Ullevålsveien 114 AS
Org.nr 912634124
Om Ullevålsveien 114 AS
Ullevålsveien 114 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Leif Botolf Hesle er styrets leder. I 2024 hadde Ullevålsveien 114 AS en omsetning på 237,57 mill kr. Selskapet endte året med et overskudd på 63,10 mill kr. Egenkapitalen var 30 000 kr ved utgangen av 2024. Største aksjonær er Ullevålsveien 114 Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 534 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Oslo, og ett av 14 350 i Norge. Det er eldre enn 67 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet
Kjøp og utvikling av fast eiendom for utleie eller salg.
Formål
Investering i og utleie av fast eiendom samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
Økonomi
Balanse
2024| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 237,57 mill kr | 74,98 mill kr | 63,10 mill kr | 71,91 mill kr | 30 000 kr | 71,88 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −3,33 mill kr | −912 615 kr | 133,36 mill kr | −2,30 mill kr | 135,67 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −1,66 mill kr | −1,21 mill kr | 123,47 mill kr | −1,39 mill kr | 124,86 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −408 294 kr | −686 350 kr | 102,19 mill kr | −177 545 kr | 102,37 mill kr |
| 2020 | 175 000 kr | 71 644 kr | −743 718 kr | 113,33 mill kr | 508 806 kr | 112,82 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2023 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 19.06.2026Revisor
1Sist endret 06.07.2026Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Fortuna Estate AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Ullevålsveien 114 Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 30 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Ullevålsveien 114 Holding AS
4 selskaperUnderenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Ullevålsveien 114 AS | BEDR | Utvikling og salg av byggeprosjekter | Oslo | − |
Kunngjøringer33
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 3.10.2026 | Omgjøring av fusjon ↗ |
| 10.8.2026 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 6.7.2026 | Revisor ↗ |
| 19.6.2026 | Styre ↗ |
| 8.6.2026 | Manglende roller ↗ |
| 1.5.2026 | Revisor ↗ |
| 26.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.3.2026 | Varsel om tvangsoppløsning ↗ |
| 14.11.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+REVISORKONSULT AS(Revisor)
- Endring i roller og styre+Leif Botolf Hesle(Styrets leder)−Martin Aune Hesle(Styrets leder)
- Endring i roller og styre−IHS REVISJON AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 31,6 % | 8,3 % |
| Resultatmargin | 26,6 % | 1,5 % |
| Egenkapitalandel | 0,0 % | 20,5 % |
| Likviditetsgrad | 0,31 | 2,03 |
| Gjeldsgrad | 2396,01 | 1,19 |
| Egenkapitalrentabilitet | 210340,1 % | -0,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+173 til på samme adresse →Folk spør om Ullevålsveien 114 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Ullevålsveien 114 AS?
Det er registrert 14 350 selskaper i Norge innen utvikling og salg av byggeprosjekter, hvorav 2 534 i Oslo.
Er Ullevålsveien 114 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2013, som er lenger enn 67 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 524 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Ullevålsveien 114 AS bedre enn andre i bransjen?
Ullevålsveien 114 AS hadde en driftsmargin på 31,6 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 8,3 % for utvikling og salg av byggeprosjekter.
Hva driver Ullevålsveien 114 AS med?
Ullevålsveien 114 AS driver innen utvikling og salg av byggeprosjekter, med NACE-kode 68.120 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Kjøp og utvikling av fast eiendom for utleie eller salg.
Hvem er største aksjonær i Ullevålsveien 114 AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Ullevålsveien 114 Holding AS største eier i Ullevålsveien 114 AS med 100 % av aksjene.
Hvordan går det økonomisk med Ullevålsveien 114 AS?
Ullevålsveien 114 AS hadde i 2024 en omsetning på 237,57 mill kr og et overskudd på 63,10 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Ullevålsveien 114 AS?
I 2024 hadde Ullevålsveien 114 AS et driftsresultat på 74,98 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på 31,6 %.
Hvor solid er balansen til Ullevålsveien 114 AS?
Egenkapitalen i Ullevålsveien 114 AS var 30 000 kr i 2024-regnskapet, med en egenkapitalandel på 0 % av totalkapitalen.
Hva er organisasjonsnummeret til Ullevålsveien 114 AS?
Ullevålsveien 114 AS har org.nr 912 634 124 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.