- Omsetning
- 161 mill
- +14,5 %
- Resultat
- 6,2 mill
- 7 års regnskap
- Ansatte
- 91
- +1 siden mars
Om De Lilla AS
De Lilla AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Snekkerarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2006 og har vært i drift i 20 år. Christian Engebretsen er daglig leder, og Svein Kåre Paulsen er styreleder. Selskapet er ett av 1 257 innen snekkerarbeid i Oslo, og ett av 11 275 i Norge. Det er eldre enn 84 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Håndverktjenester innen bygg- og anleggsvirksomhet. Investeringer i fast eiendom. Kjøp og salg av fast eiendom.
Formål
Levere håndverkstjenester innen bygg- og anlegg, samt virksomhet som naturlig faller inn under dette som investering i fast eiendom.
AI-sammendrag
Med 91 ansatte og 161M kr i omsetning opp 14% ligger DE LILLA blant de største snekkerbedriftene i sitt segment, med driftsmargin over snittet trass i en EK-andel under 25%. Gjelden på 37M kr mot 10M kr i egenkapital gir noe finansiell sårbarhet, men konsentrert eierskap gjennom Christian Engebretsen Holding sikrer tydelig styring og retning.
API og MCPGET /company/989987364
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989987364" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989987364",
"name": "DE LILLA AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.320",
"nace_desc": "Snekkerarbeid",
"employees": 91,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "989987364" })Spør AI-assistenten
Når ble De Lilla AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder De Lilla AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er De Lilla AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +14,5 % fra 2024 · +17,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 160,83 mill kr | 7,65 mill kr | 6,16 mill kr | 46,50 mill kr | 9,66 mill kr | 36,84 mill kr |
| 2024 | 140,49 mill kr | −558 495 kr | −488 353 kr | 38,19 mill kr | 8,59 mill kr | 29,60 mill kr |
| 2023 | 156,60 mill kr | 5,88 mill kr | 4,53 mill kr | 43,08 mill kr | 9,19 mill kr | 33,89 mill kr |
| 2022 | 150,24 mill kr | 2,96 mill kr | 2,14 mill kr | 43,21 mill kr | 4,40 mill kr | 35,56 mill kr |
| 2021 | 136,89 mill kr | 4,80 mill kr | 3,49 mill kr | 41,60 mill kr | 10,76 mill kr | 34,58 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 49 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 34 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 34 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/989987364/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989987364/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989987364",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 160828174,
"operating_profit": 7649318,
"net_profit": 6155168,
"equity": 9655276,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 140488548,
"operating_profit": -558495,
"net_profit": -488353,
"equity": 8592451,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "989987364" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for De Lilla AS per år.
Hvordan har omsetningen til De Lilla AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til De Lilla AS i 2025?
Roller og styre8
Daglig leder
1Sist endret 14.07.2012Styre
5Sist endret 22.11.2024Regnskapsfører
1Sist endret 01.10.2012Revisor
1Sist endret 16.07.2021API og MCPGET /company/989987364/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989987364/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989987364",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "989987364" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i De Lilla AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i De Lilla AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer De Lilla AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute
- Alle under 1 % eierandel
… og 1 flere
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Christ. Engebretsen Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 29,3 % | 40 349 |
| Sk Paulsen Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 29,3 % | 40 349 |
| Sommer Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 29,3 % | 40 349 |
| Bols Prosjekt AS | Selskap | Ordinære aksjer | 4,0 % | 5 495 |
| Jarl Ivar Johnsen | Person | Ordinære aksjer | 3,5 % | 4 762 |
| Tore Håkon Kjeldsen | Person | Ordinære aksjer | 2,7 % | 3 663 |
| Linn Carina Eriksen | Person | Ordinære aksjer | 0,5 % | 751 |
| Karine Elisabeth Sveen-Østensen | Person | Ordinære aksjer | 0,5 % | 623 |
| Lise Brommeland Fjeld | Person | Ordinære aksjer | 0,4 % | 550 |
| De Lilla AS | Selskap | Ordinære aksjer | 0,4 % | 528 |
12 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/989987364/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989987364/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989987364",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "CHRIST. ENGEBRETSEN HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 29.26,
"year": 2025,
…
},
{
"shareholder_name": "SK PAULSEN HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 29.26,
"year": 2025,
…
},
…
],
"total": 12
