Safran Sensing Technologies Norway AS
- Omsetning
- 163 mill
- +17,3 %
- Resultat
- 7,0 mill
- +103,3 %
- Ansatte
- 62
- +2 siden mars
Om Safran Sensing Technologies Norway AS
Safran Sensing Technologies Norway AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Horten, Vestfold. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av måle-, kontroll- og navigasjonsinstrumenter. Virksomheten ble stiftet i 2012 og har vært i drift i 14 år. Christian Holm Edvardsen er daglig leder, og Antoine Bruno Maurice Duverger er styreleder. I 2025 hadde Safran Sensing Technologies Norway AS en omsetning på 163,00 mill kr, en økning på 17 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 6,96 mill kr. Egenkapitalen var 18,92 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Sensonor Holding Ag med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 7 innen produksjon av måle-, kontroll- og navigasjonsinstrumenter i Horten, og ett av 167 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (80 %).
Aktivitet
Utvikling, produksjon, markedsføring og salg av elektroniske komponenter og moduler samt systemer og programvare knyttet til dette, tjenester og andre aktiviteter i sammenheng med dette.
Formål
Utvikling, produksjon, markedsføring og salg av elektroniske komponenter og moduler samt systemer og programvare knyttet til dette, tjenester og andre aktiviteter i sammenheng med dette, herunder deltakelse i andre selskaper med lignende virksomhet.
API og MCPGET /company/998068266
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998068266" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998068266",
"name": "SAFRAN SENSING TECHNOLOGIES NORWAY AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "26.510",
"nace_desc": "Produksjon av måle-, kontroll- og navigasjonsinstrumenter",
"employees": 62,
"address": { "municipality": "HORTEN", "county": "VESTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "998068266" })Spør AI-assistenten
Hvor i Horten holder Safran Sensing Technologies Norway AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Safran Sensing Technologies Norway AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Safran Sensing Technologies Norway AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +17,3 % fra 2024 · +3,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 163,00 mill kr | 14,60 mill kr | 6,96 mill kr | 203,31 mill kr | 18,92 mill kr | 184,39 mill kr |
| 2024 | 138,93 mill kr | 8,97 mill kr | 3,43 mill kr | 156,34 mill kr | 11,95 mill kr | 144,38 mill kr |
| 2023 | 152,05 mill kr | 12,68 mill kr | 4,81 mill kr | 143,49 mill kr | 8,53 mill kr | 134,97 mill kr |
| 2022 | 120,92 mill kr | −47,22 mill kr | −69,71 mill kr | 138,03 mill kr | −31,29 mill kr | 169,32 mill kr |
| 2021 | 157,52 mill kr | 4,69 mill kr | 318 736 kr | 138,79 mill kr | 38,43 mill kr | 100,36 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 48 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 39 prosent av driftsinntektene.
Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/998068266/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998068266/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998068266",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 163000612,
"operating_profit": 14601085,
"net_profit": 6963339,
"equity": 18915821,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 138925733,
"operating_profit": 8968134,
"net_profit": 3425796,
"equity": 11952482,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "998068266" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Safran Sensing Technologies Norway AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Safran Sensing Technologies Norway AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Safran Sensing Technologies Norway AS per år.
Roller og styre8
Daglig leder
1Sist endret 07.05.2025Styre
5Sist endret 03.11.2026Regnskapsfører
1Sist endret 25.04.2023Revisor
1Sist endret 30.03.2012API og MCPGET /company/998068266/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998068266/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998068266",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "998068266" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Safran Sensing Technologies Norway AS?
List alle roller i Safran Sensing Technologies Norway AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Safran Sensing Technologies Norway AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Sensonor Holding Ag100 %
- Sensonor Holding AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Sensonor Holding Ag | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 18 349 640 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/998068266/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998068266/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998068266",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "SENSONOR HOLDING AG", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "998068266" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Safran Sensing Technologies Norway AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Safran Sensing Technologies Norway AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Safran Sensing Technologies Norway AS eier Sensonor Holding Ag, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Safran Sensing Technologies Norway AS | BEDR | Produksjon av måle-, kontroll- og navigasjonsinstrumenter | Horten | 62 |
Kunngjøringer70
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 3.11.2026 | Styre ↗ |
| 21.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.4.2026 | Styre ↗ |
| 4.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.6.2025 | Styre ↗ |
| 7.5.2025 | Daglig leder ↗ |
| 23.12.2024 | Styre ↗ |
| 5.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.1.2024 | Kapital ↗ |
| 11.1.2024 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/998068266/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998068266/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998068266",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-11-03", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2026-07-21", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "998068266" })Spør AI-assistenten
Har Safran Sensing Technologies Norway AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Safran Sensing Technologies Norway AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Safran Sensing Technologies Norway AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Antoine Bruno Maurice Duverger(Styrets leder)−Pierre Claude Maurice Syx(Styrets leder)
- Stilling utlystProduction Support
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:60→62
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:59→60
- Stilling utlystProduction Support
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 48,4 % av driftsinntektene — 32,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 9,0 % | 7,8 % |
| Resultatmargin | 4,3 % | 7,3 % |
| Egenkapitalandel | 9,3 % | 47,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,65 | 1,49 |
| Gjeldsgrad | 9,75 | 0,78 |
| Egenkapitalrentabilitet | 36,8 % | 7,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +17,3 % | +3,6 % |
| Omsetning per ansatt | 2,63 mill kr | 2,55 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 30,1 % | 35,8 % |
| Lønnskostnad | 38,6 % | 34,1 % |
| Annen driftskostnad | 48,4 % | 16,3 % |
| Avskrivninger | 5,6 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/998068266/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998068266/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998068266",
"nace_code": "26.510",
"industry_count": 139,
"revenue": { "value": 163000612, "percentile": 0.8529 },
"operating_margin": { "value": 0.0896, "percentile": 0.5556 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "998068266" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Safran Sensing Technologies Norway AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Safran Sensing Technologies Norway AS blant de største selskapene innen produksjon av måle-, kontroll- og navigasjonsinstrumenter?
