Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Ullevålsveien 114 Næring 1 AS

Org.nr 925586196
Omsetning
4,5 mill
2024
Resultat
1,0 mill
4 års regnskap
Mer

Om Ullevålsveien 114 Næring 1 AS

Ullevålsveien 114 Næring 1 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Leif Botolf Hesle er styrets leder. I 2024 hadde Ullevålsveien 114 Næring 1 AS en omsetning på 4,53 mill kr. Selskapet endte året med et overskudd på 1,04 mill kr. Egenkapitalen var 76 745 kr ved utgangen av 2024. Største aksjonær er Ullevålsveien 114 Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 569 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Oslo, og ett av 14 374 i Norge. Det ble etablert samme år som 966 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).

Aktivitet

Eiendomsutvikling.

Formål

Selskapets formål er eiendomsutvikling, investeringer og alt som står i forbindelse med dette, herunder å eie aksjer og andeler i andre virksomheter.

API og MCPGET /company/925586196

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/925586196" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "925586196",
  "name": "ULLEVÅLSVEIEN 114 NÆRING 1 AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "68.120",
  "nace_desc": "Utvikling og salg av byggeprosjekter",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "925586196" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Ullevålsveien 114 Næring 1 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Oslo holder Ullevålsveien 114 Næring 1 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
  • Er Ullevålsveien 114 Næring 1 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2020–2024

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20244,53 mill kr1,15 mill kr1,04 mill kr4,26 mill kr76 745 kr4,18 mill kr
20230 kr−120 020 kr−129 418 kr3,24 mill kr−234 081 kr3,48 mill kr
20220 kr−73 720 kr−76 228 kr2,54 mill kr−104 663 kr2,64 mill kr
20210 kr−45 749 kr−100 835 kr1,94 mill kr−28 435 kr1,96 mill kr
20200 kr−5 570 kr−4 345 kr1,42 mill kr72 400 kr1,35 mill kr

Balanse

2024
Eiendeler4,26 mill kr
Anleggsmidler95 %4,03 mill krOmløpsmidler5 %231 000 kr
Egenkapital og gjeld4,26 mill kr
Innskutt egenkapital2 %76 745 krLangsiktig gjeld69 %2,92 mill krKortsiktig gjeld30 %1,26 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader3,38 mill kr
Finansinntekter278 084 kr
Finanskostnader192 685 kr
Netto finans85 399 kr
Ordinært resultat før skatt1,24 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Ved utgangen av 2023 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.

Mellomværende med konsernselskaper (2023)

Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.

Gjeld til konsernselskaper
3,4 mill kr
Rentekostnad til konsernselskaper
7 300 kr
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/925586196/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/925586196/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "925586196",
  "years": [
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 4530924,
      "operating_profit": 1154213,
      "net_profit": 1035279,
      "equity": 76745,
      …
    },
    { "year": 2023, "revenue": 0, "operating_profit": -120020, "net_profit": -129418, "equity": -234081, … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "925586196" })

Spør AI-assistenten

  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Ullevålsveien 114 Næring 1 AS per år.
  • Hvordan har omsetningen til Ullevålsveien 114 Næring 1 AS utviklet seg fra 2020 til 2024?
  • Hva var driftsmarginen til Ullevålsveien 114 Næring 1 AS i 2024?

Roller og styre2

Styre

1Sist endret 19.06.2026
Styrets lederSignatur

Revisor

1Sist endret 06.07.2026
Revisor
repr. REVISORKONSULT ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →Tiltrådte juli 2026
API og MCPGET /company/925586196/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/925586196/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "925586196",
  "roles": [
    { "role_type": "Revisor", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "925586196" })

Spør AI-assistenten

  • List alle roller i Ullevålsveien 114 Næring 1 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Ullevålsveien 114 Næring 1 AS?
  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Ullevålsveien 114 Næring 1 AS?

