Hande Holding AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- −17 271
- 7 års regnskap
Om Hande Holding AS
Hande Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Lars Hande er styrets leder. I 2025 hadde Hande Holding AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 17 271 kr. Egenkapitalen var 1,92 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Aner Invest AS med 40 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 570 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Oslo, og ett av 14 380 i Norge. Det ble etablert samme år som 777 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet
Eie, kjøpe og selge aksjer og selskapsandeler (investeringsvirksomhet) samt utvikle fast eiendom.
Formål
Eie, kjøpe og selger aksjer og selskapsandeler samt utvikle fast eiendom og det som naturlig står i forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/918872132
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918872132" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918872132",
"name": "HANDE HOLDING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.120",
"nace_desc": "Utvikling og salg av byggeprosjekter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "918872132" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Hande Holding AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Hande Holding AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Hande Holding AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −30 261 kr | −17 271 kr | 1,92 mill kr | 1,92 mill kr | 1 849 kr |
| 2024 | 0 kr | −32 831 kr | −3 657 kr | 2,00 mill kr | 1,94 mill kr | 61 849 kr |
| 2023 | 0 kr | −27 796 kr | 3,82 mill kr | 10,00 mill kr | 1,94 mill kr | 8,06 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −25 922 kr | −25 910 kr | 3,74 mill kr | 1,32 mill kr | 2,42 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −25 675 kr | 1,22 mill kr | 5,02 mill kr | 1,34 mill kr | 3,67 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 18 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Gjeld til konsernselskaper
- 1 800 kr
API og MCPGET /company/918872132/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918872132/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918872132",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -30261, "net_profit": -17271, "equity": 1920043, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -32831, "net_profit": -3657, "equity": 1937314, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "918872132" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Hande Holding AS i 2025?
Hvor stort underskudd hadde Hande Holding AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Hande Holding AS de siste årene.
Roller og styre4
Styre
3Sist endret 31.08.2021Revisor
1Sist endret 27.12.2025API og MCPGET /company/918872132/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918872132/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918872132",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "918872132" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Hande Holding AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Hande Holding AS?
List alle roller i Hande Holding AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Atom Holding AShadde 10 %
- Aea AS10 % → 20 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Aner Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 40,0 % | 200 |
| Humla Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 40,0 % | 200 |
| Aea AS | Selskap | Ordinære aksjer | 20,0 % | 100 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/918872132/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918872132/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918872132",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "ANER INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 40, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "HUMLA INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 40, "year": 2025, … },
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "918872132" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Hande Holding AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Hande Holding AS eier Aner Invest AS, og hvem eier resten?
Er Hande Holding AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Datterselskaper av Hande Holding AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/918872132/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918872132/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918872132",
"chain": [
{ "org_no": "918872132", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "918872132" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Hande Holding AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Kunngjøringer14
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 27.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.12.2025 | Revisor ↗ |
| 31.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.8.2021 | Styre ↗ |
| 30.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.10.2019 | Kapital ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/918872132/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918872132/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918872132",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-27", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-12-27", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "918872132" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Hande Holding AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Hande Holding AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Hande Holding AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 99,9 % | 20,6 % |
| Likviditetsgrad | 188,35 | 2,04 |
| Gjeldsgrad | 0,00 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | -0,9 % | -0,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/918872132/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918872132/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918872132",
"nace_code": "68.120",
"industry_count": 13690,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0038 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "918872132" })Spør AI-assistenten
Er Hande Holding AS blant de største selskapene innen utvikling og salg av byggeprosjekter?
Hvor solid er Hande Holding AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvor ligger Hande Holding AS blant de 13690 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
HANDE HOLDING AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Hande Eiendomsutvikling AS | Oslo | 100,0 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+5 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Hande Holding AS
Hvor stor er bransjen Hande Holding AS tilhører?
Hande Holding AS er ett av 2 570 selskaper innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Oslo, og ett av 14 380 på landsbasis.
Hvor lenge har Hande Holding AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Hande Holding AS ble etablert i 2017 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 53 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Hande Holding AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Hande Holding AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Hande Holding AS?
Hande Holding AS er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter (næringskode 68.120). Registrert aktivitet: Eie, kjøpe og selge aksjer og selskapsandeler (investeringsvirksomhet) samt utvikle fast eiendom.
Hvem er styreleder i Hande Holding AS?
Styrets leder i Hande Holding AS er Lars Hande. Styret har totalt 3 registrerte medlemmer.
Hvem eier Hande Holding AS?
Hande Holding AS eies i hovedsak av Aner Invest AS (40 %). Totalt er det registrert 3 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Hande Holding AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 0 kr. Egenkapitalen var 1,92 mill kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Hande Holding AS?
Driftsresultatet for 2025 var −30 261 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Hande Holding AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Hande Holding AS en egenkapital på 1,92 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 99,9 %.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.