Sensocure AS
- Omsetning
- 2,1 mill
- +7 %
- Resultat
- −14,9 mill
- 7 års regnskap
- Ansatte
- 23
- +2 siden mars
Om Sensocure AS
Sensocure AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Horten, Vestfold. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av måle-, kontroll- og navigasjonsinstrumenter. Virksomheten ble stiftet i 2011 og har vært i drift i 15 år. Trond Herje er daglig leder, og Stein Ivar Hansen er styreleder. I 2025 hadde Sensocure AS en omsetning på 2,13 mill kr, en økning på 7 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 14,93 mill kr. Egenkapitalen var 23,95 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Monitum Holding AS med 15,5 % av aksjene. Selskapet er ett av 7 innen produksjon av måle-, kontroll- og navigasjonsinstrumenter i Horten, og ett av 167 i Norge. Det ble etablert samme år som 7 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (80 %).
Aktivitet
Utvikling, produksjon og salg av sensorteknologi primært rettet mot medisinsk sektor.
Formål
Framstille og utvikle produkter som kan tidlig detektere infeksjoner, kardiovaskulære sykdommer og andre større sykdomsgrupper. Produktene skal kunne brukes i dyr og mennesker,friske og syke.
API og MCPGET /company/997608445
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997608445" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997608445",
"name": "SENSOCURE AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "26.510",
"nace_desc": "Produksjon av måle-, kontroll- og navigasjonsinstrumenter",
"employees": 23,
"address": { "municipality": "HORTEN", "county": "VESTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "997608445" })Spør AI-assistenten
Hvor i Horten holder Sensocure AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Sensocure AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Sensocure AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +7 % fra 2024 · +12,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,13 mill kr | −14,64 mill kr | −14,93 mill kr | 101,73 mill kr | 23,95 mill kr | 77,78 mill kr |
| 2024 | 1,99 mill kr | −10,92 mill kr | −13,39 mill kr | 80,48 mill kr | 23,38 mill kr | 57,10 mill kr |
| 2023 | 3,14 mill kr | −18,11 mill kr | −20,45 mill kr | 75,13 mill kr | 11,63 mill kr | 63,50 mill kr |
| 2022 | 11,94 mill kr | – | – | 53,71 mill kr | 28,16 mill kr | 39,63 mill kr |
| 2021 | 1,89 mill kr | −1,16 mill kr | −1,48 mill kr | 49,95 mill kr | 16,45 mill kr | 33,50 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig.
API og MCPGET /company/997608445/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997608445/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997608445",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2126934,
"operating_profit": -14639588,
"net_profit": -14932651,
"equity": 23946731,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 1987504,
"operating_profit": -10919858,
"net_profit": -13392954,
"equity": 23379122,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "997608445" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Sensocure AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Sensocure AS fra 2024 til 2025?
Hvor stort underskudd hadde Sensocure AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Roller og styre9
Daglig leder
1Sist endret 18.11.2015Styre
6Sist endret 13.08.2025Regnskapsfører
1Sist endret 28.10.2023Revisor
1Sist endret 03.11.2014API og MCPGET /company/997608445/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997608445/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997608445",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "997608445" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Sensocure AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Sensocure AS?
Hvem er regnskapsfører for Sensocure AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
5 nye · 7 endret eierandel
- Mester Blomst AS4,8 % → 9,8 %
- Monitum Holding AS19,6 % → 15,5 %
- Kobben AS16,3 % → 12,9 %
- Hyko Invest AS17,4 % → 14,2 %
- Cct Holding AS17,4 % → 14,6 %
- Ascent Invest AS11,8 % → 9,3 %
- Haukvik AS0,3 % → 2,3 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Monitum Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 15,5 % | 37 613 |
| Cct Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 14,6 % | 35 347 |
| Hyko Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 14,2 % | 34 496 |
| Kobben AS | Selskap | Ordinære aksjer | 12,9 % | 31 241 |
| Mester Blomst AS | Selskap | Ordinære aksjer | 9,8 % | 23 898 |
| Ascent Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 9,3 % | 22 655 |
| Eic Fund | Selskap | Ordinære aksjer | 7,9 % | 19 117 |
| Aqua Victoria AS | Selskap | Ordinære aksjer | 3,8 % | 9 340 |
| Jarlsberg Partners Management AS | Selskap | Ordinære aksjer | 3,1 % | 7 452 |
| Haukvik AS | Selskap | Ordinære aksjer | 2,3 % | 5 648 |
23 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/997608445/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997608445/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997608445",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "MONITUM HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 15.48,
"year": 2025,
…
},
{ "shareholder_name": "CCT HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 14.55, "year": 2025, … },
…
],
"total": 23
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "997608445" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Sensocure AS eier Monitum Holding AS, og hvem eier resten?
Hvem er de fem største aksjonærene i Sensocure AS?
