Larkollveien 801 AS
- Omsetning
- 27,8 mill
- +47,7 %
- Resultat
- 10,4 mill
- +374,4 %
Om Larkollveien 801 AS
Larkollveien 801 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Moss, Østfold. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2007 og har vært i drift i 19 år. Bård Bjølgerud er styrets leder. I 2025 hadde Larkollveien 801 AS en omsetning på 27,78 mill kr, en økning på 48 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 10,39 mill kr. Egenkapitalen var 157,00 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Baystead Midco AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 594 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Moss, og ett av 76 533 i Norge. Det er eldre enn 65 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Kjøp, salg, utvikling og utleie av fast eiendom.
Formål
Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/990894116
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990894116" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990894116",
"name": "LARKOLLVEIEN 801 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "MOSS", "county": "ØSTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "990894116" })Spør AI-assistenten
Når ble Larkollveien 801 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Moss holder Larkollveien 801 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Larkollveien 801 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +47,7 % fra 2024 · +115,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 27,78 mill kr | 18,92 mill kr | 10,39 mill kr | 243,44 mill kr | 157,00 mill kr | 86,44 mill kr |
| 2024 | 18,81 mill kr | 8,64 mill kr | 2,19 mill kr | 237,33 mill kr | 151,62 mill kr | 85,71 mill kr |
| 2023 | 17,84 mill kr | 6,19 mill kr | 759 077 kr | 242,55 mill kr | 147,77 mill kr | 94,78 mill kr |
| 2022 | 15,25 mill kr | 3,82 mill kr | −91 515 kr | 256,10 mill kr | 146,15 mill kr | 109,95 mill kr |
| 2021 | 12,92 mill kr | 3,66 mill kr | 1,28 mill kr | 249,07 mill kr | 140,16 mill kr | 108,91 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Til gode hos konsernselskaper
- 12 mill kr (5 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 81 mill kr (33 % av balansen)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 3,6 mill kr
API og MCPGET /company/990894116/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990894116/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990894116",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 27780492,
"operating_profit": 18919754,
"net_profit": 10386207,
"equity": 157004719,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 18814305,
"operating_profit": 8640461,
"net_profit": 2189375,
"equity": 151618512,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "990894116" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Larkollveien 801 AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Larkollveien 801 AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Larkollveien 801 AS de siste årene.
Roller og styre3
Styre
1Sist endret 07.07.2025Regnskapsfører
1Sist endret 02.12.2025Revisor
1Sist endret 05.10.2026API og MCPGET /company/990894116/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990894116/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990894116",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "990894116" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Larkollveien 801 AS?
Hvem er regnskapsfører for Larkollveien 801 AS?
List alle roller i Larkollveien 801 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Baystead Midco AS100 %
- Fische AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Baystead Midco AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/990894116/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990894116/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990894116",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "BAYSTEAD MIDCO AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "990894116" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Larkollveien 801 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Larkollveien 801 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Larkollveien 801 AS eier Baystead Midco AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 7 flere eiere ↓Vis færre ↑
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Andre selskaper eid av Baystead Midco AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/990894116/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990894116/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990894116",
"chain": [
{ "org_no": "929046889", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "929047583", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "990894116", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "990894116" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Larkollveien 801 AS?
Hvem eier Larkollveien 801 AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Larkollveien 801 AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Larkollveien 801 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Moss | − |
Kunngjøringer55
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 5.10.2026 | Revisor ↗ |
| 9.9.2026 | Revisor ↗ |
| 22.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.1.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 7.7.2025 | Redegjørelse finansiell bistand erverv av aksjer ↗ |
| 7.7.2025 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 7.7.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 7.7.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 7.7.2025 | Signatur ↗ |
| 7.7.2025 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/990894116/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990894116/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990894116",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-05", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-09-09", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "990894116" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Larkollveien 801 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Larkollveien 801 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Larkollveien 801 AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE BOREALIS AS(Revisor)
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE BOREALIS AS(Revisor)−ERNST & YOUNG AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+ENORA AS(Regnskapsfører)−TOWER NEWCO AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 12,9 % av driftsinntektene — 6,3 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 68,1 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 37,4 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 64,5 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,22 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,55 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 6,6 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +47,7 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 12,9 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 19,0 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/990894116/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990894116/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990894116",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64534,
"revenue": { "value": 27780492, "percentile": 0.9785 },
"operating_margin": { "value": 0.681, "percentile": 0.8003 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "990894116" })Spør AI-assistenten
Er Larkollveien 801 AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er Larkollveien 801 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Larkollveien 801 AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Larkollveien 801 AS
Hvor stor er bransjen Larkollveien 801 AS tilhører?
Larkollveien 801 AS er ett av 594 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Moss, og ett av 76 533 på landsbasis.
Hvor lenge har Larkollveien 801 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Larkollveien 801 AS ble etablert i 2007 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 65 % av selskapene i bransjen.
Er Larkollveien 801 AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Larkollveien 801 AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem er største aksjonær i Larkollveien 801 AS?
Største aksjonær i Larkollveien 801 AS er Baystead Midco AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvem er morselskapet til Larkollveien 801 AS?
Selskapet er datterselskap av Baystead Midco AS (100 % eierandel). Øverste morselskap i konsernet er Baystead AS.
Går Larkollveien 801 AS med overskudd?
Larkollveien 801 AS hadde i 2025 en omsetning på 27,78 mill kr og et overskudd på 10,39 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Larkollveien 801 AS?
Driftsresultatet for 2025 var 18,92 mill kr (driftsmargin 68,1 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Larkollveien 801 AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Larkollveien 801 AS en egenkapital på 157,00 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 64,5 %.
Hvor stor aksjekapital har Larkollveien 801 AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Larkollveien 801 AS er 2,28 mill kr (100 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Østfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.