- Omsetning
- 835 mill
- +11,1 %
- Resultat
- 13,5 mill
- 7 års regnskap
- Ansatte
- 174
- +14 siden mars
Om Netsecurity AS
Netsecurity AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer. Virksomheten ble stiftet i 2009 og har vært i drift i 17 år. Jan Søgaard er daglig leder, og Tor Øystein Repstad er styreleder. Selskapet er ett av 4 683 innen konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer i Oslo, og ett av 16 117 i Norge. Det er eldre enn 83 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Levere varer og tjenester innen IT og IT-sikerhetsløsninger.
Formål
Levere varer og tjenester innen IT og IT-sikerhetsløsninger og tilknyttede varer og tjenester og annet som står i naturlig forbindelse med dette - herunder deltakelse i andre selskaper.
AI-sammendrag
Omsetningsvekst på 11% til 835 mill. kr plasserer aktøren blant de største i bransjen både på omsetning og antall ansatte, men marginene er under snittet og resultatet på 14 mill. kr tilsier begrenset lønnsomhet i forhold til størrelsen. Egenkapitalandelen på rundt 39% er lavere enn bransjesnittet, og med 70% eierskap hos Å Energi Invest er selskapet tett knyttet til en industriell eier som både kan gi stabilitet og kapitaltilgang.
API og MCPGET /company/993856886
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993856886" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993856886",
"name": "NETSECURITY AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "62.200",
"nace_desc": "Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer",
"employees": 174,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "993856886" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Netsecurity AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Netsecurity AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Netsecurity AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +11,1 % fra 2024 · +395 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 834,84 mill kr | 20,47 mill kr | 13,53 mill kr | 734,08 mill kr | 289,07 mill kr | 445,01 mill kr |
| 2024 | 751,20 mill kr | 4,32 mill kr | −3,42 mill kr | 606,39 mill kr | 274,77 mill kr | 331,62 mill kr |
| 2023 | 570,65 mill kr | 7,44 mill kr | −6,77 mill kr | 610,56 mill kr | 278,29 mill kr | 332,27 mill kr |
| 2022 | 206,37 mill kr | 11,75 mill kr | 9,54 mill kr | 109,87 mill kr | 48,95 mill kr | 60,92 mill kr |
| 2021 | 168,67 mill kr | 14,87 mill kr | 11,79 mill kr | 77,41 mill kr | 35,09 mill kr | 42,32 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 61 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 24 prosent av driftsinntektene.
Kundefordringer står for om lag 36 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/993856886/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993856886/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993856886",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 834842574,
"operating_profit": 20469643,
"net_profit": 13525464,
"equity": 289073055,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 751200932,
"operating_profit": 4315522,
"net_profit": -3423621,
"equity": 274768647,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "993856886" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Netsecurity AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Netsecurity AS per år.
Hvordan har omsetningen til Netsecurity AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre11
Daglig leder
1Sist endret 13.03.2015Styre
7Sist endret 17.07.2026Regnskapsfører
2Sist endret 02.10.2026Revisor
1Sist endret 23.03.2009Fullmakt
(ikke i roller)API og MCPGET /company/993856886/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993856886/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993856886",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "993856886" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Netsecurity AS?
Hvem er regnskapsfører for Netsecurity AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Netsecurity AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
4 nye · 2 ute
- Alle under 1 % eierandel
… og 4 flere
- Alle under 1 % eierandel
… og 2 flere
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Å Energi Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 70,3 % | 268 004 |
| Newfuture AS | Selskap | Ordinære aksjer | 5,5 % | 20 972 |
| Vicafi AS | Selskap | Ordinære aksjer | 3,8 % | 14 504 |
| Sogaard.net Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 3,3 % | 12 600 |
| Barraxan Ab | Selskap | Ordinære aksjer | 1,5 % | 5 753 |
| Netsecurity AS | Selskap | Ordinære aksjer | 1,2 % | 4 536 |
| Jarl Slettene | Person | Ordinære aksjer | 1,2 % | 4 410 |
| Toak AS | Selskap | Ordinære aksjer | 1,1 % | 4 116 |
| Jarle Tiller Bjørntvedt | Person | Ordinære aksjer | 1,1 % | 4 000 |
| Lauritzen.net AS | Selskap | Ordinære aksjer | 1,0 % | 3 856 |
90 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/993856886/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993856886/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993856886",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "Å ENERGI INVEST AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 70.28,
"year": 2025,
…
},
{ "shareholder_name": "NEWFUTURE AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 5.5, "year": 2025, … },
…
],
"total": 90
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "993856886" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Netsecurity AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Netsecurity AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Netsecurity AS eier Å Energi Invest AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 92 beregnede eiere.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Andre selskaper eid av Å Energi Invest AS
6 selskaperDatterselskaper av Netsecurity AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/993856886/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993856886/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993856886",
"chain": [
{ "org_no": "981952324", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "989198637", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "993856886", "owner_pct": 70.28, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "993856886" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Netsecurity AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Netsecurity AS?
