Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Tungasletta 2 AS

Org.nr 913013476
Omsetning
11,5 mill
−63 %
Resultat
−2,1 mill
−110,5 %
Mer

Om Tungasletta 2 AS

Tungasletta 2 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Christopher John Karlsen er styrets leder. I 2025 hadde Tungasletta 2 AS en omsetning på 11,54 mill kr, en nedgang på 63 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 2,11 mill kr. Egenkapitalen var 20,57 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Trondheim Areal AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 844 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Trondheim, og ett av 76 545 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 135 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).

Aktivitet og formål

Å investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.

API og MCPGET /company/913013476

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/913013476" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "913013476",
  "name": "TUNGASLETTA 2 AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "68.200",
  "nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "TRONDHEIM", "county": "TRØNDELAG", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "913013476" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken bransje er Tungasletta 2 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Tungasletta 2 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Trondheim holder Tungasletta 2 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · −63 % fra 2024 · −46,8 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
202511,54 mill kr996 564 kr−2,11 mill kr122,12 mill kr20,57 mill kr101,55 mill kr
202431,22 mill kr28,34 mill kr20,10 mill kr114,72 mill kr20,04 mill kr94,69 mill kr
202325,43 mill kr16,44 mill kr11,29 mill kr101,74 mill kr18,58 mill kr83,16 mill kr
202223,38 mill kr13,76 mill kr8,73 mill kr100,73 mill kr20,71 mill kr80,01 mill kr
202121,71 mill kr12,47 mill kr7,79 mill kr85,91 mill kr14,23 mill kr71,68 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler122,12 mill kr
Anleggsmidler92 %112,00 mill krOmløpsmidler8 %10,12 mill kr
Egenkapital og gjeld122,12 mill kr
Innskutt egenkapital16 %19,22 mill krOpptjent egenkapital1 %1,35 mill krLangsiktig gjeld82 %99,85 mill krKortsiktig gjeld1 %1,71 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader10,54 mill kr
Finansinntekter2,55 mill kr
Finanskostnader6,24 mill kr
Netto finans−3,70 mill kr
Ordinært resultat før skatt−2,70 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

I 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 79 prosent av driftsinntektene.

Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.

Til gode hos konsernselskaper
39 mill kr (32 % av balansen)
Gjeld til konsernselskaper
120 mill kr
Renteinntekt fra konsernselskaper
2,3 mill kr
Rentekostnad til konsernselskaper
6,2 mill kr
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/913013476/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/913013476/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "913013476",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 11540284,
      "operating_profit": 996564,
      "net_profit": -2107047,
      "equity": 20570084,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 31215468,
      "operating_profit": 28339427,
      "net_profit": 20095121,
      "equity": 20035947,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "913013476" })

Spør AI-assistenten

  • Hva var driftsmarginen til Tungasletta 2 AS i 2025?
  • Hvor mye falt omsetningen til Tungasletta 2 AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
  • Hvor stort underskudd hadde Tungasletta 2 AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?

Roller og styre5

Styre

4Sist endret 21.04.2026
Styrets lederSignatur
Harald Mohn(f. 1976)
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur

Revisor

1Sist endret 06.10.2026
Revisor
repr. CEDRA NORGE ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →Tiltrådte oktober 2026
API og MCPGET /company/913013476/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/913013476/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "913013476",
  "roles": [
    { "role_type": "Revisor", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    { "role_type": "Styremedlem", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "913013476" })

Spør AI-assistenten

  • List alle roller i Tungasletta 2 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Tungasletta 2 AS?
  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Tungasletta 2 AS?

