Vedal Gruppen AS
- Omsetning
- 3,6 mill
- +9,2 %
- Resultat
- 49,7 mill
- +4,6 %
Om Vedal Gruppen AS
Vedal Gruppen AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Byggeteknisk konsulentvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Anders Vedal er styrets leder. I 2025 hadde Vedal Gruppen AS en omsetning på 3,57 mill kr, en økning på 9 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 49,72 mill kr. Egenkapitalen var 155,16 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Fastlight AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 927 innen byggeteknisk konsulentvirksomhet i Oslo, og ett av 6 807 i Norge. Det ble etablert samme år som 412 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (58 %).
Aktivitet
Ingeniør- og entreprenørvirksomhet, samt eiendomsutvikling.
Formål
Ingeniør- og entreprenørvirksomhet, eiendomsutvikling og alt som står i naturlig forbindelse med dette, herunder direkte og indirekte investeringer i foretak som driver slik virksomhet.
API og MCPGET /company/927451719
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927451719" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927451719",
"name": "VEDAL GRUPPEN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "71.121",
"nace_desc": "Byggeteknisk konsulentvirksomhet",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "927451719" })Spør AI-assistenten
Er Vedal Gruppen AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Vedal Gruppen AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Vedal Gruppen AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +9,2 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,57 mill kr | −9,33 mill kr | 49,72 mill kr | 200,24 mill kr | 155,16 mill kr | 45,09 mill kr |
| 2024 | 3,27 mill kr | −14,56 mill kr | 47,54 mill kr | 191,53 mill kr | 145,44 mill kr | 46,10 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −576 000 kr | 157,39 mill kr | 208,44 mill kr | 137,90 mill kr | 70,54 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −42 000 kr | 69,05 mill kr | 120,90 mill kr | 50,51 mill kr | 70,39 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −10 000 kr | 127,22 mill kr | 91,46 mill kr | 51,46 mill kr | 40,00 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 74 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 14 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/927451719/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927451719/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927451719",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3570000,
"operating_profit": -9330000,
"net_profit": 49717000,
"equity": 155156000,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 3268000,
"operating_profit": -14564000,
"net_profit": 47539000,
"equity": 145439000,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "927451719" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Vedal Gruppen AS per år.
Hvordan har omsetningen til Vedal Gruppen AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Vedal Gruppen AS i 2025?
Roller og styre4
Styre
2Sist endret 22.07.2021Regnskapsfører
1Sist endret 09.01.2024Revisor
1Sist endret 07.07.2025API og MCPGET /company/927451719/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927451719/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927451719",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "927451719" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Vedal Gruppen AS?
Hvem er regnskapsfører for Vedal Gruppen AS?
List alle roller i Vedal Gruppen AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Fastlight AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 15 000 |
| Plus Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 15 000 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/927451719/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927451719/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927451719",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "FASTLIGHT AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "PLUS INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "927451719" })Spør AI-assistenten
Er Vedal Gruppen AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Vedal Gruppen AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Vedal Gruppen AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Datterselskaper av Vedal Gruppen AS
3 selskaperAPI og MCPGET /company/927451719/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927451719/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927451719",
"chain": [
{ "org_no": "927451719", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 3,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "927451719" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Vedal Gruppen AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Vedal Gruppen AS | BEDR | Byggeteknisk konsulentvirksomhet | Oslo | − |
Kunngjøringer13
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 3.10.2026 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 18.8.2026 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 11.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.6.2026 | Meldepliktig avtale ↗ |
| 9.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.7.2025 | Revisor ↗ |
| 22.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.12.2021 | Godkjent mellombalanse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/927451719/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927451719/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927451719",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-03", "type": "Gjennomføring av fusjon", … },
{ "dato": "2026-08-18", "type": "Fusjonsbeslutning", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "927451719" })Spør AI-assistenten
Har Vedal Gruppen AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hvilke fusjoner har Vedal Gruppen AS vært involvert i?
Hva er de siste kunngjøringene for Vedal Gruppen AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 280,8 % av driftsinntektene — 229,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -261,3 % | 9,1 % |
| Resultatmargin | 1392,6 % | 7,9 % |
| Egenkapitalandel | 77,5 % | 50,2 % |
| Likviditetsgrad | 2,00 | 1,72 |
| Gjeldsgrad | 0,29 | 0,68 |
| Egenkapitalrentabilitet | 32,0 % | 12,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +9,2 % | +0,9 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 280,8 % | 51,7 % |
| Annen driftskostnad | 73,6 % | 15,5 % |
| Avskrivninger | 7,0 % | 1,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/927451719/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927451719/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927451719",
"nace_code": "71.121",
"industry_count": 3756,
"revenue": { "value": 3570000, "percentile": 0.8149 },
"operating_margin": { "value": -2.6134, "percentile": 0.0326 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "927451719" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Vedal Gruppen AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Vedal Gruppen AS blant de største selskapene innen byggeteknisk konsulentvirksomhet?
Hvor solid er Vedal Gruppen AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Investeringer
VEDAL GRUPPEN AS eier aksjer i 5 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Vækerøveien 3 AS | Oslo | 100,0 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Vedal Investor AS | Oslo | 100,0 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Vedal AS | Oslo | 89,1 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Fell Group AS | Drammen | 4,7 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Futurum Seafood AS | Vågan | 4,2 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+19 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Vedal Gruppen AS
Hvor stor er bransjen Vedal Gruppen AS tilhører?
Vedal Gruppen AS er ett av 927 selskaper innen byggeteknisk konsulentvirksomhet i Oslo, og ett av 6 807 på landsbasis.
Hvor lenge har Vedal Gruppen AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Vedal Gruppen AS ble etablert i 2021 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 37 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Vedal Gruppen AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Vedal Gruppen AS i Brønnøysundregistrene.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Organisasjonsformen til Vedal Gruppen AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er styreleder i Vedal Gruppen AS?
Styrets leder i Vedal Gruppen AS er Anders Vedal. Styret har totalt 2 registrerte medlemmer.
Hvem er største aksjonær i Vedal Gruppen AS?
Største aksjonær i Vedal Gruppen AS er Fastlight AS med 50 % av aksjene, fulgt av Plus Invest AS (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Vedal Gruppen AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 3,57 mill kr, opp 9 % fra 2024. Egenkapitalen var 155,16 mill kr ved årsslutt.
Er Vedal Gruppen AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2024. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Hvilket org.nr har Vedal Gruppen AS?
Vedal Gruppen AS har organisasjonsnummer 927 451 719. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Vedal Gruppen AS?
I Enhetsregisteret er Vedal Gruppen AS registrert med regnskapsfører Azets Insight AS og revisor Bdo AS.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.