- Omsetning
- 312 mill
- +36,6 %
- Resultat
- 28,5 mill
- +27 %
- Ansatte
- 37
Om Hande AS
Hande AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Snekkerarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Lars Hande er daglig leder, og Per Axel Söderström er styreleder. Selskapet er ett av 1 257 innen snekkerarbeid i Oslo, og ett av 11 279 i Norge. Det er eldre enn 72 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Salg av håndverkstjenester, utvikling av fast eiendom og annet som står i denne forbindelse.
AI-sammendrag
Sterk vekst på 37% til 312 mill. kr plasserer aktøren blant de fremste snekker- og innredningsbedriftene i Oslo, med en driftsmargin godt over bransjegjennomsnittet. Heleid av VEIHANDE AS opererer selskapet under konsolidert eierstruktur, noe som gir strategisk handlefrihet, men en egenkapitalandel som ligger under branjesnittet indikerer høy gjeldsfinansiering – et naturlig grep i eiendomsutvikling, men en risikofaktor ved markedssvingninger. Med 37 ansatte og 7 kunngjøringer de siste to år fremstår dette som en aktiv og ekspanderende aktør med momentum.
API og MCPGET /company/914077230
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914077230" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914077230",
"name": "HANDE AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.320",
"nace_desc": "Snekkerarbeid",
"employees": 37,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "914077230" })Spør AI-assistenten
Er Hande AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Hande AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Hande AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +36,6 % fra 2024 · +38,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 311,74 mill kr | 35,09 mill kr | 28,46 mill kr | 91,20 mill kr | 18,24 mill kr | 72,96 mill kr |
| 2024 | 228,23 mill kr | 27,43 mill kr | 22,41 mill kr | 73,93 mill kr | 14,85 mill kr | 59,08 mill kr |
| 2023 | 232,01 mill kr | 22,87 mill kr | 18,67 mill kr | 83,42 mill kr | 16,69 mill kr | 66,73 mill kr |
| 2022 | 283,81 mill kr | 39,73 mill kr | 31,28 mill kr | 93,48 mill kr | 18,92 mill kr | 74,57 mill kr |
| 2021 | 225,52 mill kr | 40,66 mill kr | 31,86 mill kr | 64,16 mill kr | 13,04 mill kr | 51,12 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 73 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 13 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 48 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 49 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Gjeld til konsernselskaper
- 3,9 mill kr (4 % av balansen)
- Avgitt konsernbidrag
- 3 mill kr
API og MCPGET /company/914077230/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914077230/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914077230",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 311736923,
"operating_profit": 35086539,
"net_profit": 28459053,
"equity": 18241796,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 228234580,
"operating_profit": 27432477,
"net_profit": 22408942,
"equity": 14853535,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "914077230" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Hande AS per år.
Hvordan har omsetningen til Hande AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Hande AS i 2025?
Roller og styre11
Daglig leder
1Sist endret 21.01.2025Styre
8Sist endret 27.02.2025Regnskapsfører
1Sist endret 22.12.2025Revisor
1Sist endret 30.06.2025API og MCPGET /company/914077230/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914077230/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914077230",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "914077230" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Hande AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Hande AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Hande AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 5 ute
- Veihande AS100 %
- Veidekke Entreprenør AShadde 68 %
- Aner Invest AShadde 10 %
- Humla Invest AShadde 10 %
- Aea AShadde 6 %
- Atom Holding AShadde 6 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Veihande AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 2 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/914077230/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914077230/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914077230",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "VEIHANDE AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "914077230" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Hande AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Hande AS eier Veihande AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Hande AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
- 19,5 %Obos Aksjeinvesteringer AS
- 10,9 %Folketrygdfondet
- 3,2 %Bnp Paribas· Frankrike
- 3,1 %Verdipapirfond Odin Norge
- 2,4 %Pareto Aksje Norge Verdipapirfond
- 2,3 %Must Invest AS
- 2 %Mp Pensjon PK
- 1,2 %Verdipapirfondet Holberg Norge
- 1,1 %Citibank, N.a.· Irland
- 1,1 %Jpmorgan Chase Bank, N.a., London· Storbritannia
API og MCPGET /company/914077230/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914077230/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914077230",
"chain": [
{ "org_no": "917103801", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "984024290", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "918991611", "owner_pct": 70, … },
…
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "914077230" })Spør AI-assistenten
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Hande AS?
Hvem eier Hande AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Hande AS | BEDR | Snekkerarbeid | Oslo | 37 |
Kunngjøringer33
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 23.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.6.2025 | Revisor ↗ |
| 27.2.2025 | Styre ↗ |
| 21.1.2025 | Daglig leder ↗ |
| 18.12.2024 | Styre ↗ |
| 1.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.4.2024 | Styre ↗ |
| 8.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.11.2022 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/914077230/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914077230/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914077230",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "914077230" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Hande AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Hande AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Hande AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Ny godkjenningGodkjenning fornyet · Sentral godkjenning
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 73,2 % av driftsinntektene — 33,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 11,3 % | 2,5 % |
| Resultatmargin | 9,1 % | 1,6 % |
| Egenkapitalandel | 20,0 % | 26,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,21 | 1,21 |
| Gjeldsgrad | 4,00 | 1,37 |
| Egenkapitalrentabilitet | 156,0 % | 17,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +36,6 % | -1,7 % |
| Omsetning per ansatt | 8,43 mill kr | 1,05 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 73,2 % | 40,0 % |
| Lønnskostnad | 13,3 % | 38,2 % |
| Annen driftskostnad | 1,9 % | 14,0 % |
| Avskrivninger | 0,3 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/914077230/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914077230/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914077230",
"nace_code": "43.320",
"industry_count": 2784,
"revenue": { "value": 311736923, "percentile": 0.9989 },
"operating_margin": { "value": 0.1126, "percentile": 0.7512 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "914077230" })Spør AI-assistenten
Er Hande AS blant de største selskapene innen snekkerarbeid?
Hvor solid er Hande AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Hande AS på i bransjen?
Godkjenninger og registre
Hande AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 3 godkjenningsområder.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Utførende | Montering av bærende metall- eller betongkonstruksjoner | 2 |
| Utførende | Riving og miljøsanering | 2 |
| Utførende | Tømrerarbeid og montering av trekonstruksjoner | 2 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Investeringer
HANDE AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Ef Investigo Holding AS | Trondheim | 0,9 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+5 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Hande AS
Hvor stor er bransjen Hande AS tilhører?
Hande AS er ett av 1 257 selskaper innen snekkerarbeid i Oslo, og ett av 11 279 på landsbasis.
Hvor lenge har Hande AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Hande AS ble etablert i 2014 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 72 % av selskapene i bransjen.
Hvem leder Hande AS?
Lars Hande er registrert som daglig leder i Hande AS.
Hvilke eiere står bak Hande AS?
Hande AS eies i hovedsak av Veihande AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Hande AS med overskudd?
Hande AS hadde i 2025 en omsetning på 311,74 mill kr og et overskudd på 28,46 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor holder Hande AS til?
Hande AS holder til i Kjelsåsveien 174, 0884, OSLO, i Oslo kommune.
Er Hande AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2014. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Hande AS?
I Enhetsregisteret er Hande AS registrert med regnskapsfører Vidi Revisjon AS og revisor Kpmg AS.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.