Sensorlink AS
- Omsetning
- 68,6 mill
- +181,6 %
- Resultat
- −7,8 mill
- 7 års regnskap
- Ansatte
- 17
- −1 siden mars
Om Sensorlink AS
Sensorlink AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av måle-, kontroll- og navigasjonsinstrumenter. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Torkel Fyrvik er daglig leder, og Jan Trygve Håbrekke er styreleder. I 2025 hadde Sensorlink AS en omsetning på 68,62 mill kr, en økning på 182 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 7,81 mill kr. Egenkapitalen var 6,24 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Sensorlink Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 13 innen produksjon av måle-, kontroll- og navigasjonsinstrumenter i Trondheim, og ett av 167 i Norge. Det ble etablert samme år som 7 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (80 %).
Aktivitet og formål
Utvikling, produksjon, salg lisensiering, service og all annen utnyttelse av sensorer, instrumenter og elektronisk utstyr, samt handels, service og agentur virksomhet i tilknytning til dette, investeringsvirksomhet av enhver art og all annen virksomhet i forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/924912472
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924912472" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924912472",
"name": "SENSORLINK AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "26.510",
"nace_desc": "Produksjon av måle-, kontroll- og navigasjonsinstrumenter",
"employees": 17,
"address": { "municipality": "TRONDHEIM", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "924912472" })Spør AI-assistenten
Hvor i Trondheim holder Sensorlink AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Sensorlink AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Sensorlink AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +181,6 % fra 2024 · +741,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 68,62 mill kr | −3,48 mill kr | −7,81 mill kr | 46,56 mill kr | 6,24 mill kr | 40,32 mill kr |
| 2024 | 24,36 mill kr | −17,73 mill kr | −15,26 mill kr | 47,34 mill kr | 14,05 mill kr | 33,29 mill kr |
| 2023 | 31,42 mill kr | 1,69 mill kr | 1,41 mill kr | 46,01 mill kr | 14,60 mill kr | 31,41 mill kr |
| 2022 | 19,22 mill kr | −5,40 mill kr | −3,86 mill kr | 30,23 mill kr | 9,78 mill kr | 20,46 mill kr |
| 2021 | 8,16 mill kr | −4,45 mill kr | −3,30 mill kr | 23,46 mill kr | 13,20 mill kr | 10,26 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 59 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 29 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 32 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/924912472/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924912472/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924912472",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 68615937,
"operating_profit": -3477648,
"net_profit": -7810368,
"equity": 6237008,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 24362753,
"operating_profit": -17729906,
"net_profit": -15263911,
"equity": 14047376,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "924912472" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Sensorlink AS per år.
Hvordan har omsetningen til Sensorlink AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Sensorlink AS i 2025?
Roller og styre7
Daglig leder
1Sist endret 28.11.2020Styre
4Sist endret 18.05.2022Regnskapsfører
1Sist endret 09.10.2026Revisor
1Sist endret 14.04.2020API og MCPGET /company/924912472/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924912472/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924912472",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "924912472" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Sensorlink AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Sensorlink AS?
Hvem er regnskapsfører for Sensorlink AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Sensorlink AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Sensorlink Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 532 059 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/924912472/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924912472/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924912472",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "SENSORLINK HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "924912472" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Sensorlink AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Sensorlink AS eier Sensorlink Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Sensorlink AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/924912472/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924912472/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924912472",
"chain": [
{ "org_no": "998906210", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "924912472", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "924912472" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Sensorlink AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Sensorlink AS | BEDR | Produksjon av måle-, kontroll- og navigasjonsinstrumenter | Trondheim | 17 |
Kunngjøringer18
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 9.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.1.2025 | Kapital ↗ |
| 27.1.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 27.1.2025 | Foretaksnavn ↗ |
| 2.12.2024 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 16.10.2024 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 17.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/924912472/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924912472/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924912472",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-09", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-04-09", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "924912472" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Sensorlink AS sist endret?
Har Sensorlink AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hvilke fusjoner har Sensorlink AS vært involvert i?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre−SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS(Regnskapsfører)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:19→17
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:18→19
- Endring i roller og styre
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 59,2 % av driftsinntektene — 23,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -5,1 % | 7,8 % |
| Resultatmargin | -11,4 % | 7,3 % |
| Egenkapitalandel | 13,4 % | 48,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,88 | 1,49 |
| Gjeldsgrad | 6,46 | 0,78 |
| Egenkapitalrentabilitet | -125,2 % | 7,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +181,6 % | +4,3 % |
| Omsetning per ansatt | 4,04 mill kr | 2,55 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 59,2 % | 35,8 % |
| Lønnskostnad | 29,3 % | 34,1 % |
| Annen driftskostnad | 10,6 % | 16,3 % |
| Avskrivninger | 6,0 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/924912472/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924912472/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924912472",
"nace_code": "26.510",
"industry_count": 139,
"revenue": { "value": 68615937, "percentile": 0.7647 },
"operating_margin": { "value": -0.0507, "percentile": 0.2727 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "924912472" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Sensorlink AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Sensorlink AS på i bransjen?
Hvor ligger Sensorlink AS blant de 139 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Offentlig støtte
Sensorlink AS er registrert med 1 tildeling fra Innovasjon Norge (3,00 mill kr) og 2 SkatteFUNN-søknader, 2 godkjent.
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 24.8.2021 | Risikolån og garantier | Landsdekkende garantier | 3,00 mill kr | Garanti |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/924912472/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924912472/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924912472",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Risikolån og garantier",
"innvilget_belop": 3000000,
"innvilget_dato": "2021-08-24",
…
}
],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{ "prosjekttittel": "Swarm IoT Cloud", "godkjent": true, "innsendt_dato": "2023-03-08", … },
…
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "924912472" })Spør AI-assistenten
Hvilken offentlig støtte har Sensorlink AS fått?
Hvor mye har Sensorlink AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Sensorlink AS søkt om, og ble de godkjent?
Investeringer
SENSORLINK AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Sensorlink AS | Trondheim | 100,0 % | 2020 | 2023 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+43 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Sensorlink AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Sensorlink AS?
Det er registrert 167 selskaper i Norge innen produksjon av måle-, kontroll- og navigasjonsinstrumenter, hvorav 13 i Trondheim.
Er Sensorlink AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2020, som er lenger enn 22 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 7 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Sensorlink AS bedre enn andre i bransjen?
Sensorlink AS hadde en driftsmargin på −5,1 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 7,8 % for produksjon av måle-, kontroll- og navigasjonsinstrumenter.
Er Sensorlink AS et aktivt selskap?
Sensorlink AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Sensorlink AS?
Daglig leder i Sensorlink AS er Torkel Fyrvik, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Sensorlink AS?
Største aksjonær i Sensorlink AS er Sensorlink Holding AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Sensorlink AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 68,62 mill kr, opp 182 % fra 2024. Egenkapitalen var 6,24 mill kr ved årsslutt.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Sensorlink AS?
Sensorlink AS er vurdert til C – Moderat i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvor mange ansatte har Sensorlink AS?
Sensorlink AS har 17 ansatte registrert i NAV Aa-registeret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.