Tungasletta 8 AS
- Omsetning
- 14,3 mill
- +1,6 %
- Resultat
- 1,9 mill
- −85,2 %
Om Tungasletta 8 AS
Tungasletta 8 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2008 og har vært i drift i 18 år. Håkon Sundbye er styrets leder. I 2025 hadde Tungasletta 8 AS en omsetning på 14,30 mill kr, en økning på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,90 mill kr. Egenkapitalen var 27,26 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Trondheim Areal AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 843 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Trondheim, og ett av 76 540 i Norge. Det er eldre enn 60 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/993293229
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993293229" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993293229",
"name": "TUNGASLETTA 8 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TRONDHEIM", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "993293229" })Spør AI-assistenten
Hvor i Trondheim holder Tungasletta 8 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Tungasletta 8 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Tungasletta 8 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +1,6 % fra 2024 · +12,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 14,30 mill kr | 6,72 mill kr | 1,90 mill kr | 116,81 mill kr | 27,26 mill kr | 89,55 mill kr |
| 2024 | 14,08 mill kr | 20,51 mill kr | 12,84 mill kr | 113,99 mill kr | 27,18 mill kr | 86,80 mill kr |
| 2023 | 14,45 mill kr | 9,51 mill kr | 5,57 mill kr | 108,80 mill kr | 17,22 mill kr | 91,59 mill kr |
| 2022 | 13,56 mill kr | 8,04 mill kr | 4,01 mill kr | 99,46 mill kr | 17,91 mill kr | 81,55 mill kr |
| 2021 | 12,75 mill kr | 7,71 mill kr | 3,63 mill kr | 101,08 mill kr | 14,70 mill kr | 86,39 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 34 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 17 mill kr (14 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 2,3 mill kr (2 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 1,1 mill kr
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 5,6 mill kr
- Avgitt konsernbidrag
- 1,8 mill kr
API og MCPGET /company/993293229/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993293229/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993293229",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 14304519,
"operating_profit": 6722770,
"net_profit": 1895494,
"equity": 27261474,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 14078187,
"operating_profit": 20505021,
"net_profit": 12837742,
"equity": 27183832,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "993293229" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Tungasletta 8 AS per år.
Hvordan har omsetningen til Tungasletta 8 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Tungasletta 8 AS i 2025?
Roller og styre5
Styre
4Sist endret 03.11.2026Revisor
1Sist endret 06.10.2026API og MCPGET /company/993293229/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993293229/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993293229",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "993293229" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Tungasletta 8 AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Tungasletta 8 AS?
List alle roller i Tungasletta 8 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Trondheim Areal AS100 %
- Tungasletta Invest AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Trondheim Areal AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/993293229/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993293229/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993293229",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "TRONDHEIM AREAL AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "993293229" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Tungasletta 8 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Tungasletta 8 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Tungasletta 8 AS eier Trondheim Areal AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 233 beregnede eiere.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Andre selskaper eid av Trondheim Areal AS
5 selskaperAPI og MCPGET /company/993293229/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993293229/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993293229",
"chain": [
{ "org_no": "928048594", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "923214232", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "993293229", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "993293229" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Tungasletta 8 AS?
Hvem eier Tungasletta 8 AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Tungasletta 8 AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Tungasletta 8 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Trondheim | − |
Kunngjøringer46
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 3.11.2026 | Styre ↗ |
| 6.10.2026 | Revisor ↗ |
| 1.7.2026 | Revisor ↗ |
| 7.4.2026 | Styre ↗ |
| 18.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.8.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 4.5.2022 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/993293229/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993293229/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993293229",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-11-03", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2026-10-06", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "993293229" })Spør AI-assistenten
Når ble Tungasletta 8 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Tungasletta 8 AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Tungasletta 8 AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Håkon Sundbye(Styrets leder)+Stein Egil Valderhaug(Styremedlem)−Geir Oddvar Løseth(Styremedlem)−Lars Even Moe(Styrets leder)
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)−HKW NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
- Endring i roller og styre−Lars Robert Kristiansen(Styremedlem)
- Endring i roller og styre
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 33,6 % av driftsinntektene — 14,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 47,0 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 13,3 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 23,3 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 2,40 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 3,28 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 7,0 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +1,6 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 33,6 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 19,4 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/993293229/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993293229/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993293229",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64549,
"revenue": { "value": 14304519, "percentile": 0.9531 },
"operating_margin": { "value": 0.47, "percentile": 0.5492 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "993293229" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Tungasletta 8 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Tungasletta 8 AS på i bransjen?
Hvor ligger Tungasletta 8 AS blant de 64549 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+10 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Tungasletta 8 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Tungasletta 8 AS?
Det er registrert 76 540 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 2 843 i Trondheim.
Er Tungasletta 8 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2008, som er lenger enn 60 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 865 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Tungasletta 8 AS i Enhetsregisteret?
Tungasletta 8 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva driver Tungasletta 8 AS med?
Tungasletta 8 AS driver innen utleie av egen eller leid fast eiendom, med NACE-kode 68.200 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
Hva slags selskap er Tungasletta 8 AS?
Tungasletta 8 AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvilke eiere står bak Tungasletta 8 AS?
Tungasletta 8 AS eies i hovedsak av Trondheim Areal AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Tungasletta 8 AS?
I 2025 omsatte Tungasletta 8 AS for 14,30 mill kr, opp 2 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 1,90 mill kr.
Hva er driftsresultatet til Tungasletta 8 AS?
I 2025 hadde Tungasletta 8 AS et driftsresultat på 6,72 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på 47 %.
Hvor solid er balansen til Tungasletta 8 AS?
Egenkapitalen i Tungasletta 8 AS var 27,26 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 23,3 % av totalkapitalen.
Hva er organisasjonsnummeret til Tungasletta 8 AS?
Tungasletta 8 AS har org.nr 993 293 229 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.