Terminalvegen 8 AS
Org.nr 997875176
Om Terminalvegen 8 AS
Terminalvegen 8 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2012 og har vært i drift i 14 år. Steffen Vike Holm er styrets leder. I 2025 hadde Terminalvegen 8 AS en omsetning på 537 607 kr, en økning på 13 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 113 544 kr. Egenkapitalen var 43 544 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Rentox Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 054 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Bergen, og ett av 76 406 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 141 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Kjøp, utvikling, utleie og salg av fast eiendom.
Formål
Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 537 607 kr | 385 664 kr | 113 544 kr | 3,42 mill kr | 43 544 kr | 3,38 mill kr |
| 2024 | 476 360 kr | 295 786 kr | 51 070 kr | 3,45 mill kr | 30 000 kr | 3,42 mill kr |
| 2023 | 456 000 kr | 283 862 kr | 43 247 kr | 3,60 mill kr | 30 000 kr | 3,57 mill kr |
| 2022 | 408 000 kr | 248 677 kr | 73 498 kr | 3,72 mill kr | 30 000 kr | 3,69 mill kr |
| 2021 | 381 000 kr | 220 918 kr | 81 720 kr | 3,84 mill kr | 30 577 kr | 3,81 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at avskrivninger er den største kostnadsposten, med om lag 21 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 13 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Roller og styre5
Styre
4Sist endret 15.02.2024Regnskapsfører
1Sist endret 05.03.2024Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Rentox Holding AS100 %
- Litro AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Rentox Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 30 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Rentox Holding AS
2 selskaperUnderenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Terminalvegen 8 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Bergen | − |
Kunngjøringer33
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 18.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.3.2024 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 5.3.2024 | Revisor ↗ |
| 1.3.2024 | Signatur ↗ |
| 24.2.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.2.2024 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 15.2.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 15.2.2024 | Styre ↗ |
| 11.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 1,3 % | 36,9 % |
| Likviditetsgrad | 6,94 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 77,52 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 260,8 % | 5,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+4 til på samme adresse →Spørsmål og svar om Terminalvegen 8 AS
Hvor stor er bransjen Terminalvegen 8 AS tilhører?
Terminalvegen 8 AS er ett av 4 054 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Bergen, og ett av 76 406 på landsbasis.
Hvor lenge har Terminalvegen 8 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Terminalvegen 8 AS ble etablert i 2012 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 53 % av selskapene i bransjen.
Er Terminalvegen 8 AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Terminalvegen 8 AS i Brønnøysundregistrene.
Hva slags selskap er Terminalvegen 8 AS?
Organisasjonsformen til Terminalvegen 8 AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er styreleder i Terminalvegen 8 AS?
Styrets leder i Terminalvegen 8 AS er Steffen Vike Holm. Styret har totalt 4 registrerte medlemmer.
Hvilke eiere står bak Terminalvegen 8 AS?
Største aksjonær i Terminalvegen 8 AS er Rentox Holding AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Terminalvegen 8 AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 537 607 kr, opp 13 % fra 2024. Egenkapitalen var 43 544 kr ved årsslutt.
Er Terminalvegen 8 AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2013. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.