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "989987364" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har De Lilla AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier De Lilla AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av De Lilla AS eier Christ. Engebretsen Holding AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| De Lilla AS | BEDR | Snekkerarbeid | Oslo | 91 |
Kunngjøringer55
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 25.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.11.2024 | Styre ↗ |
| 13.5.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 26.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.4.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.5.2022 | Styre ↗ |
| 4.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.7.2021 | Revisor ↗ |
| 14.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/989987364/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989987364/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989987364",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "989987364" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for De Lilla AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble De Lilla AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte De Lilla AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:93→91
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:90→93
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:89→90
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:90→89
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 48,9 % av driftsinntektene — 10,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,8 % | 2,5 % |
| Resultatmargin | 3,8 % | 1,6 % |
| Egenkapitalandel | 20,8 % | 26,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,98 | 1,22 |
| Gjeldsgrad | 3,82 | 1,37 |
| Egenkapitalrentabilitet | 63,7 % | 17,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +14,5 % | -1,5 % |
| Omsetning per ansatt | 1,77 mill kr | 1,05 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 33,4 % | 40,0 % |
| Lønnskostnad | 48,9 % | 38,2 % |
| Annen driftskostnad | 10,8 % | 14,0 % |
| Avskrivninger | 2,1 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/989987364/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989987364/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989987364",
"nace_code": "43.320",
"industry_count": 2773,
"revenue": { "value": 160828174, "percentile": 0.9953 },
"operating_margin": { "value": 0.0476, "percentile": 0.5876 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "989987364" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til De Lilla AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er De Lilla AS blant de største selskapene innen snekkerarbeid?
Hvor solid er De Lilla AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Godkjenninger og registre
De Lilla AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 2 godkjenningsområder.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Utførende | Montering av bærende metall- eller betongkonstruksjoner | 1 |
| Utførende | Tømrerarbeid og montering av trekonstruksjoner | 1 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Immaterielle rettigheter
De Lilla AS har 4 varemerker registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| Punktlige Presise Profesjonelle 3P ↗ | 202505136 | 336636 | Registrert | 6.5.2035 |
| deLilla opppussing ↗ | 202505135 | 336637 | Registrert | 6.5.2035 |
| deLilla ↗ | 201504621 | 282856 | Registrert | 15.4.2035 |
| delilla ↗ | 201112614 | 264199 | Registrert | 8.11.2031 |
Kilde: Patentstyret
Investeringer
DE LILLA AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| De Lilla AS | Oslo | 0,4 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Kjedehuset AS | Lillestrøm | 0,2 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Oslo
1 000+ til i Oslo →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om De Lilla AS
Hvor stor er bransjen De Lilla AS tilhører?
De Lilla AS er ett av 1 257 selskaper innen snekkerarbeid i Oslo, og ett av 11 275 på landsbasis.
Hvor lenge har De Lilla AS eksistert sammenlignet med bransjen?
De Lilla AS ble etablert i 2006 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 84 % av selskapene.
Hvilken bransje tilhører De Lilla AS?
De Lilla AS er registrert i bransjen Snekkerarbeid (næringskode 43.320). Registrert aktivitet: Håndverktjenester innen bygg- og anleggsvirksomhet.
Hvem leder De Lilla AS?
Christian Engebretsen er registrert som daglig leder i De Lilla AS.
Hvem er styreleder i De Lilla AS?
Styrets leder i De Lilla AS er Svein Kåre Paulsen. Styret har totalt 5 registrerte medlemmer.
Hvem er største aksjonær i De Lilla AS?
Største aksjonær i De Lilla AS er Christ. Engebretsen Holding AS med 29,3 % av aksjene, fulgt av Sk Paulsen Holding AS (29,3 %) og Sommer Invest AS (29,3 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går De Lilla AS med overskudd?
I 2025 omsatte De Lilla AS for 160,83 mill kr, opp 14 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 6,16 mill kr.
Er De Lilla AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2007. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.