Neslia Utvikling AS
- Omsetning
- 0
- −100 %
- Resultat
- −262 946
- −511,6 %
Om Neslia Utvikling AS
Neslia Utvikling AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2009 og har vært i drift i 17 år. Anders Vedal er styrets leder. I 2025 hadde Neslia Utvikling AS en omsetning på 0 kr, en nedgang på 100 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 262 946 kr. Egenkapitalen var 797 662 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Hovedstaden Utvikling AS med 75 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 565 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Oslo, og ett av 14 382 i Norge. Det er eldre enn 79 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet og formål
Prosjektering, eiendomsutvikling, kjøp og salg av fast eiendom og alt som dermed står i forbindelse, samt investering og deltagelse i likeartet virksomhet.
API og MCPGET /company/994769030
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994769030" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994769030",
"name": "NESLIA UTVIKLING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.120",
"nace_desc": "Utvikling og salg av byggeprosjekter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "994769030" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Neslia Utvikling AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Neslia Utvikling AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Neslia Utvikling AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −100 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −368 052 kr | −262 946 kr | 1,14 mill kr | 797 662 kr | 341 729 kr |
| 2024 | 200 000 kr | −250 193 kr | 63 885 kr | 3,58 mill kr | 1,06 mill kr | 2,52 mill kr |
| 2023 | 1,40 mill kr | 2,85 mill kr | 3,06 mill kr | 6,88 mill kr | 2,50 mill kr | 4,38 mill kr |
| 2022 | 34 169 kr | 42 217 kr | −1,15 mill kr | 7,38 mill kr | 2,79 mill kr | 4,59 mill kr |
| 2021 | 157,30 mill kr | 42,56 mill kr | 33,31 mill kr | 47,29 mill kr | 3,94 mill kr | 43,36 mill kr |
Balanse
2025API og MCPGET /company/994769030/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994769030/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994769030",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -368052, "net_profit": -262946, "equity": 797662, … },
{
"year": 2024,
"revenue": 200000,
"operating_profit": -250193,
"net_profit": 63885,
"equity": 1060608,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "994769030" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Neslia Utvikling AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Neslia Utvikling AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Neslia Utvikling AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre6
Styre
5Sist endret 12.01.2016Revisor
1Sist endret 29.10.2025API og MCPGET /company/994769030/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994769030/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994769030",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "994769030" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Neslia Utvikling AS?
List alle roller i Neslia Utvikling AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Neslia Utvikling AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Vedal Investor AS17,5 %
- Vedal Eiendomspartner AShadde 17,5 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Hovedstaden Utvikling AS | Selskap | Ordinære aksjer | 75,0 % | 18 750 |
| Vedal Investor AS | Selskap | Ordinære aksjer | 17,5 % | 4 375 |
| Ringkjøb Eiendom AS | Selskap | Ordinære aksjer | 7,5 % | 1 875 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/994769030/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994769030/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994769030",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "HOVEDSTADEN UTVIKLING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 75,
"year": 2025,
…
},
{ "shareholder_name": "VEDAL INVESTOR AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 17.5, "year": 2025, … },
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "994769030" })Spør AI-assistenten
Er Neslia Utvikling AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Neslia Utvikling AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Neslia Utvikling AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 30 beregnede eiere.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
API og MCPGET /company/994769030/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994769030/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994769030",
"chain": [
{ "org_no": "915648673", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "994769030", "owner_pct": 75, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "994769030" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Neslia Utvikling AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Neslia Utvikling AS | BEDR | Utvikling og salg av byggeprosjekter | Oslo | − |
Kunngjøringer60
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 24.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.10.2025 | Revisor ↗ |
| 23.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.10.2024 | Daglig leder ↗ |
| 10.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.10.2021 | Godkjent mellombalanse ↗ |
| 2.9.2021 | Kapital ↗ |
| 2.9.2021 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/994769030/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994769030/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994769030",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-24", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-10-29", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "994769030" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Neslia Utvikling AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Neslia Utvikling AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Neslia Utvikling AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 70,0 % | 20,6 % |
| Likviditetsgrad | 3,33 | 2,03 |
| Gjeldsgrad | 0,43 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | -33,0 % | -0,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/994769030/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994769030/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994769030",
"nace_code": "68.120",
"industry_count": 13694,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0038 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "994769030" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Neslia Utvikling AS blant de 13694 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Neslia Utvikling AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Neslia Utvikling AS blant de største selskapene innen utvikling og salg av byggeprosjekter?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+19 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Neslia Utvikling AS
Hvor stor er bransjen Neslia Utvikling AS tilhører?
Neslia Utvikling AS er ett av 2 565 selskaper innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Oslo, og ett av 14 382 på landsbasis.
Hvor lenge har Neslia Utvikling AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Neslia Utvikling AS ble etablert i 2009 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 79 % av selskapene.
Er Neslia Utvikling AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Neslia Utvikling AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Neslia Utvikling AS?
Neslia Utvikling AS er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter (næringskode 68.120). Registrert aktivitet: Prosjektering, eiendomsutvikling, kjøp og salg av fast eiendom og alt som dermed står i forbindelse, samt investering og deltagelse i likeartet virksomhet.
Hvilke eiere står bak Neslia Utvikling AS?
Største aksjonær i Neslia Utvikling AS er Hovedstaden Utvikling AS med 75 % av aksjene, fulgt av Vedal Investor AS (17,5 %) og Ringkjøb Eiendom AS (7,5 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Neslia Utvikling AS med overskudd?
Neslia Utvikling AS hadde i 2025 en omsetning på 0 kr og et underskudd på 262 946 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Neslia Utvikling AS?
Driftsresultatet for 2025 var −368 052 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor solid er økonomien i Neslia Utvikling AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Neslia Utvikling AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvor holder Neslia Utvikling AS til?
Neslia Utvikling AS holder til i Vækerøveien 3, 0281, OSLO, i Oslo kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.