- Omsetning
- 39,8 mill
- +13 %
- Resultat
- 7,2 mill
- +55,6 %
- Ansatte
- 24
- +2 siden mars
Om Fram Revisjon AS
Fram Revisjon AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Elverum, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Revisjon. Virksomheten ble stiftet i 1990 og har vært i drift i 36 år. Erlend Øverby Sund er daglig leder, og Truls Egil Haget er styreleder. I 2025 hadde Fram Revisjon AS en omsetning på 39,77 mill kr, en økning på 13 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 7,24 mill kr. Egenkapitalen var 1,50 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Eøs Invest AS med 31,3 % av aksjene. Selskapet er ett av 3 innen revisjon i Elverum, og ett av 793 i Norge. Det er eldre enn 96 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (79 %).
Aktivitet
Revisjonsvirksomhet, konsulentbistand og annen virksomhet i forbindelse med dette. Selskapet kan ved aksjetegning eller på andre måter ha eierinteresser i andre virksomheter, med samme eller lignende formål.
Formål
Revisjonsvirksomhet, forretnignsførsel herunder å føre regnskap for andre selskaper, konsulentbistand og annen virksomhet i forbindelse med dette. Selskapet kan ved aksjetegning eller på andre måter ha eierinteresser i andre selskaper med samme eller lignende formål.
API og MCPGET /company/957668933
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/957668933" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "957668933",
"name": "FRAM REVISJON AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "69.201",
"nace_desc": "Revisjon",
"employees": 24,
"address": { "municipality": "ELVERUM", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "957668933" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Fram Revisjon AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Fram Revisjon AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Elverum holder Fram Revisjon AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +13 % fra 2024 · +56,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 39,77 mill kr | 9,09 mill kr | 7,24 mill kr | 17,94 mill kr | 1,50 mill kr | 16,45 mill kr |
| 2024 | 35,20 mill kr | 6,03 mill kr | 4,65 mill kr | 18,10 mill kr | 1,52 mill kr | 16,58 mill kr |
| 2023 | 33,85 mill kr | 6,60 mill kr | 5,25 mill kr | 14,97 mill kr | 1,58 mill kr | 13,39 mill kr |
| 2022 | 28,17 mill kr | 5,93 mill kr | 4,61 mill kr | 12,30 mill kr | 1,21 mill kr | 11,08 mill kr |
| 2021 | 25,42 mill kr | 4,99 mill kr | 3,82 mill kr | 11,39 mill kr | 1,10 mill kr | 10,29 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 62 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 48 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 38 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/957668933/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/957668933/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "957668933",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 39770554,
"operating_profit": 9091110,
"net_profit": 7240493,
"equity": 1496295,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 35203217,
"operating_profit": 6027589,
"net_profit": 4652428,
"equity": 1517623,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "957668933" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Fram Revisjon AS per år.
Hvordan har omsetningen til Fram Revisjon AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Fram Revisjon AS i 2025?
Roller og styre9
Daglig leder
1Sist endret 14.08.2015Styre
7Sist endret 03.01.2025Revisor
1Sist endret 07.10.2019API og MCPGET /company/957668933/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/957668933/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "957668933",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "957668933" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Fram Revisjon AS?
List alle roller i Fram Revisjon AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Fram Revisjon AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye · 1 ute
- Glorvigen AS15,6 %
- Emil Glorvigen1 %
- Fram Revisjon AShadde 16,7 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Eøs Invest AS | Selskap | B-aksjer | 31,3 % | 30 |
| Glorvigen AS | Selskap | B-aksjer | 15,6 % | 15 |
| Håvard Kokkin | Person | B-aksjer | 15,6 % | 15 |
| Skirbekk Invest AS | Selskap | B-aksjer | 15,6 % | 15 |
| Truls Egil Haget | Person | B-aksjer | 15,6 % | 15 |
| Emil Glorvigen | Person | A-aksjer | 1,0 % | 1 |
| Erlend Øverby Sund | Person | A-aksjer | 1,0 % | 1 |
| Hanne Øverby Sund | Person | A-aksjer | 1,0 % | 1 |
| Håvard Kokkin | Person | A-aksjer | 1,0 % | 1 |
| Joar Skirbekk | Person | A-aksjer | 1,0 % | 1 |
11 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/957668933/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/957668933/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "957668933",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "EØS INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 31.25, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "GLORVIGEN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 15.62, "year": 2025, … },
…
],
"total": 11
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "957668933" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Fram Revisjon AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Fram Revisjon AS eier Eøs Invest AS, og hvem eier resten?
Hvem er de fem største aksjonærene i Fram Revisjon AS?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter og kunngjøringer
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Fram Revisjon AS Avd Elverum | BEDR | Revisjon | Elverum | 17 |
| Fram Revisjon AS Avd Flisa | BEDR | Revisjon | Åsnes | 5 |
| Fram Revisjon AS Avd Trysil | BEDR | Revisjon | Trysil | − |
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 23.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.11.2025 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 20.9.2025 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 14.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.1.2025 | Styre ↗ |
| 23.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.11.2023 | Erverv av egne aksjer-fullmakt ↗ |
| 9.11.2023 | Styre ↗ |
| 30.10.2023 | Godkjent mellombalanse ↗ |
| 5.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/957668933/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/957668933/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "957668933",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-11-05", "type": "Gjennomføring av fusjon", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "957668933" })Spør AI-assistenten
Når ble Fram Revisjon AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Fram Revisjon AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Fram Revisjon AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:21→24
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:22→21
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 61,6 % av driftsinntektene — 5,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 22,9 % | 26,0 % |
| Resultatmargin | 18,2 % | 23,0 % |
| Egenkapitalandel | 8,3 % | 56,9 % |
| Likviditetsgrad | 0,97 | 1,86 |
| Gjeldsgrad | 10,99 | 0,75 |
| Egenkapitalrentabilitet | 483,9 % | 48,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +13,0 % | +5,4 % |
| Omsetning per ansatt | 1,66 mill kr | 1,73 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 61,6 % | 56,0 % |
| Annen driftskostnad | 14,2 % | 15,6 % |
| Avskrivninger | 1,3 % | 0,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/957668933/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/957668933/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "957668933",
"nace_code": "69.201",
"industry_count": 685,
"revenue": { "value": 39770554, "percentile": 0.9581 },
"operating_margin": { "value": 0.2286, "percentile": 0.442 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "957668933" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Fram Revisjon AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Fram Revisjon AS på i bransjen?
Hvor ligger Fram Revisjon AS blant de 685 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
FRAM REVISJON AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Fram Rådgivning AS | Elverum | 100,0 % | 2023 | 2024 | Slettet |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Fram Revisjon AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Fram Revisjon AS?
Det er registrert 793 selskaper i Norge innen revisjon, hvorav 3 i Elverum.
Er Fram Revisjon AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1990, som er lenger enn 96 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 7 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Fram Revisjon AS i Enhetsregisteret?
Fram Revisjon AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken bransje tilhører Fram Revisjon AS?
Fram Revisjon AS driver innen revisjon, med NACE-kode 69.201 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Revisjonsvirksomhet, konsulentbistand og annen virksomhet i forbindelse med dette.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Fram Revisjon AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Fram Revisjon AS?
Daglig leder i Fram Revisjon AS er Erlend Øverby Sund, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Fram Revisjon AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Eøs Invest AS største eier i Fram Revisjon AS med 31,3 % av aksjene. Nest størst er Glorvigen AS med 15,6 %.
Hvordan går det økonomisk med Fram Revisjon AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 39,77 mill kr, opp 13 % fra 2024. Egenkapitalen var 1,50 mill kr ved årsslutt.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.