Hvor solid er Safran Sensing Technologies Norway AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Offentlig støtte
Safran Sensing Technologies Norway AS er registrert med 2 tildelinger fra Innovasjon Norge (5,46 mill kr), 9 forskningsprosjekter fra Forskningsrådet (38,64 mill kr) og 11 SkatteFUNN-søknader, 9 godkjent.
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 18.12.2025 | Innovasjonstilskudd | Landsdekkende innovasjonstilskudd | 5,36 mill kr | Tilskudd |
| 26.9.2016 | Klynger og nettverk | Klyngeprogrammet | 100 000 kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/998068266/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998068266/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998068266",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Innovasjonstilskudd",
"innvilget_belop": 5360000,
"innvilget_dato": "2025-12-18",
…
},
…
],
"forskningsradet": [
{
"prosjekttittel": "Developing a learning production system for people development, continuous improvement and innovation",
"prosjektstart": 2026,
"tildelt_belop": 1973000,
…
},
…
],
"skattefunn": [
{ "prosjekttittel": "High Performance IMU-module", "godkjent": true, "innsendt_dato": "2024-08-31", … },
…
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "998068266" })Spør AI-assistenten
Hvilke forskningsprosjekter har Safran Sensing Technologies Norway AS hatt hos Forskningsrådet?
Oppsummer all offentlig støtte til Safran Sensing Technologies Norway AS per år.
Hvilken offentlig støtte har Safran Sensing Technologies Norway AS fått?
Ledige stillinger
Safran Sensing Technologies Norway AS har utlyst 1 ledige stilling på arbeidsplassen.no (NAV).
| Publisert | Stilling | Sted | Omfang | Frist |
|---|---|---|---|---|
| 29.10.2026 | Production Support Industri og produksjon | HORTEN | Fast · Heltid | 15.11.2026 |
Kilde: NAV
API og MCPGET /company/998068266/stillinger
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998068266/stillinger" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"agg": { "active_count": 1, "posted_12mo": 2 },
"total": 1,
"hits": [
{ "title": "Production Support", "municipal": "HORTEN", "application_due": "2026-11-15 00:00:00+00", … }
]
}MCP
get_company_stillinger({ "org_no": "998068266" })Spør AI-assistenten
Hvilke stillinger lyser Safran Sensing Technologies Norway AS ut nå?
Hva er søknadsfristen for stillingen «Production Support» hos Safran Sensing Technologies Norway AS?
Ansetter Safran Sensing Technologies Norway AS akkurat nå, og i hvilke typer roller?
Immaterielle rettigheter
Safran Sensing Technologies Norway AS har 2 varemerker registrert eller søkt hos Patentstyret.
Investeringer
SAFRAN SENSING TECHNOLOGIES NORWAY AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Kobben AS | Horten | 0,9 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Safran Sensing Technologies Norway AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Safran Sensing Technologies Norway AS?
Det er registrert 167 selskaper i Norge innen produksjon av måle-, kontroll- og navigasjonsinstrumenter, hvorav 7 i Horten.
Er Safran Sensing Technologies Norway AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2012, som er lenger enn 40 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvem er daglig leder i Safran Sensing Technologies Norway AS?
Daglig leder i Safran Sensing Technologies Norway AS er Christian Holm Edvardsen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Safran Sensing Technologies Norway AS?
Safran Sensing Technologies Norway AS eies i hovedsak av Sensonor Holding Ag (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Safran Sensing Technologies Norway AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 163,00 mill kr, opp 17 % fra 2024. Egenkapitalen var 18,92 mill kr ved årsslutt.
Hvor mange ansatte har Safran Sensing Technologies Norway AS?
Safran Sensing Technologies Norway AS har 62 ansatte registrert i NAV Aa-registeret.
Har Safran Sensing Technologies Norway AS registrerte immaterielle rettigheter?
Hos Patentstyret er det registrert 2 varemerker knyttet til Safran Sensing Technologies Norway AS.
Hva er organisasjonsnummeret til Safran Sensing Technologies Norway AS?
Safran Sensing Technologies Norway AS har org.nr 998 068 266 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.