Hvilke datterselskaper har Netsecurity AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter og kunngjøringer
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Netsecurity AS Avdeling Bergen | BEDR | Dataprogrammeringstjenester | Bergen | 5 |
| Netsecurity AS Avdeling Grimstad | BEDR | Dataprogrammeringstjenester | Grimstad | − |
| Netsecurity AS Avd Kristiansand | BEDR | Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer | Kristiansand | 59 |
| Netsecurity AS Avd Oslo Drammensveien | BEDR | Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer | Oslo | 89 |
| Netsecurity AS Avd Oslo Sandstuveien | BEDR | Engroshandel med informasjons- og kommunikasjonsteknologiutstyr | Oslo | − |
| Netsecurity AS Avd Stavanger | BEDR | Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer | Sola | 18 |
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 17.7.2026 | Styre ↗ |
| 11.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.6.2026 | Erverv av egne aksjer-fullmakt ↗ |
| 4.6.2026 | Fullmakt kapitalforhøyelse ↗ |
| 11.9.2025 | Styre ↗ |
| 2.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.12.2023 | Kapital ↗ |
| 18.12.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 18.12.2023 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/993856886/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993856886/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993856886",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-17", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2026-07-11", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "993856886" })Spør AI-assistenten
Når ble Netsecurity AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Netsecurity AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Netsecurity AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:172→174
- Endring i roller og styre+AIDER AS(Regnskapsfører)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:169→172
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:168→169
- Endring i roller og styre+Dag Philip Lango Thorbjørnsen(Varamedlem)+Daniel Kristoffer Ourom-Swart(Styremedlem)+Henrik Andersen Byberg(Styremedlem)
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 61,4 % av driftsinntektene — 37,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,5 % | 7,4 % |
| Resultatmargin | 1,6 % | 7,6 % |
| Egenkapitalandel | 39,4 % | 57,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,23 | 1,71 |
| Gjeldsgrad | 1,54 | 0,46 |
| Egenkapitalrentabilitet | 4,7 % | 9,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +11,1 % | +2,1 % |
| Omsetning per ansatt | 4,80 mill kr | 2,02 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 61,4 % | 24,1 % |
| Lønnskostnad | 23,9 % | 48,9 % |
| Annen driftskostnad | 6,3 % | 11,1 % |
| Avskrivninger | 5,9 % | 0,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/993856886/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993856886/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993856886",
"nace_code": "62.200",
"industry_count": 7357,
"revenue": { "value": 834842574, "percentile": 0.9962 },
"operating_margin": { "value": 0.0245, "percentile": 0.3876 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "993856886" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Netsecurity AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Netsecurity AS på i bransjen?
Hvor ligger Netsecurity AS blant de 7357 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Offentlig støtte
Netsecurity AS er registrert med 5 forskningsprosjekter fra Forskningsrådet (600 000 kr) og 7 SkatteFUNN-søknader, 6 godkjent.
| Periode | Prosjekt | Aktivitet | Tildelt | Status |
|---|---|---|---|---|
| 2025–2025 | Automatisert, utvidet loggdeteksjon og økt cybersikkerhet for SMB | IKT og digital innovasjon | − | Avslag |
| 2025–2025 | Felles og utvidet sikkerhetsovervåkning | IKT og digital innovasjon | − | Avslag |
| 2025–2025 | Portalutvidelse for IT-driftspartnere | IKT og digital innovasjon | − | Avslag |
| 2025–2025 | AutoSecAudit: Helautomatisk sikkerhetskartlegging og baseline-implementering for SMB-er | IKTFORSKNING | 600 000 kr | Avsluttet |
| 2025–2025 | Opplærings- og kompetanseprogram i cybersikkerhet | IKT og digital innovasjon | − | Avslag |
Kilde: Forskningsrådet
API og MCPGET /company/993856886/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993856886/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993856886",
"innovasjon_norge": [],
"forskningsradet": [
{
"prosjekttittel": "Automatisert, utvidet loggdeteksjon og økt cybersikkerhet for SMB",
"prosjektstart": 2025,
"tildelt_belop": 0,
…
},
…
],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "Modulbasert OT-cybersikkerhetsopplæring med realistiske scenarioer og fysisk treningslab",
"godkjent": true,
"innsendt_dato": "2025-08-29",
…
},
…
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "993856886" })Spør AI-assistenten
Hvilken offentlig støtte har Netsecurity AS fått?