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 1 ute

Inn (1)
Ut (1)
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Trondheim Areal ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %1

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/913013476/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/913013476/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "913013476",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "TRONDHEIM AREAL AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "913013476" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem eier Tungasletta 2 AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Tungasletta 2 AS eier Trondheim Areal AS, og hvem eier resten?
  • Hvor mange aksjonærer har Tungasletta 2 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Union Real Estate Fund III ScspUtenlandsk · Luxemburg
5,3 %
Geveran Trading Co. LimitedUtenlandsk · Kypros
5,0 %
Vis 13 flere eiere ↓
Olive Capital SauUtenlandsk · Andorra
1,0 %
Fine Line Luxembourg S.a.r.l.Utenlandsk · Luxemburg
0,9 %

Viser de 25 største av 233 beregnede eiere.

Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Tungasletta 2 ASBEDRUtleie av egen eller leid fast eiendomTrondheim−

Kunngjøringer43

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/913013476/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/913013476/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "913013476",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-10-06", "type": "Revisor", … },
    { "dato": "2026-07-01", "type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "913013476" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Tungasletta 2 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Tungasletta 2 AS sist godkjent årsregnskap?
  • Når ble styret i Tungasletta 2 AS sist endret?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
    +CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
  2. Endring i roller og styre
    +CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)−HKW NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
  3. Endring i roller og styre
    +HKW NORGE MOMENTUM AS(Revisor)−RSM NORGE AS(Revisor)
  4. Endring i roller og styre
    +Christopher John Karlsen(Styrets leder)+Harald Mohn(Styremedlem)+Jan Kjeran Kolsrud(Styremedlem)−Finn Erik Røed(Styremedlem)−Geir Oddvar Løseth(Styremedlem)−Lars Even Moe(Styrets leder)
  5. Endring i roller og styre
    −Lars Robert Kristiansen(Styremedlem)

Bransjesammenligning

Annen driftskostnad utgjør 78,6 % av driftsinntektene — 59,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin8,6 %42,3 %
Resultatmargin-18,3 %17,1 %
Egenkapitalandel16,8 %37,0 %
Likviditetsgrad5,931,76
Gjeldsgrad4,941,06
Egenkapitalrentabilitet-10,2 %5,7 %
Omsetningsvekst (siste år)-63,0 %+2,4 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Annen driftskostnad78,6 %19,2 %
Avskrivninger12,8 %14,8 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/913013476/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/913013476/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "913013476",
  "nace_code": "68.200",
  "industry_count": 64557,
  "revenue": { "value": 11540284, "percentile": 0.9403 },
  "operating_margin": { "value": 0.0864, "percentile": 0.2619 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "913013476" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor solid er Tungasletta 2 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Tungasletta 2 AS på i bransjen?
  • Hvor ligger Tungasletta 2 AS blant de 64557 selskapene i bransjen på omsetning og margin?

Folk spør om Tungasletta 2 AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Tungasletta 2 AS?

Det er registrert 76 545 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 2 844 i Trondheim.

Er Tungasletta 2 AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2013, som er lenger enn 48 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 135 andre selskaper i bransjen etablert.

Er Tungasletta 2 AS et aktivt selskap?

Tungasletta 2 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hva driver Tungasletta 2 AS med?

Tungasletta 2 AS driver innen utleie av egen eller leid fast eiendom, med NACE-kode 68.200 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Å investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.

Hvem er største aksjonær i Tungasletta 2 AS?

Største aksjonær i Tungasletta 2 AS er Trondheim Areal AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Hvordan går det økonomisk med Tungasletta 2 AS?

Tungasletta 2 AS hadde i 2025 en omsetning på 11,54 mill kr og et underskudd på 2,11 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hvor ligger Tungasletta 2 AS?

Forretningsadressen til Tungasletta 2 AS er c/o Lerka Eiendom AS Tungasletta 2, 7047, TRONDHEIM i Trondheim kommune.

Er Tungasletta 2 AS registrert i MVA-registeret?

Tungasletta 2 AS er registrert i MVA-registeret (siden 2025) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.

Hva er organisasjonsnummeret til Tungasletta 2 AS?

Organisasjonsnummeret til Tungasletta 2 AS er 913 013 476. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 02.01.2014.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Trøndelag