- Omsetning
- 140 000
- −64 %
- Resultat
- −1,0 mill
- 7 års regnskap
Om Flerbruksanlegget AS
Flerbruksanlegget AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Elverum, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2005 og har vært i drift i 21 år. Svein Åge Tollersrud er daglig leder, og Eli Sætersmoen er styreleder. I 2025 hadde Flerbruksanlegget AS en omsetning på 140 000 kr, en nedgang på 64 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 1,02 mill kr. Egenkapitalen var 27,36 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Elverum Kommune med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 38 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Elverum, og ett av 14 374 i Norge. Det er eldre enn 90 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet
Videreutvikle Terningen Arena og drive folkehelserelatert eiendomsutvikling i Elverum.
Formål
Å videreutvikle Terningen Arena innen undervisning, idrett, helse samt kontor og annen næringsvirksomhet i Elverum.
API og MCPGET /company/988526606
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988526606" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988526606",
"name": "FLERBRUKSANLEGGET AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.120",
"nace_desc": "Utvikling og salg av byggeprosjekter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ELVERUM", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "988526606" })Spør AI-assistenten
Hva driver Flerbruksanlegget AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Flerbruksanlegget AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Flerbruksanlegget AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −64 % fra 2024 · −86,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 140 000 kr | −2,45 mill kr | −1,02 mill kr | 27,48 mill kr | 27,36 mill kr | 120 795 kr |
| 2024 | 389 252 kr | −3,40 mill kr | −2,10 mill kr | 28,60 mill kr | 28,38 mill kr | 218 831 kr |
| 2023 | 2,71 mill kr | −2,31 mill kr | −11,17 mill kr | 31,06 mill kr | 30,47 mill kr | 592 263 kr |
| 2022 | 3,92 mill kr | −2,88 mill kr | 7,85 mill kr | 42,19 mill kr | 41,65 mill kr | 545 099 kr |
| 2021 | 1,01 mill kr | −2,44 mill kr | 715 494 kr | 34,24 mill kr | 33,79 mill kr | 444 296 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 45 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/988526606/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988526606/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988526606",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 140000,
"operating_profit": -2450920,
"net_profit": -1020238,
"equity": 27356930,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 389252,
"operating_profit": -3397464,
"net_profit": -2095511,
"equity": 28377168,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "988526606" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde Flerbruksanlegget AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Flerbruksanlegget AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Flerbruksanlegget AS per år.
Roller og styre7
Daglig leder
1Sist endret 24.04.2024Styre
4Sist endret 02.07.2026Regnskapsfører
1Sist endret 05.09.2024Revisor
1Sist endret 02.07.2026API og MCPGET /company/988526606/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988526606/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988526606",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "988526606" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Flerbruksanlegget AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Flerbruksanlegget AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Flerbruksanlegget AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Elverum Kommune | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 500 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/988526606/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988526606/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988526606",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "ELVERUM KOMMUNE", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "988526606" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Flerbruksanlegget AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Flerbruksanlegget AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Flerbruksanlegget AS eier Elverum Kommune, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Elverum Kommune
4 selskaperDatterselskaper av Flerbruksanlegget AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/988526606/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988526606/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988526606",
"chain": [
{ "org_no": "952857991", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "988526606", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "988526606" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Flerbruksanlegget AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Flerbruksanlegget AS?
Hvem eier Flerbruksanlegget AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Flerbruksanlegget AS | BEDR | Utvikling og salg av byggeprosjekter | Elverum | − |
Kunngjøringer48
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 2.7.2026 | Revisor ↗ |
| 2.7.2026 | Styre ↗ |
| 25.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.8.2025 | Styre ↗ |
| 14.7.2025 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 14.7.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 14.7.2025 | Styre ↗ |
| 10.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.9.2024 | Styre ↗ |
| 27.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/988526606/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988526606/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988526606",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-02", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-07-02", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "988526606" })Spør AI-assistenten
Når ble Flerbruksanlegget AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Flerbruksanlegget AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Flerbruksanlegget AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+FRAM REVISJON AS(Revisor)+Sven Inge Sunde(Styremedlem)−KPMG AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 99,6 % | 20,7 % |
| Likviditetsgrad | 198,47 | 2,04 |
| Gjeldsgrad | 0,00 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | -3,7 % | -0,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/988526606/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988526606/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988526606",
"nace_code": "68.120",
"industry_count": 13684,
"revenue": { "value": 140000, "percentile": 0.6239 },
"operating_margin": { "value": -17.5066, "percentile": 0.0277 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "988526606" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Flerbruksanlegget AS på i bransjen?
Hvor ligger Flerbruksanlegget AS blant de 13684 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Flerbruksanlegget AS sammenlignet med andre i bransjen?
Offentlig støtte
Flerbruksanlegget AS er registrert med 1 forskningsprosjekt fra Forskningsrådet (100 000 kr).
| Periode | Prosjekt | Aktivitet | Tildelt | Status |
|---|---|---|---|---|
| 2021–2022 | Skogen i framtida, bærekraft og klimautfordring. En fag- og forskningskonferanse, innovasjonscamp for studenter, fagmøter næring og akademia | Bionæringsprogram | 100 000 kr | Avsluttet |
Kilde: Forskningsrådet
API og MCPGET /company/988526606/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988526606/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988526606",
"innovasjon_norge": [],
"forskningsradet": [
{
"prosjekttittel": "Skogen i framtida, bærekraft og klimautfordring.\nEn fag- og forskningskonferanse, innovasjonscamp for studenter, fagmøter næring og akademia",
"prosjektstart": 2021,
"tildelt_belop": 100000,
…
}
],
"skattefunn": []
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "988526606" })Spør AI-assistenten
Hvilken offentlig støtte har Flerbruksanlegget AS fått?
Hvilke forskningsprosjekter har Flerbruksanlegget AS hatt hos Forskningsrådet?
Investeringer
FLERBRUKSANLEGGET AS eier aksjer i 3 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Terningen Arena Holding AS | Elverum | 51,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Glomma Park AS | Ullensaker | 50,0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Curida Holding AS | Elverum | 0,6 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+8 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Flerbruksanlegget AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Flerbruksanlegget AS?
Det er registrert 14 374 selskaper i Norge innen utvikling og salg av byggeprosjekter, hvorav 38 i Elverum.
Er Flerbruksanlegget AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2005, som er lenger enn 90 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 566 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Flerbruksanlegget AS i Enhetsregisteret?
Flerbruksanlegget AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Flerbruksanlegget AS?
Daglig leder i Flerbruksanlegget AS er Svein Åge Tollersrud, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Flerbruksanlegget AS?
Største aksjonær i Flerbruksanlegget AS er Elverum Kommune med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Flerbruksanlegget AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 140 000 kr, ned 64 % fra 2024. Egenkapitalen var 27,36 mill kr ved årsslutt.
Hvor solid er balansen til Flerbruksanlegget AS?
Egenkapitalen i Flerbruksanlegget AS var 27,36 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 99,6 % av totalkapitalen.
Får Flerbruksanlegget AS støtte fra Innovasjon Norge eller Forskningsrådet?
I offentlige tildelingsdata er Flerbruksanlegget AS oppført med 1 prosjekt hos Forskningsrådet. Detaljene vises i seksjonen Offentlig støtte på denne siden.
Er Flerbruksanlegget AS registrert i MVA-registeret?
Flerbruksanlegget AS er registrert i MVA-registeret (siden 2021) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.