg av byggeprosjekter.
Er Ullevålsveien 114 Parkering AS et aktivt selskap?
Ullevålsveien 114 Parkering AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Ullevålsveien 114 Parkering AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er største aksjonær i Ullevålsveien 114 Parkering AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Ullevålsveien 114 Holding AS største eier i Ullevålsveien 114 Parkering AS med 100 % av aksjene.
Hvordan går det økonomisk med Ullevålsveien 114 Parkering AS?
I 2024 omsatte Ullevålsveien 114 Parkering AS for 15,46 mill kr. Årsresultatet ble et overskudd på 33 295 kr.
Hvor solid er balansen til Ullevålsveien 114 Parkering AS?
Egenkapitalen i Ullevålsveien 114 Parkering AS var −181 212 kr i 2024-regnskapet, med en egenkapitalandel på −1,6 % av totalkapitalen.
Hva er aksjekapitalen i Ullevålsveien 114 Parkering AS?
Ullevålsveien 114 Parkering AS har en registrert aksjekapital på 30 000 kr, fordelt på 30 aksjer.
Hvem er revisor for Ullevålsveien 114 Parkering AS?
Revisorkonsult AS er registrert som revisor for Ullevålsveien 114 Parkering AS.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.