Maskinveien 30 AS
- Omsetning
- 5,0 mill
- +58,1 %
- Resultat
- 2,7 mill
- +85,4 %
Om Maskinveien 30 AS
Maskinveien 30 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2008 og har vært i drift i 18 år. Kjetil Andre Haver er styrets leder. I 2025 hadde Maskinveien 30 AS en omsetning på 4,99 mill kr, en økning på 58 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 2,71 mill kr. Egenkapitalen var 10,72 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Forus Areal Holding 3 AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 1 866 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Stavanger, og ett av 76 536 i Norge. Det er eldre enn 61 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Drive næringsvirksomhet av enhver art, herunder spesielt å drive som gårdeier, med utleie av næringsbygg.
API og MCPGET /company/893036822
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/893036822" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "893036822",
"name": "MASKINVEIEN 30 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "STAVANGER", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "893036822" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Maskinveien 30 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Maskinveien 30 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Maskinveien 30 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +58,1 % fra 2024 · +4,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,99 mill kr | 3,76 mill kr | 2,71 mill kr | 22,28 mill kr | 10,72 mill kr | 11,57 mill kr |
| 2024 | 3,16 mill kr | 2,10 mill kr | 1,46 mill kr | 20,55 mill kr | 10,62 mill kr | 9,93 mill kr |
| 2023 | 3,84 mill kr | 2,18 mill kr | 1,59 mill kr | 14,50 mill kr | 10,46 mill kr | 4,04 mill kr |
| 2022 | 5,74 mill kr | 3,54 mill kr | 2,69 mill kr | 14,06 mill kr | 4,66 mill kr | 9,40 mill kr |
| 2021 | 4,79 mill kr | 2,16 mill kr | 1,61 mill kr | 14,54 mill kr | 4,57 mill kr | 9,97 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 11 mill kr (49 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 28 000 kr
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 310 000 kr
- Avgitt konsernbidrag
- 2,6 mill kr
API og MCPGET /company/893036822/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/893036822/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "893036822",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 4993980,
"operating_profit": 3755937,
"net_profit": 2710700,
"equity": 10715376,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 3158253,
"operating_profit": 2104447,
"net_profit": 1462211,
"equity": 10624644,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "893036822" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Maskinveien 30 AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Maskinveien 30 AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Maskinveien 30 AS per år.
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 13.03.2023Revisor
1Sist endret 06.09.2008API og MCPGET /company/893036822/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/893036822/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "893036822",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "893036822" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Maskinveien 30 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Maskinveien 30 AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Maskinveien 30 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Forus Areal Holding AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Forus Areal Holding 3 AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 000 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/893036822/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/893036822/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "893036822",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "FORUS AREAL HOLDING 3 AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "893036822" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Maskinveien 30 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Maskinveien 30 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Maskinveien 30 AS eier Forus Areal Holding 3 AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 70 beregnede eiere.
Andre selskaper eid av Forus Areal Holding 3 AS
5 selskaperAPI og MCPGET /company/893036822/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/893036822/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "893036822",
"chain": [
{ "org_no": "928154319", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "835518272", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "893036822", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "893036822" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Maskinveien 30 AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Maskinveien 30 AS?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Maskinveien 30 AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Maskinveien 30 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Stavanger | − |
Kunngjøringer31
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 26.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.1.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 7.8.2023 | Kapital ↗ |
| 7.8.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 21.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.3.2023 | Styre ↗ |
| 2.1.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 2.1.2023 | Daglig leder ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/893036822/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/893036822/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "893036822",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-03-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-03-04", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "893036822" })Spør AI-assistenten
Når ble Maskinveien 30 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Maskinveien 30 AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Maskinveien 30 AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 7,1 % av driftsinntektene — 7,7 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 75,2 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 54,3 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 48,1 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,09 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 1,08 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 25,3 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +58,1 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 17,7 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 7,1 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/893036822/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/893036822/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "893036822",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64543,
"revenue": { "value": 4993980, "percentile": 0.8679 },
"operating_margin": { "value": 0.7521, "percentile": 0.874 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "893036822" })Spør AI-assistenten
Er Maskinveien 30 AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er Maskinveien 30 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Maskinveien 30 AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+18 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Maskinveien 30 AS
Hvor stor er bransjen Maskinveien 30 AS tilhører?
Maskinveien 30 AS er ett av 1 866 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Stavanger, og ett av 76 536 på landsbasis.
Hvor lenge har Maskinveien 30 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Maskinveien 30 AS ble etablert i 2008 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 61 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Maskinveien 30 AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for utleie av egen eller leid fast eiendom er en driftsmargin på 42,3 %. Maskinveien 30 AS lå på 75,2 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hvilken status har Maskinveien 30 AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Maskinveien 30 AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem er styreleder i Maskinveien 30 AS?
Styrets leder i Maskinveien 30 AS er Kjetil Andre Haver. Styret har totalt 2 registrerte medlemmer.
Hvem eier Maskinveien 30 AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Forus Areal Holding 3 AS største eier i Maskinveien 30 AS med 100 % av aksjene.
Hva omsatte Maskinveien 30 AS for i 2025?
Maskinveien 30 AS hadde i 2025 en omsetning på 4,99 mill kr og et overskudd på 2,71 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mye egenkapital har Maskinveien 30 AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Maskinveien 30 AS en egenkapital på 10,72 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 48,1 %.
Hvor holder Maskinveien 30 AS til?
Maskinveien 30 AS holder til i Gamle Forusveien 53, 4031, STAVANGER, i Stavanger kommune i Rogaland.
Hvilket org.nr har Maskinveien 30 AS?
Organisasjonsnummeret til Maskinveien 30 AS er 893 036 822. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 06.09.2008.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.