Fabrikkveien 28 AS
- Omsetning
- 3,1 mill
- +6,7 %
- Resultat
- 1,7 mill
- +10,1 %
Om Fabrikkveien 28 AS
Fabrikkveien 28 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2008 og har vært i drift i 18 år. Kjetil Andre Haver er styrets leder. I 2025 hadde Fabrikkveien 28 AS en omsetning på 3,07 mill kr, en økning på 7 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,74 mill kr. Egenkapitalen var 8,01 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Forus Areal Holding 3 AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 1 867 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Stavanger, og ett av 76 533 i Norge. Det er eldre enn 61 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Drive næringsvirksomhet av enhver art, herunder spesielt å drive som gårdeier, med utleie av næringsbygg.
API og MCPGET /company/993036803
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993036803" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993036803",
"name": "FABRIKKVEIEN 28 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "STAVANGER", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "993036803" })Spør AI-assistenten
Når ble Fabrikkveien 28 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Stavanger holder Fabrikkveien 28 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Fabrikkveien 28 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +6,7 % fra 2024 · +102,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,07 mill kr | 2,34 mill kr | 1,74 mill kr | 12,79 mill kr | 8,01 mill kr | 4,77 mill kr |
| 2024 | 2,88 mill kr | 2,10 mill kr | 1,58 mill kr | 13,85 mill kr | 7,89 mill kr | 5,96 mill kr |
| 2023 | 2,65 mill kr | 1,90 mill kr | 1,38 mill kr | 10,36 mill kr | 7,66 mill kr | 2,71 mill kr |
| 2022 | 2,28 mill kr | 1,41 mill kr | 906 088 kr | 10,57 mill kr | 3,60 mill kr | 6,97 mill kr |
| 2021 | 1,52 mill kr | −127 305 kr | −236 522 kr | 11,08 mill kr | 3,67 mill kr | 7,41 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 4,2 mill kr (33 % av balansen)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 130 000 kr
- Avgitt konsernbidrag
- 1,6 mill kr
API og MCPGET /company/993036803/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993036803/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993036803",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3070621,
"operating_profit": 2340697,
"net_profit": 1736472,
"equity": 8014604,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2878229,
"operating_profit": 2096865,
"net_profit": 1577648,
"equity": 7890482,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "993036803" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Fabrikkveien 28 AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Fabrikkveien 28 AS per år.
Hvordan har omsetningen til Fabrikkveien 28 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 13.03.2023Revisor
1Sist endret 06.09.2008API og MCPGET /company/993036803/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993036803/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993036803",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "993036803" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Fabrikkveien 28 AS?
List alle roller i Fabrikkveien 28 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Fabrikkveien 28 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Forus Areal Holding AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Forus Areal Holding 3 AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 000 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/993036803/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993036803/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993036803",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "FORUS AREAL HOLDING 3 AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "993036803" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Fabrikkveien 28 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Fabrikkveien 28 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Fabrikkveien 28 AS eier Forus Areal Holding 3 AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 70 beregnede eiere.
Andre selskaper eid av Forus Areal Holding 3 AS
5 selskaperAPI og MCPGET /company/993036803/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993036803/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993036803",
"chain": [
{ "org_no": "928154319", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "835518272", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "993036803", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "993036803" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Fabrikkveien 28 AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Fabrikkveien 28 AS?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Fabrikkveien 28 AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Fabrikkveien 28 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Stavanger | − |
Kunngjøringer30
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 25.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.1.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 7.8.2023 | Kapital ↗ |
| 7.8.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 21.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.3.2023 | Styre ↗ |
| 2.1.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 2.1.2023 | Daglig leder ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/993036803/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993036803/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993036803",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-03-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-03-04", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "993036803" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Fabrikkveien 28 AS sist endret?
Har Fabrikkveien 28 AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Fabrikkveien 28 AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 8,1 % av driftsinntektene — 6,7 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 76,2 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 56,6 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 62,7 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,06 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,60 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 21,7 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +6,7 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 15,7 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 8,1 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/993036803/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/993036803/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "993036803",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64534,
"revenue": { "value": 3070621, "percentile": 0.8061 },
"operating_margin": { "value": 0.7623, "percentile": 0.8835 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "993036803" })Spør AI-assistenten
Er Fabrikkveien 28 AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er Fabrikkveien 28 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Fabrikkveien 28 AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+18 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Fabrikkveien 28 AS
Hvor stor er bransjen Fabrikkveien 28 AS tilhører?
Fabrikkveien 28 AS er ett av 1 867 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Stavanger, og ett av 76 533 på landsbasis.
Hvor lenge har Fabrikkveien 28 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Fabrikkveien 28 AS ble etablert i 2008 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 61 % av selskapene i bransjen.
Er Fabrikkveien 28 AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Fabrikkveien 28 AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Fabrikkveien 28 AS?
Fabrikkveien 28 AS er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom (næringskode 68.200). Registrert aktivitet: Drive næringsvirksomhet av enhver art, herunder spesielt å drive som gårdeier, med utleie av næringsbygg.
Hvilke eiere står bak Fabrikkveien 28 AS?
Største aksjonær i Fabrikkveien 28 AS er Forus Areal Holding 3 AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Fabrikkveien 28 AS med overskudd?
I 2025 omsatte Fabrikkveien 28 AS for 3,07 mill kr, opp 7 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 1,74 mill kr.
Hvor stor aksjekapital har Fabrikkveien 28 AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Fabrikkveien 28 AS er 1,00 mill kr (1 000 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Er Fabrikkveien 28 AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2008. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.