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Netsecurity AS søkt om, og ble de godkjent?
Hvilke forskningsprosjekter har Netsecurity AS hatt hos Forskningsrådet?
Offentlige anbud
Netsecurity AS har vunnet 17 offentlige anbud og organisert 1 anbud.
| Publisert | Rolle | Anbud | Sted | Frist | Verdi | Status |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 29.10.2025 | Vinner | 2025/3194 - Rammeavtale for servere til Statsbygg | Oslo | − | − | Tildelt |
| 16.10.2025 | Rådgiver | Anskaffelse - Nettverksutstyr, server- og lagringsutstyr 2025 (3) | Ikke stedbunden | − | 40,00 mill kr | Tildelt |
| 14.10.2025 | Vinner | Nettverkskomponenter | Østfold | − | − | Tildelt |
| 9.9.2025 | Vinner | Anskaffelse av operativ IT-sikkerhetstjeneste (MDR) for Troms fylkeskommune | Troms | − | − | Tildelt |
| 21.8.2025 | Vinner | Informasjonssikkerhet | Innlandet | 30.6.2028 | 8,00 mill kr | Tildelt |
| 6.8.2025 | Vinner | Rammeavtale datasenter- og nettverksutstyr | Oslo | − | 700,00 mill kr | Tildelt |
| 28.5.2025 | Vinner | 2025-049 Brannmur til Møre og Romsdal fylkeskommune | Møre og Romsdal | − | 10,00 mill kr | Tildelt |
| 18.3.2025 | Vinner | Overvåking og hendelseshåndtering, tjenesteavtale | Rogaland | 3.4.2025 | − | Tildelt |
Kilde: Doffin
API og MCPGET /company/993856886/tenders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993856886/tenders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"agg": { "tenders_won_count": 17, "tenders_won_12mo": 0, "tenders_issued_count": 0 },
"hits": [
{
"notice_id": "2025-115578",
"heading": "2025/3194 - Rammeavtale for servere til Statsbygg",
"publication_date": "2025-10-29",
"role": "winner",
…
},
{
"notice_id": "2025-114883",
"heading": "Anskaffelse - Nettverksutstyr, server- og lagringsutstyr 2025 (3)",
"publication_date": "2025-10-16",
"role": "tender_organiser",
…
},
…
]
}MCP
get_company_tenders({ "org_no": "993856886" })Spør AI-assistenten
Hvilke offentlige kjøpere har tildelt kontrakter til Netsecurity AS?
Hva gikk anbudet «2025/3194 - Rammeavtale for servere til Statsbygg» ut på?
Hvilke offentlige anbud har Netsecurity AS vunnet det siste året?
Immaterielle rettigheter
Netsecurity AS har 1 varemerke registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| NETSECURITY ↗ | 202010141 | 311218 | Registrert | 13.8.2030 |
Kilde: Patentstyret
Investeringer
NETSECURITY AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Intellisec AS | Oslo | 100,0 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Netsecurity AS | Oslo | 1,2 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+95 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Netsecurity AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Netsecurity AS?
Det er registrert 16 117 selskaper i Norge innen konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer, hvorav 4 683 i Oslo.
Er Netsecurity AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2009, som er lenger enn 83 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 170 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvem er daglig leder i Netsecurity AS?
Daglig leder i Netsecurity AS er Jan Søgaard, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Netsecurity AS?
Største aksjonær i Netsecurity AS er Å Energi Invest AS med 70,3 % av aksjene, fulgt av Newfuture AS (5,5 %) og Vicafi AS (3,8 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Netsecurity AS?
I 2025 omsatte Netsecurity AS for 834,84 mill kr, opp 11 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 13,53 mill kr.
Hva er driftsresultatet til Netsecurity AS?
I 2025 hadde Netsecurity AS et driftsresultat på 20,47 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på 2,5 %.
Har Netsecurity AS flere lokasjoner?
Det er registrert 6 avdelinger under Netsecurity AS i Enhetsregisteret. Underenheter er ikke egne selskaper, men separate arbeidssteder under samme juridiske enhet.
Har Netsecurity AS vunnet offentlige anbud?
Netsecurity AS er registrert som vinner av 17 offentlige anbud i Doffin siden november 2022, med en samlet registrert kontraktsverdi på 332,33 mill kr.
Er Netsecurity AS registrert i MVA-registeret?
Netsecurity AS er registrert i MVA-registeret (siden 2009) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Hvem er revisor for Netsecurity AS?
Netsecurity AS bruker Merkant AS som regnskapsfører og Ernst & Young AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.