Er Sensocure AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 60 beregnede eiere.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Sensocure AS | BEDR | Produksjon av måle-, kontroll- og navigasjonsinstrumenter | Horten | 23 |
Kunngjøringer61
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 28.8.2026 | Fullmakt kapitalforhøyelse ↗ |
| 28.8.2026 | Kapital ↗ |
| 28.8.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 25.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.8.2025 | Kapital ↗ |
| 13.8.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 13.8.2025 | Styre ↗ |
| 1.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.3.2025 | Kapital ↗ |
| 3.3.2025 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/997608445/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997608445/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997608445",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-28", "type": "Fullmakt kapitalforhøyelse", … },
{ "dato": "2026-08-28", "type": "Kapital", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "997608445" })Spør AI-assistenten
Har Sensocure AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Sensocure AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Sensocure AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:22→23
- Endring i aksjekapital
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:21→22
- Endring i roller og styre
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 342,1 % av driftsinntektene — 325,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -688,3 % | 7,8 % |
| Resultatmargin | -702,1 % | 7,3 % |
| Egenkapitalandel | 23,5 % | 47,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,29 | 1,49 |
| Gjeldsgrad | 3,25 | 0,78 |
| Egenkapitalrentabilitet | -62,4 % | 7,1 % |
| Omsetning per ansatt | 92 475,391 kr | 2,55 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 4,4 % | 35,8 % |
| Lønnskostnad | 330,5 % | 34,1 % |
| Annen driftskostnad | 342,1 % | 16,3 % |
| Avskrivninger | 3,7 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/997608445/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997608445/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997608445",
"nace_code": "26.510",
"industry_count": 139,
"revenue": { "value": 2126934, "percentile": 0.4853 },
"operating_margin": { "value": -6.883, "percentile": 0.0404 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "997608445" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Sensocure AS blant de 139 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Sensocure AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Sensocure AS blant de største selskapene innen produksjon av måle-, kontroll- og navigasjonsinstrumenter?
Offentlig støtte
Sensocure AS er registrert med 15 tildelinger fra Innovasjon Norge (21,14 mill kr), 22 forskningsprosjekter fra Forskningsrådet (53,08 mill kr) og 19 SkatteFUNN-søknader, 18 godkjent.
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 10.3.2026 | Innovasjonstilskudd | Andre innovasjonstilskudd | 70 000 kr | Tilskudd |
| 26.2.2026 | Innovasjonstilskudd | Forsknings- og utviklingstilskudd | 1,88 mill kr | Tilskudd |
| 23.1.2026 | Innovasjonstilskudd | Andre innovasjonstilskudd | 70 000 kr | Tilskudd |
| 14.11.2025 | Innovasjonstilskudd | Andre innovasjonstilskudd | 70 000 kr | Tilskudd |
| 2.10.2020 | Risikolån og garantier | Landsdekkende risikolån | 2,50 mill kr | Lån |
| 2.10.2020 | Ekstraordinære tiltak | Koronatiltak | 8,00 mill kr | Tilskudd |
| 30.6.2017 | Innovasjonstilskudd | Forsknings- og utviklingstilskudd | 400 000 kr | Tilskudd |
| 24.5.2016 | Innovasjonstilskudd | Forsknings- og utviklingstilskudd | 4,25 mill kr | Tilskudd |
| 16.12.2015 | Klynger og nettverk | Klyngeprogrammet | 200 000 kr | Tilskudd |
| 30.10.2015 | Klynger og nettverk | Klyngeprogrammet | 150 000 kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/997608445/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997608445/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997608445",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Innovasjonstilskudd",
"innvilget_belop": 70000,
"innvilget_dato": "2026-03-10",
…
},
…
],
"forskningsradet": [
{
"prosjekttittel": "SENSORFUTURE – Skalerbar infrastruktur for trådløs helsemonitorering",
"prosjektstart": 2026,
"tildelt_belop": 0,
…
},
…
],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "Måling av systemiske CO₂-nivåer med en ny biosensor; DISCO-studien",
"godkjent": true,
"innsendt_dato": "2025-08-27",
…
},
…
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "997608445" })Spør AI-assistenten
Hvilke forskningsprosjekter har Sensocure AS hatt hos Forskningsrådet?
Oppsummer all offentlig støtte til Sensocure AS per år.
Hvilken offentlig støtte har Sensocure AS fått?
Immaterielle rettigheter
Sensocure AS har 4 varemerker, 2 patenter og 1 design registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| SENSOCURE ↗ | 202300747 | 325440 | Registrert | 18.1.2033 |
| Sensocure ↗ | 201713562 | 296644 | Registrert | 13.10.2027 |
| EARLY WARNING - EARLY ACTION ↗ | 200206500 | 226507 | Registrert | 2.5.2035 |
| ISCALERT ↗ | 200206668 | 226508 | Registrert | 2.5.2035 |
Kilde: Patentstyret
Lignende selskaper
AIOgså i Horten
1 000+ til i Horten →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Sensocure AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Sensocure AS?
Det er registrert 167 selskaper i Norge innen produksjon av måle-, kontroll- og navigasjonsinstrumenter, hvorav 7 i Horten.
Er Sensocure AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2011, som er lenger enn 42 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 7 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Sensocure AS bedre enn andre i bransjen?
Sensocure AS hadde en driftsmargin på −688,3 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 7,8 % for produksjon av måle-, kontroll- og navigasjonsinstrumenter.
Er Sensocure AS et aktivt selskap?
Sensocure AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Sensocure AS?
Daglig leder i Sensocure AS er Trond Herje, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Sensocure AS?
Største aksjonær i Sensocure AS er Monitum Holding AS med 15,5 % av aksjene, fulgt av Cct Holding AS (14,6 %) og Hyko Invest AS (14,2 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Sensocure AS?
I 2025 omsatte Sensocure AS for 2,13 mill kr, opp 7 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 14,93 mill kr.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Sensocure AS?
Sensocure AS er vurdert til C – Moderat i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Får Sensocure AS støtte fra Innovasjon Norge eller Forskningsrådet?
I offentlige tildelingsdata er Sensocure AS oppført med 15 tildelinger fra Innovasjon Norge (til sammen 21,14 mill kr), 22 prosjekter hos Forskningsrådet og 18 godkjente SkatteFUNN-søknader. Detaljene vises i seksjonen Offentlig støtte på denne siden.
Hvor ligger Sensocure AS?
Forretningsadressen til Sensocure AS er Langmyra 11B, 3185, SKOPPUM i Horten kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.