Aksjonærer og eierstruktur

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Ullevålsveien 114 Holding ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %30

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/925586196/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/925586196/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "925586196",
  "shareholders": [
    {
      "shareholder_name": "ULLEVÅLSVEIEN 114 HOLDING AS",
      "is_corporate": true,
      "ownership_pct": 100,
      "year": 2025,
      …
    }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "925586196" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange aksjonærer har Ullevålsveien 114 Næring 1 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Ullevålsveien 114 Næring 1 AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Ullevålsveien 114 Næring 1 AS eier Ullevålsveien 114 Holding AS, og hvem eier resten?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Kunngjøringer16

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/925586196/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/925586196/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "925586196",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-10-03", "type": "Omgjøring av fusjon", … },
    { "dato": "2026-08-10", "type": "Fusjonsbeslutning", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "925586196" })

Spør AI-assistenten

  • Når leverte Ullevålsveien 114 Næring 1 AS sist godkjent årsregnskap?
  • Når ble styret i Ullevålsveien 114 Næring 1 AS sist endret?
  • Hvilke fusjoner har Ullevålsveien 114 Næring 1 AS vært involvert i?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
    +REVISORKONSULT AS(Revisor)
  2. Endring i roller og styre
    +Leif Botolf Hesle(Styrets leder)−Martin Aune Hesle(Styrets leder)
  3. Endring i roller og styre
    −IHS REVISJON AS(Revisor)
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Endring i roller og styre

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2024Bransjemedian
Driftsmargin25,5 %8,2 %
Resultatmargin22,8 %1,4 %
Egenkapitalandel1,8 %20,7 %
Likviditetsgrad0,182,04
Gjeldsgrad54,481,18
Egenkapitalrentabilitet1349,0 %-0,3 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/925586196/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/925586196/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "925586196",
  "nace_code": "68.120",
  "industry_count": 13684,
  "revenue": { "value": 4530924, "percentile": 0.8635 },
  "operating_margin": { "value": 0.2547, "percentile": 0.6472 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "925586196" })

Spør AI-assistenten

  • Er Ullevålsveien 114 Næring 1 AS blant de største selskapene innen utvikling og salg av byggeprosjekter?
  • Hvor solid er Ullevålsveien 114 Næring 1 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Ullevålsveien 114 Næring 1 AS på i bransjen?

Spørsmål og svar om Ullevålsveien 114 Næring 1 AS

Hvor stor er bransjen Ullevålsveien 114 Næring 1 AS tilhører?

Ullevålsveien 114 Næring 1 AS er ett av 2 569 selskaper innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Oslo, og ett av 14 374 på landsbasis.

Hvor lenge har Ullevålsveien 114 Næring 1 AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Ullevålsveien 114 Næring 1 AS ble etablert i 2020 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 34 % av selskapene i bransjen.

Hva er statusen til Ullevålsveien 114 Næring 1 AS?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Ullevålsveien 114 Næring 1 AS i Brønnøysundregistrene.

Hva betyr organisasjonsformen AS?

Organisasjonsformen til Ullevålsveien 114 Næring 1 AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvem er største aksjonær i Ullevålsveien 114 Næring 1 AS?

Største aksjonær i Ullevålsveien 114 Næring 1 AS er Ullevålsveien 114 Holding AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Går Ullevålsveien 114 Næring 1 AS med overskudd?

I 2024 omsatte Ullevålsveien 114 Næring 1 AS for 4,53 mill kr. Årsresultatet ble et overskudd på 1,04 mill kr.

Hvor stor aksjekapital har Ullevålsveien 114 Næring 1 AS?

Den registrerte aksjekapitalen i Ullevålsveien 114 Næring 1 AS er 30 000 kr (30 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.

Hvilket org.nr har Ullevålsveien 114 Næring 1 AS?

Organisasjonsnummeret til Ullevålsveien 114 Næring 1 AS er 925 586 196. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 05.09.2020.

Hvilket revisjonsselskap bruker Ullevålsveien 114 Næring 1 AS?

I Enhetsregisteret er Ullevålsveien 114 Næring 1 AS registrert med revisor Revisorkonsult AS.

Bransjen der selskapet holder til

Andre interessante kommuner